Urozená dáma

Urozená dáma https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15428/mid_urozena-dama-1az-15428.jpg 4 68 10

Anglie, 1810. Podle poslední vůle svého zesnulého hraběcího otce se půvabná Arabella vdá za rázného Justina. O svatební noci jim muž šokuje svým nepřátelským chováním a tím definitivně zničí naděje na šťastné manželství. Nedůvěřivý hrabě je zmítán žárlivostí, podezírá svou krásnou ženu z tajného vztahu s okouzlujícím mladým bratrancem Gervaisem. Ten však se svými nekalými plány prahne po něčem úplně jiném.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Heir , 1980

Ála1968
19.06.2023 4 z 5

Já myslím, že to byla taková příjemná oddychovka.Celkem mě to překvapilo,ani jsem se nenudila ani nepřeskakovala stránky.

účetní
17.10.2022 4 z 5

Docela se mi to líbilo, na začátku autorka Arabelu vykreslila úplně jinak, než jaká ve skutečnosti byla, tak se mi moc číst nechtělo, ale brzy si získala mé sympatie, zatímco Justin je zase na chvíli ztratil, byl to jinak dobrý chlap, takže mi ten úlet k němu moc neseděl, ani to, jak to autorka mezi nimi vyřešila, vlastně tak nějak nijak, najednou to prostě bylo zase dobré, tady mi tedy něco chybělo. Ale jinak to bylo pěkné.

twiggynka
24.01.2020 5 z 5

Romány Catherine Coulterové mě baví, jsou to super oddechovky. Miluju anglická velkolepá sídla a její knihy mě do těch míst úplně vtáhnou.

Havrnka
21.01.2019 5 z 5

Romantické, odpočinkové čtení pro ženy. Kniha se dobře četla a opravdu jsem si u ní odpočinula.

havrmoni
03.06.2016 5 z 5

Ano hezký příběh. Justin odsoudil Arabbelu moc rychle,ale přesto jsem ho měla radši než jí. Byla dcerou svého otce a i přesto,že byla milá a hodná,stlále v ní byla arogance a hrdost a na otce se dívala i po jeho smrti s klapkami na očích. Nechtěla vidět jaký byl. Hned od začatku mi byla nesympatická,to se postupem čtení zmírnilo,ale stejně to nebylo ono.

moudivlacek
03.10.2015 4 z 5

Hezký příběh, i když dle mého názoru Justin svou ženu rychle odsoudil a rychle odpustil, Arabella ho nenávidí a v jednom okamžiku veškeré příkoří odpuštěno a miluje svého muže.
Ale jejich slovní přestřelky byly velice vtipné a zajímavé.

mac.martina
13.05.2013 5 z 5

velmi zajimavý příběh a skoro až do konce napívaný. pořád jsme čekala co se stane a netušila jak to dopadne

maryzka
16.06.2012 1 z 5

doprostřed děje dobrý, ale od prostředka to nestojí za nic.

janna001
16.03.2012 4 z 5

Toto je román pro ženy , takže je to romantika a děj je zasazený do počátku 19.století.Nebylo to špatné , ale už jsem četla od této spisovatelky lepší knihu..tak doufám ,že to bude příště.

WEIL
25.09.2011

Historická skutečnost je jen kulisou, takže pro milovníky dějepisu tahle kniha rozhodně bude zklamáním.