Řeči do prázdna: 1897–1900

Kniha uvádí Loosovy články a referáty otištěné ve vídeňských listech v letech 1897-1900 a bylo do ní zařazeno šest teoretických a kritických statí z Loosova časopisu Das Andere (To druhé), ve kterých Loos uplatňuje své etické principy a zásady úsporných a funkčích řešení. Soubor Loosových statí z období 1897-1900 obsahuje komentáře a hodnocení nejrůznějších témat týkajících se "životního stylu"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250341/big_reci-do-prazdna-1897-1900-jjN-250341.jpg 417
Literatura naučná, Architektura

Vydáno: , Pragma

Ins Leere gesprochen: 1897–1900, 1900

Kniha Řeči do prázdna: 1897–1900

Vivien-ravenhil
28.11.2018

Soubor článků všemožného zaměření, ovšem stále uchovávající rámec témata estetiky nám poukazuje, jak zajímavou, komplikovanou a snad poněkud afektovanou byl Adolf Loos osobností nejen co se týče architektonického umění. V mnohém geniální a pokrokovou, jindy zase sám sobě si protiřečící a poněkud nekompromisní. Některé statě se čtou samy, nad jinými člověk kroutí hlavou. Bohužel se s mnohými názory autora nemohu ztotožnit, avšak kdoví, třeba mi přijdou na chuť s odstupem času.

darkwood
27.08.2018

Skvelý výber textov A.Loosa, kde sa vyjadruje k rôznym umeleckým, remeselným odvetviam. Texty sú veľmi trefne a vtipne napísané. Rozhodne zaujme aj čitateľa, ktorý nemá k umeleckej oblasti blízko. Prečítané na prvý šup.

Sandik
12.05.2015

Výběr z Loosových článků především dobře ilustruje o co usiloval a bojoval, co pro něj bylo důležité a co zase ne. Mnohdy se přitom zdá, že jde spíše o jednorázové impulzivní a energické nápady, nikoli o látku do hloubky promýšlenou a systematizovanou. Tím dobře dokreslují i Loosův charakter jakožto architekta či nábytkového designéra. Možná bychom měli tendenci jej pod vlivem jeho díla vnímat jako člověka uměřeného a střízlivého. Jeho texty ale odhalují pravý opak. Suchopárný myslitel to vážně nebyl ;o)