Řeka bohů II

Řeka bohů II https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5380/bmid_reka-bohu-ii-65b160e93641f.jpg 4 1014 89

Řeka bohů / Rieka bohov série

Rok pro celosvětovém úspěchu románu Řeka bohů vychází z pera mistra afrických příběhů pokračování tohoto světového bestselleru, neméně úspěšná Řeka bohů II. Mezi oběma příběhy však uplynuly čtyři tisíce let. Duraid a jeho nádherná manželka Roana jako první objeví hrobku královny Lostris. naleznou zde pergameny, ve kterých truchlící Taita popisuje pohřeb faraona Mamose i s veškerým jeho bohatstvím. Senzační odkaz ze záhrobí se stane vodítkem k hledání báječného pokladu a rozluštění faraonova tajemství. Rozpoutá se divoká bitva, ve které mnozí jednají bez zábran, aby dosáhli svých dílů.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

The Seventh Scroll , 1995

pif69
22.02.2015 5 z 5

Na rozdíl od prvního dílu mě tenhle příběh chytnul a přečetl jsem ho na jeden zátah . Samozřejmě se Smith neubránil některým nelogičnostem , ale celkově je příběh vystavěný dobře a chytlavě . Zaplaťpánbu , že všudybyl a všeuměl Taita tu vystupoval jen velmi okrajově.Jinak bych knížku nezvládl přečíst ani do poloviny ,tak jako se mi to stalo u prvního dílu .

Nunee
21.02.2015 5 z 5

Nejdřív jsem se bála, že mě to nenadchne jako jednička. Taitu jsem si oblíbila a trochu mě znechutilo, když mi došlo, že tento příběh je ze současnosti. Ale opak je pravdou, nemohla jsem se od příběhu odpoutat. Super, akční :-)

MissiPippi
11.02.2015 4 z 5

První román historický, druhý akční/archeologický, třetí má být spíše fantasy.... zajímavá série.

Čtení těchto knih mě baví, ale nejsem jimi přímo paralyzována. Člověk při tloušťce knih se těší na zapeklitý příběh se spousty postavami, ale není tomu tak. Děj je předvídatelný. Nic tam nepřekvapí. Je to taková složitější pohádka se špetkou zvrácené erotiky (nemluvě o tom, že všichni muži/starci mají obrovské pyje - úsměvné). Popravdě jsem se modlila, aby tam nedošlo k nějakému velkému popisu vrcholného spojení mezi hlavními postavami, které by mě dost znechutilo.Nedokázala jsem se zbavit pocitu, že v této oblasti autor dost tápe. Také jsem postrádala barvitější popisy těch nádherných pokladů, člověk si musel hodně domyslet sám. Nemluvě, že postava chvílemi byla naprosto omámená bolestí z nějakého úrazu nebo vyčerpání a následně byl čilý jak rybička.nebo jen s obvazem bez omezujících následků.

Co mě ale nejvíce dostalo, byla autorova samolibost. V knize nezapomněl sám sebe několikrát zmínit. Vytvářet postavy, co milují jeho romány a básní o nich, je na mě přeci trochu moc.

Nebudu tu vypisovat všechny výtky k ději a charakteru postav, bylo by to na dlouho. Přesto příběh baví a je určitě naprosto poutavý pro méně náročnější čtenáře. Lehce nadprůměrná knížka.

Velmi se mi líbí ovšem nápad série, která prochází různými druhy románových žánrů. Nejspíše i to je důvod, proč v daných žánrech žádný jeho román nevynikne svou excelentností.

S jistou nadsázkou si dovolím přirovnat knihy Řeky bohů v oblastech využitých žánrů, jako 50 odstínu šedi v erotické literatuře - líbivé, čtivé, jednoduché, povrchní a přesto rozsáhle napsané.

Uvidíme, co přinesou další díly, třeba změním názor. Přes veškerou kritiku určitě další čtení Smitha není zavrženíhodná.

Richie1
16.10.2014 3 z 5

Dobrodružný román ze současnosti, který je jen částečně spojen s předchozím dílem z období ze starověkého Egypta. Smith píše své romány dobře - správně mixuje tu směs napětí, dobrodružství a romantiky tak, aby čtenář byl ke čtení připoután až do poslední stránky. Pro mě je to přece jenom násilné a i to natahování příběhů do mnohasetstránkových svazků je nadmíru. Kniha se mi líbila o malinko méně než první díl, ale i tak to bylo příjemné čtení. 60%

Aniday
03.08.2014 5 z 5

první kniha lepší, ale i tak to byla pecka a moc mě bavilo dostávat se v ději dál 8)

