Řeka bohů II.

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Rok pro celosvětovém úspěchu románu Řeka bohů vychází z pera mistra afrických příběhů pokračování tohoto světového bestselleru, neméně úspěšná Řeka bohů II. Mezi oběma příběhy však uplynuly čtyři tisíce let. Duraid a jeho nádherná manželka Roana jako první objeví hrobku královny Lostris. naleznou zde pergameny, ve kterých truchlící Taita popisuje pohřeb faraona Mamose i s veškerým jeho bohatstvím. Senzační odkaz ze záhrobí se stane vodítkem k hledání báječného pokladu a rozluštění faraonova tajemství. Rozpoutá se divoká bitva, ve které mnozí jednají bez zábran, aby dosáhli svých dílů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5380/reka-bohu-ii-KuD-5380.jpg 4.3894

Řeka bohů 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Alpress

The Seventh Scroll, 1995

Kniha Řeka bohů II.

Ales.BD

Poklad v Taitově jezeře. Mladá krásná a příhodně ovdovělá vědkyně cestuje po Africe v doprovodu Indiany Jonese, zlotřilého Rusa, slabomyslného znalce místních poměrů a proti vůli zvrhlého Němce a jeho četných pohůnků. Všechno se koná v tradičním britském přesvědčení, že cokoliv v cizí zemi najdu, můžu ukrást bez ohledu na škody a ztráty na životech. Wilbur Smith by se měl držet svého kopyta, které se jmenuje Starověk.

Merry001

Úžasné, jak autor dokázal navázat na první díl, který se odehrával před 4000 lety. Zvládl to mistrovsky. Děj je svižný a zajímavý. Čtenář si dokáže i vše představovat, tak dobrý je Wilbur Smith spisovatel. A dokáže to hlavně popsat v krátkosti, takže neubírá na dynamice. Možná by se našly nějaké nuance v popisech děje z prvního a druhého dílu, ale to jsou maličkosti. Takže jednoznačně 5* ????

DROBNÝ SPOIL:

V prvním díle je napsáno, ze až Taita opustí jako poslední hrobku Tana (oficiálně Mamose), bude vchod do místnosti uzavřen kamenem. Při objevení hrobky ve druhém díle však jeho pohřební komora byla volně přístupná.
Je tak nebo se mýlím? Našel ještě někdo nějakou nesrovnalost?
Pište do komentů, díky.

Rihatama

(+ SPOILER) Od dob eunucha, otroka a písaře Taity, geniálního architekta, inženýra, básníka.... uplynuly 4000 let. Mistr afrických románů Wilbur Smith tentokrát neodolal a do románu zakomponoval i svou vlastní osobu. Jak nezvyklé. Potkáváme královnu Lostris i faraona Mamose VIII., respektive jejich pergameny či mumifikovaná těla. Smith vytvořil příběh à la Indiana Jones a hledače staroegyptských pokladů provází sám Taita, tedy jeho odkaz. Smith opět dokázal navodit kontinuální napětí a bezpečně připoutat mou pozornost.

Ze současného Egypta nás božská řeka Nil zavádí dále do válkou zbídačené a politiky a vojenskými generály zkorumpované Etiopie konce 20. století, stále plné násilí a bezpráví. Ideální románové prostředí. Smith nás přivádí do Tanova (jak jinak) jezera (bazénu:) a řeky Dinder (Dandery), přítoku Modrého Nilu. Smith do příběhu zasadil i postavu bývalého agenta KGB - pořádného parchanta, který se v Etiopii usadil od dob sovětské podpory etiopské vlády. Od Řeky bohů jsem si nechala rozumný odstup a umožnila tak jejímu pokračování, příběhu sedmého pergamenu královny Lostris, aby mě - opět - zcela pohltilo. Wilbur Smith je mimořádný vypravěč a jeho virtuózní hra na city je očividná. To ale do románu patří. Nevadí mi proto ani jeho urputné happyendy, protože jsou vážně zasloužené.

ujira

Trochu lepší než první díl, ale pořád velká pohádka.

LucijeT

Pan spisovatel asi moc koukal na Indiana Jonese... Z knihy se mi líbilo asi 50 stran, které měly nějaký drive, ostatní byla nekonečná a táhnoucí se nuda. Dokonce i happy end byl extrémně nudný. Do dalších knih od tohoto spisovatele se už určitě nepustím.

666Jitka

Skvělé pokračování prvního dílu - děj se však neodehrává ve starém Egyptě, ale v Egyptě současnosti. Kniha je plná napětí, zvratů, úchvatných objevů ...

Sklíčko

Zcela jiná dimenze, ale naprosto Vás polapí.

Artim

Inu, kdo čeká historický román a Taitovu bravuru, asi bude zklamán.
Jsme na propracovanější "Honbě za klenotem Nilu" ze současnosti, kde na nás Taita promlouvá v hádankách. Zvykl jsem si ale docela rychle a opět se těšil, jak to ty záporáci zase schytaj:-)

Poslední Mohikán
Poslední Mohikán