Reflex

Třicetiletý svobodný žokej Filip Nore, jehož matka podlehla drogám a brzy zemřela, dobře ví, co znamená život bez rodinného zázemí a závislost na rozhodování jiných lidí. Od mládí se jim musel podrobovat a teď je pojednou v situaci, kdy se musí rozhodnout sám. Jeho příteli Stevovi totiž zemřel při autohavárii otec, známý umělecký fotograf, brzy nato byla přepadena Stevova matka a nakonec oheň zničil celý jejich dům. Filip, sám výborný fotograf, od Steva získal zajímavé materiály, zřejmě určené k vydírání. Půjde cestou vyděrače, jehož posmrtné tajemství vyřešil? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/836/reflex-836.jpg 4.5125
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Disease

Další z těch hodně dobrých, u mě jedna z nejoblíbenějších Francisovek. Baví pořád stejně, jak rodinnými poměry, tak pátráním v "archivu" fotografií.

Vera1718
24.10.2015

Knížku jsem četla ve zkrácené anglické verzi, nicméně musím říct, že mne tento díl nijak nezaujal. Ovšem je to jen můj subjektivní názor,který je možná ovlivněn úpravou textu.

Finskej
20.05.2015

Subjektivně moje nejoblíbenější francisovka, i když racionálně to těžko vysvětlit. Nejsem totiž sirotek z drogově problémové rodiny. Ale jinak obvyklá "výuková hodnota" v tomto případě dvojnásobná, protože v této knize se člověk dozví i něco o fotografování. A milostná zápletka, která se občas u Francise vyskytuje, mimořádně střízlivá, laskavá a civilní. Zkrátka... moje nejoblíbenější francisovka.

kirkous
12.04.2014

Prostředí dostihů není zrovna můj šálek kávy. Přesto jsem nelitoval, a dokonce třeba někdy sáhnu i po další fancisovce. (Přečtenl v anglické verzi penguin readers).

delena4ever
21.06.2013

Kniha se mi opravdu líbila. Filipova babička mě dost pobavila. Protivná od začátku až do konce.

vitavita
08.03.2012

Jen z nejlepších románů D.F. Pravda vyjde najevo, jak by mělo být.