Red Meat

Kultovní komiks Red Meat se objevuje na stránkách amerického tisku už od roku 1989 a s nástupem internetu se stal kultem i u nás. Nakladatelství Albatros konečně nabízí knižní vydání prvního ze tří výborů, které připravil sám autor komiksu, Max Cannon. Na 110 stránkách pronikneme (možná hlouběji, než by bylo zdrávo) do autorova bizarního světa, plného černočerného humoru, kruté nadsázky, mrazivé ironie, psychopaticko-sadisticko-kriminologicko-laktačněautistického sarkasmu Red Meat je zkrátka, jak se vyjádřil jeden literární kritik,jediný americký komiks, který člověku polechtá bránici motorovou pilou. Je jen logické, že české vydání svou předmluvou do světa vypravil Petr Čtvrtníček, jehož humor se tomu Cannonovu dosti přibližuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9712/red-meat-pHr-9712.jpg 4.4173

Red Meat 1.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Red Meat

trudoš

„Ty jo… zrovna jsem přefik čokla.“
„Haf!“
„Pardon. Chtěl jsem říct ‚pomiloval‘.“
Můj první Red Meat byl ten Crewní, takže se ztrátou hlášky „Nenávidím tě, mlékaři Dane,“ jsem se vyrovnával hodně těžko. Obrat „Nesnáším tě,“ prostě zdaleka nezní tak všeříkajícně. Jinak ale spokojenost maximální, třebaže už mi po těch letech nepřijdou všechny vtípky tolik zabijácké, jako dříve. Možná za to může uhlazenější překlad Petra Onufera, ale spíš bych to viděl na vyvanuté nadšení ze všeho, co šlo proti komercí zaběhnuté legraci. Kameňáky totiž umí Max Cannon jako nikdo, až bych si dovolil tvrdit, že mnozí dnešní autoři tvoří, sklízejíce plody inspirace, kterou mezi ně tenhle arizonský rodák zasel. Rozhodně nejde o čtení pro malé děti, tedy v případě, že jim nechcete vysvětlovat některé hodně zvláštní úchylky lidského rodu, přičemž vysokooktanové kapky proti kašli a stolice v bazénu jsou tím nejmenším. Přesto si jeho humor zamilujete velmi snadno, hlavně pro ten příznačně nekompromisní sarkasmus.

Tomas@S
27.04.2018

Skvele stejne tak jako ostatni vysle dily. Jen vic a vic.

blindone
03.11.2017

Pokud se to někomu nelíbí, tak jistojistě žije jako jedna z postav.

KorovaLtd.
13.12.2016

Stripy, co se nemění, mění se pouze „hlášky“ známých postav Maxe Cannona. Ráda bych akorát dodala, že tohle „maso“ si ráda dám ráno, k obědu, odpoledne, večer i v noci.

Kapis
21.02.2015

Red Meat je prostě Red Meat, vždycky jsem tento černočerný styl humoru měl rád a na tom se nic nemění - a i když nemám čas porovnávat překlady, tento mi přišel takový víc korektní a víc "soft." Nevím, jestli to bylo tím, že to vydal Albatros, no kdo ví - abych přidal jeden konkrétní případ (fakta, fakta, fakta;-)) tak když mlíkař Dan tam vykládá Kety (teď si nejsem jist jménem) ty roztomilé věci, v původním vydání bylo "Nenávidím tě mlíkaři Dane" - zde je jen "nesnáším tě." Puntičkář a hnidopich by zde jistě našel více takových zjemnění, která zrovna tomuto dílku nenáleží.

patras522
10.12.2014

Humor který lze identifikovat jen podle zubních záznamů. Tak suché. že ani Britové to tak neumějí.

Moly
26.10.2013

Je to taký zhluk trojokienkových minikomixov, ktorých poslaním je... hm... trápnosť, dvihnúť obočie (možno aj tlak), hlboký nechápavý povzdych, mikať ramenami atď. Každý ten "vtip" sám o sebe je hrozná blbosť, ktorá teda až tak zábavná nie je, ale po dočítaní celej knihy človek zistí, že tých posledných 15 minút nakoniec bolo celkom vtipných a príjemne strávených.

Kortexo
09.03.2013

Pamatuji si z Crew.Srdcovka.