Řeka bohů II

Řeka bohů II https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5380/bmid_reka-bohu-ii-65b160e93641f.jpg 4 1016 90

Řeka bohů / Rieka bohov série

Rok pro celosvětovém úspěchu románu Řeka bohů vychází z pera mistra afrických příběhů pokračování tohoto světového bestselleru, neméně úspěšná Řeka bohů II. Mezi oběma příběhy však uplynuly čtyři tisíce let. Duraid a jeho nádherná manželka Roana jako první objeví hrobku královny Lostris. naleznou zde pergameny, ve kterých truchlící Taita popisuje pohřeb faraona Mamose i s veškerým jeho bohatstvím. Senzační odkaz ze záhrobí se stane vodítkem k hledání báječného pokladu a rozluštění faraonova tajemství. Rozpoutá se divoká bitva, ve které mnozí jednají bez zábran, aby dosáhli svých dílů.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

The Seventh Scroll , 1995

Pavelpi
13.04.2019 5 z 5

Nádherné stejně jako první díl

Kubajzz
08.04.2019 5 z 5

Knizka se mi libila

pupopony
01.02.2019

Nevěřil jsem, že tuto knihu napsal ten samý spisovatel jako první díl, který byl úžasný. Nemohu hodnotit hvězdami, knihu jsem na 300 stránce zavřel a nedočetl. Pro mě velmi naivní, nezáživný příběh

BlanickyRytir
18.01.2019 5 z 5

Srdcovka, důstojné pokračování I.dílu, předčí ho v akci a zamilování si postav..

Grety
10.11.2018 5 z 5

Můj šálek čaje, historie, troška napětí, nějaký ten zlý peněz chtivý padouch, špetka lásky..

ospalaa
12.10.2018 5 z 5

Pro mně nejlepší díl série, stejně jako v prvním díle děj rychle ubíhá a stále se něco děje, určitě doporučuji přečíst.

iveta3867
11.06.2018 3 z 5

o trochu horší pokračování strhující jedničky, ale stále nadchne..

Naroni
10.06.2018 5 z 5

Za mě lepší a akčnější než první díl. Super kniha

jahex
05.06.2018 4 z 5

Po mnoha letech se vracím k Řece bohů a musím říct, že mě to stále baví. I když... Pamatuju si, že mě druhý díl bavil stejně jako první. Odhalování toho, co známe z první knihy jen po pár tisíciletích. Ale teď mi najednou přišel začátek strašně ukecaný a rozvleklý. Ovšem nic to nemění na tom, že je to stále velmi čtivá kniha.

freestyla
19.04.2018 4 z 5

S prvním dílem se to nedá vůbec srovnat, ten byl mnohonásobně lepší.
Ale tato kniha se mi taky líbila. Opět ukazuje, že v dnešním světě (stejně jako v minulosti) platí, že ten, kdo má dostatek peněz, si může hrát větším či menším způsobem na boha. A záleží pouze na výši toho bohatství, kolik jedinců takový člověk (nebo skupina lidí) dokáže ovládat.

Pár citátů z knihy:

"Jakže se jmenuje ten partyzánský velitel, co se spojil s Harperem?" "Mek, Nimmur, a není žádný partyzán. Je to bandita a notorický terorista, shufta," rozhořčeně opravil Nogo von Schillera. "Bojovník za svobodu jedněch, je pro druhé terorista," odpověděl suše von Schiller.

"Jak pravil jeden moudrý muž: přátelé se dají podvést nejsnadněji - nečekají to."

jajaza
09.03.2018 3 z 5

Nedá se popřít, že kniha byla čtivá, ale přesto jsem docela zklamaná. Oproti prvnímu dílu, který byl svým způsobem poetický, tento je na můj vkus příliš akční a je tam moc superhrdinů. Čtete sice jedním dechem, ale neustále kroutíte hlavou nad nepravděpodobností líčených událostí. Jako by tento díl psal úplně jiný autor. První díl byl promyšlenější a "vymazlenější". Ale abych nebyla pouze kritická, líbilo se mi, jak tam byly vtipně a originálně zmíněny reference na první díl a samotného autora.

Mergirus
10.02.2018 4 z 5

Čekala jsem pokračování osudů Taity, faraona a jeho sester, ale toho jsem nedočkala. Místo toho se děj odehrává téměř v současnosti. Ale napětí tu nechybí.

Zdeňulína
27.01.2018 4 z 5

Zprvu pro mě bylo zklamáním, že děj se odehrává v současnosti, ale starý egypt byl cítit stále. Kniha mě nadchla úplně stejně jako první díl.

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Byla jsem nadšenější než z prvního dílu, sice se to pomalu rozjíždí, ale konec stojí za všechny prachy! Doporučuji milovníkům Indiana Jonese :-)

ufounek17
20.11.2017 5 z 5

Bez komentáře...poutavá,čtivá a emocionální jako ta první. Napnutá jsem byla od začátku do konce !!! Doporučuji.

Endy17
31.10.2017 4 z 5

Nepravděpodobné a nereálné, ale o tom to není. Kniha dokáže čtenáře pobavit a strhnout, v některých pasážích je těžké se od ní odtrhnout. Místy je ale zbytečně podbízivá a opakované odkazy autora na předchozí díl a vlastní osobu jsou násilné.

p.pavlina
22.09.2017 5 z 5

I když je to druhý díl, bylo to perfektní. Vypravěčské umění autora je obdivuhodné. Neztrácelo to šťávu a nápad se způsobem napojení na první knihu byl originální. Už se těším na další díl.

Ishir
06.08.2017 4 z 5

první díl mě bavil více

Blekí
20.07.2017 4 z 5

Tahle kniha je taková pohádka pro dospělé - nereálné postavy, milostná zápletka, zlý záporák a nakonec šťastný konec a všichni žili šťastně až do smrti. Oproti jedničce jí chybí náboj a atmosféra, která pro mě z první Řeky bohů udělala nezapomenutelnou knihu. Přesto jí musím dát 4/5, protože nižší hodnocení by ji dle mého názoru uráželo. Kniha je akční, děj má spád, postavy si lehce oblíbíte a ve výsledku si u čtení moc hezky odpočinete aniž by jste se nudili.

harena
17.07.2017 4 z 5

Druhý díl Řeky bohů, napsaný velice čtivě, opět od začátku až po str. 500 napětí, láska, prostě dobrodružná pohádka pro dospělé, která se neuvěřitelně dobře četla. Knížku doporučuji jako příjemné čtení pro chvíle odpočinku.

Egypt starověký Egypt historické romány dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021