Red_Fox
15.07.2014 4 z 5

Přiznám se, že druhý díl, Řeky bohů, udržel mou pozornost lehce míň, než první. Možná je to jen tím, že jsem si hodně zvykla na období starověkého Egypta. Na druhou stranu jde stále o slušné pokračování a Smithův skok do (téměř) současnosti byl riskantní, ale vyplatil se. Hlavní postavy na mě působily sympaticky, kniha se celkově četla dobře a nenáročně. Líbily se mi odkazy na první díl a díky nim se mi ještě více zapsal do povědomí a třeba se k němu někdy v budoucnu vrátím, abych se znovu setkala s osudy Taity, Lostris a Tana :)

Modrina
30.05.2014 4 z 5

Jednička byla skvělá, takže jsem po dvojce sáhla autoamaticky taky. Nebylo to špatné, ale holt na jedničku to nemělo. :)

JAnlauf
10.04.2014 5 z 5

Moje srdcovka, kterou jsem poprvé četl jako malý a od té doby asi ještě desetkrát. Klasická honba za pokladem na pozadí současné Afriky, fantastické, ale přitom vcelku uvěřitelné dobrodružství. Nutno říct, že mi hodně sedlo téma i postavy, ale i tak je to podle mě Smithův nejlepší kus :)

reccal
10.02.2014 2 z 5

Ajajaj... bez Taity je nuda a zase nuda. Ani skupina vojáků se samopaly to nezachrání. A smrt Duraida je opravdu tak sugestivní, že si ji vybavím i po mnoha letech od přečtení. Z vody k ní trčely drápy, nahé a živé....(nebo tak nějak).
Jediné skvělé místo je podtlak, který nasává hlavního hrdinu. Úžasná past.

mpb1913
06.02.2014 3 z 5

Když už jsem si ji koupil, tak sem ji i dočetl. Wilbur je určitě skvělý vypravěč, ale mě prostě ty příběhy ( až na Řeku I) nebaví.

evickakyticka
04.02.2014 4 z 5

U druhého dílu jsem se sice těšila na návrat do starého Egypta, ale navázání na Taitův odkaz a pátrání po hrobu Mamose, nezklamalo. Kniha přečtena s chutí, bez hluchých míst a dočtena s pocitem, že se nemohu dočkat na třetí díl.

evelinaevelina
01.02.2014 4 z 5

Do druhého dílu jsem se pustila ihned po dočtení prvního, to si pamatuji doteď. Vím, že tak strhující mi to již nepřipadalo, ale stále se tomu dal dát přívlastek - výborné.

kyssling
30.01.2014 2 z 5

Kniha je solidně poutavě napsána, ale čtenář musí plně akceptovat nesmyslnou zápletku, idiocii protivníků a nesmrtelnost hlavních postav. V rámci toho "příjemně" občas překvapí smrt nějaké pozitivnější postavy.

Rup
20.12.2013 4 z 5

Je to výborně napsaný thriller založený na "reáliích" dílu prvního. Poněkud mi vadí nezničitelnost hlavních hrdinů, ale to asi u tohoto typu literatury má být. Doporučuji.

zuzanazuz
11.11.2013 3 z 5

Jedničku bylo radost číst ... Dvojka dostála označení "dvojka".
Dobrý film nepotřebuje pokračování - jde pak o béčkový biják.
Nečte se to zase až tak špatně, některé pasáže jsou napínavé, ale celkově nezanechává dojmu. Poměrně dost mne otravovala teatrálnost některých scén a střídání předvídatelného a nelogického nepředvídatelného.

Mám si pořizovat další díly? Nikdy neříkám nikdy ... ale teď se mi do toho nechce.

Elizabet
29.09.2013 5 z 5

Kniha je dobře napsana,libila se mi.

makovec.h
15.08.2013 4 z 5

Trošku slabší než první díl přesto stále o hodně lepší než velká spousta jiných knih.

Melic
04.05.2013 3 z 5

O něco slabší než jednička. Čte se opět dobře, ale teď s odstupem pár týdnů si uvědomuji, že nějaký hlubší dojem ve mně nezanechala. Nicméně když se do ní pustíte, chybu neuděláte.

tatruszka
09.02.2013 5 z 5

Kniha mě moc zaujala, musím říci, že stejně a mnohdy dokonce více, než díl první. Možná je to tím, že se druhý díl odehrává v našem období s velkým nádechem egyptské kultury, čiší z něj nadšení z objevování a nových nálezů a to se mi na knize nejvíce líbí. Nechybí napínavé scény i kousek romantiky, kniha určitě stojí za přečtení a všem ji doporučuji.

audrey
04.02.2013 3 z 5

První díl mě bral víc,... Nevím, možná je to tím, že jsem jej četla v době, kdy mě zajímalo vše, co se napsalo o starověkém Egyptě, takže dojmy mohly být zkreslené mým nadšením. Tato kniha se mi zdála rozvláčná a ani hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí.

Egypt starověký Egypt historické romány dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021