Řeka bohů - Faraon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pro Taitu, jeho spojence a celý Egypt nastávají krušné časy. Po smrti faraona se vlády ujímá nejstarší syn Utterik, zvráceně krutý mladík. Taita je zatčen, obviněn z  velezrady a  odsouzen. Před smrtí jej vysvobodí Rameses, mladší bratr Utterika, a  společně musí zachránit jak milovanou princeznu Serrenu, kterou Utterik poslal na mučidla, tak i celou zemi. Kniha volně navazuje na předchozí díl Řeka bohů – Bůh pouště....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351703/reka-bohu-faraon-Gsd-351703.PNG 3.557
Série:

Řeka bohů (6.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress
Orig. název:

Pharaoh (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Řeka bohů - Faraon

Přidat komentář
Pergola
10. března

Kniha volně rozvíjí jednu epizodu ze souboru egyptské řady Wilbura Smitha. Celá řada je výborná a vyprávění eunucha Taity dokáže vtáhnout do děje tak, že se nemůžeme dočkat dalšího dílu - dalšího pokračování. Kniha Faraon je taková "třešnička na dortu".

amanek
21. ledna

Řeku bohů beru jako fantasy, četla se dobře, ale prvnímu dílu se nevyrovná.

Elapheg
19.11.2018

Je to velice důstojné pokračování ságy Řeky bohů. V této knize nás opouští faraon Tamos a na jeho místo se dostává prvorozený Utterik, který je jako vládnoucí faraon šílený a krutý, ale i dost neschopný. Utterik obviní křivě Taitu z velezrady Egypta a usiluje mu o život, stejně jako poté mnoha jiným významným šlechticům Egypta a přivlasťňuje si majetky odsouzených. Taitu zachrání před smrtí druhorozený princ Rameses a společně se vydávají co cizí země, kde vládne král Hurotas ( bývalý voják Zaras ) se svou královnou Tehuti a kde rovněž žije Hui, nyní již admirál, se svou Bekatou. Rameses se v této nové zemi setkává s dcerou Tehuti s krásnou Serrenou a oba se do sebe zamilují. Všichni se pak snaží svrhnout tyrana Utterika z egyptského trůnu, nastolit opět prosperující vládu a zachraňují přitom ještě spousty neviných Egypťanů, které Utterik odsoudil k smrti. Utterik je ale rovněž mazaný a dostat se mu na kobylku bude stát usílí všech hlavních postav. Je to opět čtivá kniha, kde je plno zrady, úskoků, válečné taktiky i machinací kolem trůnu, ale i kniha o lásce, naději, pevném přátelství. Trochu jsem se obával, že šestý díl bude spíše slabota, ale rozhodně nemohu říci, že bych se u knihy nudil. Naopak bylo tam plno krásných kapitol, které se čtou jedním dechem. :-)

polly23
03.11.2018

Tak tenhle díl byl opravdu ale ze všech nejslabší. Mám pocit,že Smithe už to nebaví psát. Byla jsem trochu ráda,že jsme se opět setkali s Tehuti a Bekatou,ale příběh byl místy opravdu nudný,Taita extrémně vychloubačný a všechno bylo takové divné. Nelíbilo.

ospalaa
12.10.2018

Četlo se to dobře, to zas jako jo, ale... ve třetím díle jsme se dozvěděli, že byl faraon Tamos úkladně zavražděn lordem Najou a Taita pomáhal dosadit na trůn jeho syna Nefera, teď se dočítám, že po smrti faraona Tamose na trůn nastupuje jeho syn Utterik a Taita pomáhá dosadit na trůn jeho nejmladšího syna Ramesese. To si z nás Wilbur Smith dělá jako srandu nebo co??? s respektováním nějaké logické návaznosti si teda evidentně hlavu nelámal, prostě napsal alternativní verzi příběhu, mi osobně toto teda dost vadilo, kdyby už neexistovaly dvě knihy s Neferem, byl by to celkem fajn příběh, dějově sice trochu otřepaný a dost fantasy, ale poměrně čtivý.

Hana86
10.09.2018

Tyto knihy čtu pouze jako dobrodružný román s prvky fantasy od prvního dílu (jak jinak vysvětlit, že je Taita dlouhověký) a ne jako reálný příběh. On to totiž reálný příběh není, jen se drží některých faktů jako např. nadvláda Hyksósů v Egyptě. Proto moc nechápu ty rozdíly v hodnocení. První díl má totiž vysoké hodnocení, ale já za sebe nemůžu říct, že by to byla taková pecka...
Knížka je napsaná stejným stylem jako první díl a Bůh pouště, a proto se mi to četlo stejně dobře. Opět se setkáme s Taitou, který již není otrok, ale vojevůdce, myslitel, vynálezce, umělec, lékař a kdoví, co ještě... A také se setkáme s některými postavami z knihy Bůh pouště, na kterou tento díl volně navazuje.
Mě to bavilo stejně, jako předchozí díly. Jen v tomto díle bylo více válčení a méně Taitova léčitelství. Co mi trochu vadilo, je to drastické popisování mučení, což nemusím, ale zvládnu.
Prolínání řeckých a egyptských bohů mi nevadilo, vždyť se příběh neodehrával pouze v Egyptě.
Co mě trochu mrzí, je konec. Čekala jsem trochu pikantnější Utterikův konec, vzhledem k tomu, co vše napáchal... Škoda...
Takže za mě to je za 3 hvězdy hlavně za ten konec...

viviann
12.08.2018

Jsem z toho rozpačitá, to opravdu psal WS??? Kniha byla zmatená, vůbec se nedá srovnat s ostatními díly... První díl pro mě bude nej a toto bych radši zapomněla...

postrach
04.08.2018

První kniha od tohoto autora o níž jsem si na začátku myslela,že ji ani nedočtu.Není to můj styl,ale autor překvapil.Kniha se mi líbila.Krveprolití a války nesnáším.Bod dolů.