Krajka

Krajka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5026/krajka-5026.jpg 3 38 7

Regan Reillyová série

Regan Reillyová, soukromý detektiv, a Jack Reilly, velitel policejní jednotky, se právě vzali a vyrazili na svatební cestu. Hrad Hennesssy je romantické místo v západním Irsku, kde by se dalo na chvíli zapomenout na svět zločinu, s nímž se jinak potýkají každý den. Když se jdou první odpoledne proběhnout, zastaví se na starém hřbitově. První náhrobek, na který jim padne pohled, nese jméno Reillyová. May Reillyová, která zemřela v roce 1822, krajkářka, která vyrobila nádherný ubrus pro hradní slavnost, ale nedostala zaplaceno. Podle legendy od té doby na hradě straší. Regan a Jack ale práci neuniknou ani na svatební cestě. Kromě napínavého děje, irské historie a tradic a svérázných postav z obou stran Atlantiku se možná seznámíte i s duchy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Laced , 2007

Domanovak
27.12.2023 5 z 5

Opravdová oddechovka, čte se rychle a snadno. Dobrý příběh, autorka nemá pocit že čím více mrtvol tím lépe. Je vidět že od matky se psát naučila. Ale ten kdo schvaluje obálku by si možná měl příslušnou knihu alespoň prolistovat. Jinak by na zadní straně nemohlo být napsáno: "Soukromí detektivové Regan a Jack Reillyovi...." , když hned na prvních stránkách se dozvídáme že Jack je velitelem policejní jednotky. Za to samozřejmě autorka ani překladatel nemohou , takže nemám důvod odebírat hvězdičky.

EvikU.
08.04.2017 3 z 5

Nenadchne ani neurazí. Taková milá detektivka.

Biernatka
15.03.2014 3 z 5

Místy jsem se opravdu nudila, i když...mystično hradu, irské reálie, svérazní detektivové, upadlá korunka, koňský smích Bobbyho a to, jak se Sheila převlékla za ducha zesnulé May Reillyové přidaly na hodnocení :)

bookcase
02.12.2013 4 z 5

Detektivka, ale docela milá :) .Hlavně irské reálie a duchové, to na ní bylo nejlepší.

Marika Vanova
22.11.2013 3 z 5

Je to taková detektivka oddychovka. Tak nějak se toho moc neděje a najednou na posledních dvou stranách se to vyřeší, ale čte se dobře, nenáročně, je to z Irska a to je můj sen v cestování.

Marčullkas
23.07.2013 3 z 5

Po knize jsem též sáhla hlavně kvůli obali (což by se nemělo,já vím). Kniha sama o sobě mě mile překvapila:)

Honey0105
20.09.2011 3 z 5

Upřímně.. Tuhle knížku jsem četla hlavně kvůli obalu, kvůli němuž jsem si také knihu koupila. Abych pravdu přiznala, tak design této knihy mě opravdu nadchl! Jak vrchní obal, tak ten spodní (nevím, jak to správně nazvat, ale mám namysli ten papírovej obal, co kryje desky a pak samotné desky).
Autorku jsem vůbec neznala, ale obal knihy zmohl v tomto případě hodně a já měla za pár hodin přelouskáno (teď mám namysli ty hodiny ve škole-převážně čeština, ájina a tak..). Ne kvůli velké čtivosti, ale.. Nic si nenalhávejme. Šlo o pár stránek a navíc se našlo hodně mezer mezi jednotlivými kapitolami.
Nejvíc mě nadchla asi země, kde se převážně příběh odehrával. Irsko mám ze všech těch vyprávění ráda a tak mě potěšilo, že se děj odehrával právě tam. Navíc lehká mystičnost knížce také přidala na čtivosti.
Ve finále musím uznat, že přečíst se to dalo bez problémů, ale hodnocení mezi detektivními příběhy? Velice oddechová detektivka. Snesla bych klidně i víc stránek, ale to už je jen okrajový problém. Moje hodnocení mluví hlavně o tom, že od detektivky jsem čekala přeci jen něco víc, ale rozhodně jsem nebyla úplně zklamaná.