Řeka bohů

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199/reka-bohu-8Zh-199.jpg 4.61612

Jazyk vydání:český
Překlad:Václav Vanduch
Edice:Klokan
Autor obálky:Tomáš Řízek
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-85859-10-6

Kniha Řeka bohů

stdriverlc

Prožil jsem alternativní život. A nikdo už mi to nevezme. Co dodat víc?

Sklíčko

Dostane se vám navždy pod kůži.

Pipi1

Super kniha, stejně jako ostatní díly!

Taralcielle

Jediná z celé série, kterou jsem dočetla. Tento první díl je dobrý, přikláním se k názoru zůstat jenom u něj.

Rihatama

"Nebyl jsem sám, kdo se vyvaloval v sentimentu jako prase bradavičnaté v bahně."

Mimořádný zážitek, alespoň pro mě. Nebyl to můj první Wilbur Smith, ale byl dokonalý. Historie pro mne poměrně málo známého světa a národa, drama, romance, dobrodružství... a ten jazyk! Nádherná metaforická přirovnání, barvité popisy, humor lahodící mé poněkud cynické povaze, romantické scény bez špetky laciného, těžkého, zkaramelizovaného cukrování, spravedlnost nakonec vždy na té správné straně. Starověký Egypt si mě přes mnohé tíživé okolnosti od otroků po brutalismus zcela získal. Není třeba si nic nalhávat, ústřední postava, eunuch a otrok Taita, je jednoduše génius. Smith jej ztvárnil coby básníka, prozaika, nadaného lékaře, architekta, válečného stratéga, vynálezce a filosofa. Hotový staroegyptský Michelangelo. Kdepak, ještě něco víc. A přece, nebo právě proto, je to nesmírně přitažlivý knižní hrdina, s nímž se nelze neztotožnit a jehož nelze nemít rád. A přitom je to pouhopouhý vypravěč. Geniální. A jak se Taita umí pochválit :-). Smith tohle umí moc dobře. Posbírat skutečné události, historicky doložené postavy a vytvořit poutavý, generační román. Výborný překlad Václava Vanduchy pak na Smithův pětipatrový, lahůdkami prokládaný dort položil sladkou třešničku. Mňam.

"Dvacet a jedenkrát zahýbá křišťálová cesta.
Je úzká jak ostří bronzové čepele.
Bohyně, co hlídá druhý pylon,
je zrádná a způsoby má ďábelské.
Ta družka plamenů a kurva vesmíru
s tváří podobnou tlamě lvice
vemenem mléčným dusí muže
a vagínou polyká je celé."

david9690

Bavilo mě to a to jako dost! Někdy mi trochu vadilo, že hlavní hrdina Taito je až exterémně dokonalý a vševědoucí, ale W.S. to tak ve svých knihách má a postupně jsem to vzal na vědomí a přijal jsem to jako fakt. Jinak čte se to samo, dějová linka příběhu je zajímavá, postavy a kulisy v příběhu jsou velmi dobře zpracovány. Prostě to bylo takové přijemné čtení, čas u toho rychle ubíhal a jednoznačně jsem rád, že jsem si to přečetl a pustím se i do navazujících knih téro série.

onyx84

Tenhle žánr nepatří mezi moje oblíbené, dal jsem ale na doporučení a i tak jsem se dlouho nutil, než jsem se pustil do čtení...a ve výsledku naprosto úžasná kniha...snadno čtivý,napínavý, zamilovaný příběh...

jiri4861

Parádní román. Knihu jsem dostal k narozeninám. Doporučuji všem kdo četli například Egypťana Sinuheta. Těším se na další díly.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Egypt starověký Egypt

Wilbur Smith