Řeka bohů II

Řeka bohů II https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5380/bmid_reka-bohu-ii-65b160e93641f.jpg 4 1016 90

Řeka bohů / Rieka bohov série

Rok pro celosvětovém úspěchu románu Řeka bohů vychází z pera mistra afrických příběhů pokračování tohoto světového bestselleru, neméně úspěšná Řeka bohů II. Mezi oběma příběhy však uplynuly čtyři tisíce let. Duraid a jeho nádherná manželka Roana jako první objeví hrobku královny Lostris. naleznou zde pergameny, ve kterých truchlící Taita popisuje pohřeb faraona Mamose i s veškerým jeho bohatstvím. Senzační odkaz ze záhrobí se stane vodítkem k hledání báječného pokladu a rozluštění faraonova tajemství. Rozpoutá se divoká bitva, ve které mnozí jednají bez zábran, aby dosáhli svých dílů.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

The Seventh Scroll , 1995

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Opět bez zklamání. Těším se na další díl.

niknikita
08.06.2017 5 z 5

Wilbur Smith a jeho jedinečné vypravěčské umění mne asi nemůže zklamat.Fascinuje mne způsob, jakým čtenáře přenáší z dramatických línií do uvolněného až romantického děje, aby v zápětí ještě přitvrdil a znovu napnul strunu příběhu až k prasknutí.Opět další nádherná kniha - jak jinak.

jana5843
07.06.2017

Musím říci že druhy díl je lepší než první má vetší spád a je to napínavé ..ˇúplná výprava ..Taita jak jinak úžasně dokonalý ..rozhodně doporučuji

Atanone
14.05.2017 5 z 5

Trochu jsem se pokračování bála,protože většinou dvojka laťku nepřeskočí.
Druhý díl je jiný (tož aby nebyl,že!),ale zase opět velmi dobře vystavěný příběh,moc dobře se mi to četlo

Basetka
25.03.2017 5 z 5

Uvažovala jsem, zda si udělat časovou prodlevu mezi prvním a druhým dílem. Začetla jsem se hned. Ze začátku mi bylo líto, že už nejde o samotného Taitu, ale příběh je postaven na jiné časové ose. Nicméně, tak jako v prvním díle mě uchvátila oddanost Taity k Lostris, tak v druhém díle jsem byla neméně okouzlena Roaninou láskou k historii a Egyptu.
A tím, že byl závěr i překvapující, tak dávám opět plný počet.

paprika75
07.03.2017 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý. Těšila jsem se na pokračování ... a to jsem se spletla. Když mi došlo, že jsem v současné době, tak jsem byla dost zklamaná, ale nevzdala jsem to ... vyplatilo se. Skvěle postavený příběh. Byla jsem nadšená. 5*

karamelka33
15.02.2017 4 z 5

Od půlky zajímavý ,jinak jednička byla lepší.

jana5843
30.01.2017

Super ,lepší než jednička ..

Jap
21.11.2016 5 z 5

Většinou to tak nebývá, ale druhý díl se mi líbil víc než asi slavnější jednička. Wilbur Smith píše poutavě a určitě zkusím i jeho další knížky.

vlkcz
06.09.2016 4 z 5

Ve srovnání s "jedničkou" je přímočařejší a akčnější. Ale přeci jen jde o krok zpátky, takže další díly už asi pominu.

martin9072
20.08.2016 5 z 5

Teda, to byla jízda. Dobrovolně se přiznám, že jsem se kvůli negativním referencím tomuto dílu dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem neodolal a přečetl jsem to. Na začátku jsem měl problémy sžít se se stylem vyprávění, ale po první vraždě jsem se naladil na stejnou vlnu s autorem a už jsem se vezl. Pravda, autor se nevyhnul některým klišé (úchylného německého boháče bych klidně oželel, stejně tak bych oželel i hlavní postavy vyrobené ze železa :)), ale kniha je jinak natolik dobrá a má spád dravé řeky, že klišé velice rád odpustím. 5*.
Jo a namachrovaný Taita mi vůbec nechyběl :)

lábuska1
19.05.2016 4 z 5

Druhý díl je více "akční ", dobře se čte.

Hedwik
12.05.2016 4 z 5

Kniha je velmi hezky napsána a opět mě pohltila celou svou originalitou. Co mě však trochu vadilo a nepůsobilo zas tak lehce jako celá kniha, je popis milostných scén. Však je to jedna nepatrná vada na kráse :)

Jido
25.04.2016 5 z 5

Stejně jako první díl čtivé, napínavé, dobrodružné, tajemné...

papajapa
02.04.2016 4 z 5

První díl se mi líbil víc, ale i tahle kniha měla své kouzlo. Děj se odehrává v přítomnosti což je změna, nicméně poutavý děj, který čtenáře rozhodně nepustí.

Janapek
02.04.2016 3 z 5

První díl Řeky bohů byl lepší, ale děj stále napínavý :-).

fis.rena
02.04.2016 4 z 5

Pro mě slabší,ačkoliv dobrodružnější než první díl. Nečekané zvraty,ale další díly už číst nebudu,jsem přehlcena a tak nějak necítím absolutní potřebu číst dál. Pro mě dostačující :D

Aknel26
17.03.2016 4 z 5

Úplně jiné než první díl. Tak moc, že nedokážu říct, který díl byl lepší, je to nesrovnatelné. Dvojka byla navzdory předpokládanému konci napínavější, posledních asi sto padesát stran jsem četla na jeden zátah dlouho do noci. Tři věci mi ale nesedly: 1) co všechno ten Taita před 4000 lety dokázal bez pomoci techniky, 2) co všechno hlavní hrdinové přežili, 3) že by bylo možné číst hieroglyfy stejně snadno a plynule jako Ema má mísu?

veronika_m
11.02.2016 5 z 5

Nečekaná změna dějové linie oproti prvnímu dílu, ale taky super a velmi čtivá. Více se blíží Smithovým standardním knihám.

Veggi
16.01.2016 4 z 5

Kniha čtená s delším odstupem od prvního dílu. Je to až k nevíře kolik smrtelných útoků a nehod přežijí hlavní hrdinové a mají maximálně modřinu. Místní lidé padají jak mouchy, jim holt štěstí nepřeje. Kniha je plná kliše, jako např. Němci jsou tu popisování v podstatě jako pervezní úchyláci s podivnými sexuálními praktikami : ) No i přesto všechno jsem se přistihla, že v některých pasážích ani nedýchám, jak jsem napnutá : )

Egypt starověký Egypt historické romány dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021