Red a Blue 3

Red a Blue 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463542/bmid_red-a-blue-3-VDv-463542.jpg 4 45 6

Pokémon (komiks) série

Útok na rakeťáckou základnu v Saffron City je na spadnutí, ale tím Redovy starosti nekončí. Musí ještě porazit trenéra Viridianského stadionu Giovanniho, nemluvě o té největší výzvě ze všech – rozhodujícím zápase s jeho největším rivalem Bluem! První dějový úsek vrcholí, a to ve velkém stylu! Tak se k nám přidejte, tahle akce totiž bude stát za to!... celý text

niki-chan
11.06.2023 5 z 5

Díl opravdu nabitý souboji a dobrodružstvím.

Štěpinambura
23.03.2023 4 z 5

Děj mě vtáhl víc jak předchozí dva díly. I ilustrace jsou moc pěkné, ale fanoušek pokémonů ze mě asi díky této knize (ještě) nebude.

knizninadsenec
08.08.2022 5 z 5

Další senzační pokračování a to nejen Redovo dobrodružství, zachraňování jiných, boj s Rateťaky, ale také řešení problémů. Také senzační souboj mezi Redem a Bluem, kde do poslední chvíle není jasné, kdo vyhraje.

Příběh byl plynulý, napínavý a velmi mě bavil. Velmi zajímavý příběh.

wistar
06.11.2021 3 z 5

na tomhle dílu mi nevadilo ohýbání pravidel světa ( o loru nic nevím, hry jsem nehrál), ale to že po předchozích dvou dílech se to tolik neposouvá a už to začíná nudit a pro mě to ztrácí ten efekt relaxačního čtení, vím že bych si tento díl užil víc kdybych si mezi jednotlivými díly dal větší pauzu
7/10

Atlantis
20.05.2021 3 z 5

Třetí díl byl pro mne spíše zklamání. Je to hlavně proto, že si autoři začali podivně ohýbat svět pokémonů. Útoky se vedou na trenéry, odznaky se kradou, a pak mají jakési zvláštní schopnosti, jednotlivá monstra se dají spojit do sebe... To čtu Digimony? Tohle je prostě proti veškerému lore tohoto světa a jako fanouška mě to irituje.
A závěrečná bitva? Jak to, že skončila? Soupeř měl přeci ještě minimálně jednoho pokeše v kapse.
Ale abych jen nenadával, hezky se zde ukončí příběh Green, který byl jen několikrát nakousnutý, Bill má taky několik dobrých hlodů a pořád jsou tu skryté easter eggy pro ty, kteří hráli hry (schválně najděte klauna a jeho Magmara).
Teoreticky jsme na konci první "série", ale tohle finále za moc nestálo.

fvalek
17.02.2021 2 z 5

Ke třetímu dílu, stejně jako k celé sérii, jsem přistupoval s určitým prekonceptem, že za poražení trenéra stadionu dostane mladistvý trenér odznak, že do ligy následně vstupuje s podmínkou vlastnictví osmi odznaků apod. A přesně tohle mi tento díl překvapivě vyvrátil. Red získává odznaky asi jediný, navíc jich půlku získá tím, že je trenérovi ukradne nebo ho dostane jen tak. Do ligy si pak v klidu nakráčí se sedmi místo osmi a nějak úplně mizí role těchto odznaků, které místo důkazu poražení stadionu mají mystické schopnosti. Na co tedy jsou pro trenéry stadiony? To mi nějak nedochází a ztratil jsem se tak v pokémonním universu, pro nového čtenáře, který nezná karty, seriály a hry to musí být asi ještě víc hardcore...

Zbytek příběhu se nese ve stylu předchozích dílů, navazujeme na události Saffron City, nicméně se mi tenhle díl úplně nelíbí. Skládá se víceméně jen ze tří zápletek - souboj v Saffron City, souboj ve Viridian City a liga. Všechny tyhle tři souboje jsou podle mě dost uspěchané, někdy trošku nelogické a tak nějak mi nepřinesly uspokojení (možná Green vs Sabrina, to mělo grády). Je to asi hlavně tím, že to je vůbec první série, protože třeba taková pátá série se skládá z 20 dílů a je značně rozpracovanější. Jen mi asi skončilo honeymoon nostalgické období a koukám na to víc kriticky, protože co si budeme povídat, ta liga je prostě vtipně primitivní a je to zatracená škoda. :/

Teď jsem trošku zvědavý, jaký díl vyjde v květnu, protože co tak vím, měla by přijít na řadu Yellow, ale promo ukazuje další příběhy Reda, tak se nechám překvapit. :)

Hidenori Kusaka
japonská, 1970