Řeka bohů II

Řeka bohů II https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5380/bmid_reka-bohu-ii-65b160e93641f.jpg 4 1016 90

Řeka bohů / Rieka bohov série

Rok pro celosvětovém úspěchu románu Řeka bohů vychází z pera mistra afrických příběhů pokračování tohoto světového bestselleru, neméně úspěšná Řeka bohů II. Mezi oběma příběhy však uplynuly čtyři tisíce let. Duraid a jeho nádherná manželka Roana jako první objeví hrobku královny Lostris. naleznou zde pergameny, ve kterých truchlící Taita popisuje pohřeb faraona Mamose i s veškerým jeho bohatstvím. Senzační odkaz ze záhrobí se stane vodítkem k hledání báječného pokladu a rozluštění faraonova tajemství. Rozpoutá se divoká bitva, ve které mnozí jednají bez zábran, aby dosáhli svých dílů.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

The Seventh Scroll , 1995

audrey
04.02.2013 3 z 5

První díl mě bral víc,... Nevím, možná je to tím, že jsem jej četla v době, kdy mě zajímalo vše, co se napsalo o starověkém Egyptě, takže dojmy mohly být zkreslené mým nadšením. Tato kniha se mi zdála rozvláčná a ani hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Kniha krásná a stojí zato se k ní vracet. Přečtěte si ji a uvidíte.

petka-2007
14.01.2013 5 z 5

Mě se kniha líbila - velká spokojenost.

Mako123123
01.01.2013 2 z 5

Po vynikajúcej jednotke ma toto dosť sklamalo. Príbeh celkovo (z letmého nadhľadu) bol dobrý a zaujímavý ale veci ktoré mi vadia pri každej knihe boli žiaľ v tejto časti dosť časté. Dosť často až príliš zdĺhavé opisy konaní a prostredia- najmä pri závere kde som niektoré vety, odseky dokonca i celé strany preskakoval (nie som na to hrdý, ale fakt ma to nebavilo) Mnoho trápnych klišé- (niečo na spôsob- jeden osamotený, bezbranný a zranený kladný hrdina porazí hordu po zuby ozbrojených nepriateľov,, alebo -napriek mnohým indíciám a zaužívanému zvyku pre kladných hrdinov že sa na noc treba vrátiť do ich tábora tak ako to u nich bolo dennodenným zvykom nakoniec kladní hrdinovia sa rozhodnú dlho-dlho sa šťúrať v niečom čo by mohli urobiť i na druhý den, ale napriek tomu to budú robiť hned hoc sa zotmieva a rozhodnú sa prespať a ostanú niekde v lese pod holým nebom a na druhý den zistia že cez noc akurát v ich neprítomnosti nepriateľ vyvraždil ostatných členov v ich tábore a že chvála bohu že i oni tam včera neboli lebo keby tam boli tak by ich nepriateľ určite zabil...) To je asi tak ako keby ste sa rozhodli prespať vo svojej škole cez noc len preto že už je večer/tma a vy nemáte peniaze na bus a ani mobil. Strašná sprostosť, ved načo sa potom do toho dobrodružstva v lese toľko hnali ? To ich nenapadlo že uviaznu ? Ved to je kontraproduktívne a nelogické. A vraj dospelí, inteligentní a zodpovední ľudia... pche... A ešte majú to šťatie, lebo inak by boli zaručene mŕtvi, hoc o tom predtým ani nevedeli, ba naopak chceli sa vrátit.
Takže asi tak. Dávam tomuto 2/5 snád tie dalšie časti budú zasa o niečo lepšie než dvojka. Od tohto som čakal viac...

Sajdeman
06.11.2012 1 z 5

Po prvním dílu je dvojka naprostý čajíček.
Pro mne zklamání.

nefertiti91
16.08.2012

u mě tento díl propadl :( 1,3,4 JSOU OK ale dvojka nikoliv :( nebylo to pro mě ono :((

Jajulle
14.08.2012 5 z 5

Skvělé dílo stejně jeko první díl.

pavlinapavlina
14.07.2012 5 z 5

Moc krásné. Všem doporučuji, kdo má rád Egypt a příběhy z minulosti.

staramatka
03.05.2012 5 z 5

Protože mám ráda příběhy ze starého Egypta, nemohla mi uniknout ani tato třídílná série. Četla jsem všechny díly okamžitě, jakmile byly na pultech. Všem, kdo mají rádi tuto tématiku, vřele doporučuji.
Skvělé čtení s napětím, čte se jedním dechem.
Další podobné, také skvělé příběhy z Egypta jsou od Pauline Gedge.

Zuzkanka
04.01.2011 5 z 5

Knížku jsem četla vzápětí po "jedničce". Sice to nebylo ono, ale to nic nemění na tom, že i přesto je plná napínavých zvratů a dobrodružství. Určitě doporučuju k přečtení..

Egypt starověký Egypt historické romány dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021