Řeka bohů: Román ze starého Egypta

Řeka bohů: Román ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199/bmid_reka-bohu-roman-ze-stareho-egypta-9wN-199.jpg 5 2183 338

Řeka bohů / Rieka bohov série

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , OSNA - Ostravské nakladatelství , Alpress

River God , 1993

Mercatino
09.07.2016 4 z 5

Příběh je u konce. Toť melancholický den, protože mám pocit ve svém srdci, že jsem něco ztratil, opustil a zároveň získal. Teď už vím to vím. Tato kniha je důkazem, že lidé umí kouzlit.Prostě dokonalá jednohubka, doslova na jedno smlsnutí.

allebra
06.06.2016 5 z 5

Bylo to moje první setkání s autorem a velmi příjemné. Ano, otrok Taito byl svým všestranným talentem skoro jako malý bůh. A jak už tady někdo psal, byla to taková pohádka pro dospělé, ale moc pěkně se četla! Je to zajímavý, poutavě psaný román, u kterého jsem se ani přes vyšší počet stran a bojové scény, které moc nemusím, ani chvilku nenudila. Nějaký čas si dám pauzu, ale později bych se ráda prostřednictvím dalšího dílu do Egypta zase podívala.

BLeeCraleek
26.05.2016 3 z 5

Taita jako staroegyptský Leonardo da Vinci. Bavily mě popisy věcí, kterými se zabýval (lékařství a technika, technologie…), které známe dnes a které on teprve objevoval. Příběh zdál se mi rozvláčný, nechyběla mu ale milostná zápletka, spoustu nástrah, hrátky osudu, akce, pro milovníky násilí, sexu a podobných věcí bylo vyžití v knize až až, pro milovníky romantiky se taky něco našlo… Víc než 700 stran tohoto „mého braku“ mě celkem bavilo, nemám ale odvahu číst další díly…

anna4858
25.05.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnější a nejlépe napsaných knih, co jsem kdy četla. Navíc jsem ji četla již 3x takže mohu doporučit. Milovníky starověkého Egypta jistě nezklame.

lábuska1
19.05.2016 5 z 5

Opravdu skvělé a poutavé čtení.Ten kdo miluje starověký Egypt jako já může být jen blažený.

astroweb
17.05.2016 4 z 5

Jedním slovem paráda, přiznávám, že jsem dlouho odolával si tento román přečíst, dokonce jsem to před časem zkusil a zase odložil, ale tentokrát jsem asi vystihl svůj příhodný čas na historický a dlouhý román. Líbilo dost a dost.

Aspartante
04.05.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od autora. Vyprávění ze starověkého Egypta je velmi živé a poutavé a četlo se jedním dechem. Trochu mě přišla přikrášlená postava hlavního vypravěče, Taity, protože podle autora byl tak skvělým odborníkem v tolika různých věcech, že to nemůže jeden člověk za jeden život stihnout. Ale i tak byl Taito sympatický a příběh nenaplněné lásky je vždy velmi vděčný. Knihu určitě doporučuji.

Floriška7
03.05.2016 4 z 5

Pěkný příběh, není moc co k tomu napsat. To se musí přečíst.

beluca
27.04.2016 5 z 5

Po revoluci jsem se s nadšením vrhla do čtení všech vydaných a právě vydávaných Smithových knih a Řeka bohů byla zrovna první z nich, která se mně dostala do ruky. A tenkrát mně přímo uchvátila a tento pocit z ní ve mně i po letech přetrvává. Nádherně a skvěle popsaná dobrodružná kniha, stejně jako většina jeho ostatních knih, které hodnotím i dnes plnými body a to i přesto, že dnes již tento druh knih vůbec nečtu a zajímá mně úplně jiný žánr :-).

Jido
25.04.2016 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala. Mám ji přečtenou už potřetí a vím, že to nebylo naposledy. Starověký Egypt je moje srdeční záležitost, kniha je čtivá, napínavá, taková pohádka pro dospělé:-)

Hedwik
17.04.2016 5 z 5

Kniha na kterou jsem se dlouho díval s jistým despektem. Vnímal jsem ji jako knihu pro ženský neb o ni neustále básnila manželka, má maminka a kamarádky okolo mě. Jednoho dne mě má milá žena pobídla ať to alespoň zkusím. Zkusil a bylo to skvělé! Příběh je poutavý a všech těch 732 stránek jsem zhltl jedním dechem, veliká věc. Trochu mě však rozčiloval Taita s tím jak byl skvělý a jak by se skoro celý Egypt bez něj neobešel. Možná, že mě mluví však jen mužská ješitnost :)

JanaBalunova
06.04.2016 5 z 5

Řeka bohů od prvního do pátého dílu je úchvatné dílo. Vtáhne vás do děje a jen tak vás to nepustí. Nemohla jsem přestat číst. A když jsem je dočetla všechny díly, pustila jsem se do dalších Wilburových knih. Je to úžasný autor. Hrdinové by možná dokázali doletět snad i na měsíc, ale je to kniha, proč by nemohli být dokonalý? ;-)

fis.rena
02.04.2016 4 z 5

Úchvatný příběh z Egypta a Taita je skvělý průvodce...

papajapa
23.03.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem letos četla. Úžasné prostředí starého Egypta, dlouholetá pouť, válka, dobrodružství, láska, smrt. Dokonalá postava Kratase a jeho vtipných kleteb.

petra4080
11.03.2016 3 z 5

Hezký dobrodružný román odehrávající se ve starověkém Egyptě. V knize najdete i romantiku.

Thalin
07.03.2016 5 z 5

Knížku mi poprvé dal přečíst otec, už před mnoha lety a pořád patří k mým nejoblíbenějším.

witko
03.03.2016 2 z 5

Byl by to docela zajímavý příběh v historických kulisách starého Egypta, ale.... musím říci, že Taito s jeho velikým egem mi kazil požitek ze čtení. Tato postava mi vadila čím dál tím víc, jakjsem se blížil ke konci knihy. Nejen že všechno uměl, ale byl téměř ve všem nejlepší, byl nejlepší stavitel, nejrychlejší běžec, nejlepší doktor, rychle se učil cizí jazyky.... Řekl bych, že mi odváděl pozornost od příběhu a několikrát jsem měl tendenci knihu odložit.

Endy17
03.03.2016 4 z 5

Místy zdlouhavé, občas náramně zamilované, ale i tak příjemné čtení, které si zaslouží pokračování. Ale pozor, na příběh nenavazuje kniha "Řeka bohů II", ale až v pětka - Bůh pouště.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Krásný děj, který je podložen skutečným a silným příběhem. Je zde vykreslen život, zvyky ve starověkém Egyptě, krásný románek, kterému není přáno, i přes všechny nástrahy si k sobě dané popstavy naleznou cestu. Příběh popisující celý život královny, o níž se s láskou stará Taita a snaží se jí se vším pomoct. Bohužel i život jednou skončí, ale pokračuje v potomcích. Ten konec byl hodně smutný a dojemný...každému při čtení musela ukápnout slza. Jsem zvědavá, zda se někdy podaří najít skrytý hrob někde ve skalách či pod pískem. Opravdu hodně silný a překrásný příběh, který se nedá zapomenout.

Apathe
24.02.2016 5 z 5

Úžasná kniha se silným příběhem. Egypt a jeho historie je mojí vášní a tato kniha si našla místo v mém srdci. Řeku bohů mohu jen doporučit.

Egypt otroctví starověký Egypt historické romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021