Řeč emocí

Řeč emocí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292423/bmid_rec-emoci-8E0-292423.jpg 4 37 5

Emoce – zejména temné a nerespektované – v sobě obsahují obrovské množství energie. Všichni víme, co se může stát, když je vytěsníme nebo slepě vyjádříme. V knize Řeč emocí empatická léčitelka Karla McLarenová popisuje, jak se ke svým emocím stavět a jak uchopit jejich životně důležitou moudrost, která vás bezpečně nasměruje k rozřešení a vnitřní rovnováze. Předkládá praktická cvičení k celému spektru pocitů od hněvu, strachu a studu až k žárlivosti, smutku, radosti a dalším. Pomocí těchto cvičení se naučíte obratně a odborně pracovat s vlastními emocemi i s pocity druhých lidí. Dostává se vám do rukou v dnešní době tak velmi potřebný zdroj revolučních informací a dovedností, který učí navázat nový a posilující vztah s vlastními emočními stavy.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Noxi

The Language of Emotions , 2010

Kllara
17.03.2023 5 z 5

Skvělá knížka. Zapomínáme na to, že všechny problémy na světě se nedají vyřešit pouze prostřednictvím analytického myšlení. Někdy mohu racionálně rozumět tomu, proč se cítím smutně, naštvaně nebo úzkostlivě, ale to mnohdy nestačí k tomu, abych s těmito pocity dokázala adekvátně nakládat, zbytečně neprodlužovat jejich trvání a ani je nepotlačovat, což postupem času vede k velkému výbuchu a ještě většímu nepořádku. Kniha obsahuje praktický návod, jak nakládat s celou škálou emocí a hlavně, což je podle mě nejdůležitější, představuje i negativní emoce jako něco, co nám má pomáhat, a nikoliv jako něco, co je překážkou k naší cestě za štěstím. Myslím si, že tuhle knihu by si měl přečíst každý, protože autorčin náhled na emoce je velkým balzámem pro duši a nabízí zcela jiný osvěžující přístup k našemu vnitřnímu světu. Tím, že si autorka sama prošla dlouhodobým sexuálním obtěžováním, dokázala se z toho dostat a dnes pomáhá druhým, už něco svědčí o kvalitě jejího přístupu. Za mě určitě doporučuji přečíst, protože tahle kniha mi velmi pomohla a přinesla mi zase o něco hlubší pochopení sebe sama.

hu_87
21.06.2021 3 z 5

Knížka je vhodná pro lidi, kteří se sami v sobě moc nevyznají a chtěli by se dozvědět, jakou roli hrají emoce v jejich životě.
Pro analyticky zaměřené lidi, kteří nad těmito věcmi jsou zvyklí přemýšlet, je kniha ztrátou času.
Knížka mi nepřijde jako něco extra, jedna z tisíce knih, která slibuje seberozvoj. Autorka se spíše opírá o svou vlastní zkušenost, mnohdy mi chybí citace některých věcí (ovšem pokud nejsou tyto informace čistě z autorčiny hlavy), sem tam se objeví nějaká jakoby odbornější pasáž, ovšem opět pouze zmíněná stručně, jednoduše. Je to jednoduché na čtení, prostě seberozvoj dostupný pro všechny. Nejedná se o odbornou publikaci a jak jsem psala, je to ideální volba pro lidi, co se sami v sobě moc dobře nevyznají a nejsou zvyklí o svých emocích přemýšlet v alespoň dostatečné rovině.

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

V určitém období mého života mi knížka pomohla, je trochu náročnější na čtení, ale líbí se mi, jak autorka člověka učí s emocemi pracovat...

Martina1725
16.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, byla tam spousta uvědomění, která by měla přijít v obecnou patrnost pro šťastnější život, na druhou stranu se četla velmi těžko - těžko napsané a musela jsem si jednotlivé kapitoly rozplánovat, abych to vůbec byla schopná dočít.

Měnící
09.11.2018 5 z 5

Doporučuji. Já jsem po většinu svého života své emoce potlačoval. A pak jsem chtěl sobě více porozumět, a kamarádka mi doporučila tuto knihu. Tato kniha mi přijde mimořádná v tom, jak nově a originálním způsobem emoce popisuje. Kniha má dvě části. První je zaměřená jako úvod do obecných souvislostí, a je zde hledání svého středu nebo kapitola o traumatu. Druhá se naplno věnuje jednotlivým emocím, jejich popisem a s návodem, jak s nimi pracovat. Cvičení jsem většinou zkoušel a beru je jako užitečná, ale hlavní bohatství knihy vidím v popisech. Mám pocit, že přečtením knihy jsem si dal dohromady mnohé souvislosti, které by mě v životě nenapadly. Porozuměl jsem tak lépe sobě i svým blízkým. Jen samotné vyjadřování emocí správným způsobem, budu ještě nějakou dobu sám pro sebe hledat. Ještě bych chtěl upozornit, že není jednoduché některá tvrzení z knihy přijmout a přečíst celou, takto obsáhlou knihu. Také se mnohé několikrát opakuje, ale to jen proto, že podobné souvislosti platí obecně pro více emocí, a kniha je koncipována tak, že pak stačí si otevřít knihu na jedné emoci, například vzteku, strachu, nebo žalu, a není vůbec potřeba procházet souvislosti řešené předtím v jiných kapitolách. Přijde mi, že je škoda, že se tak často věnuje úsilí rozvíjení správného myšlení a nedává se prostor učení se správnému vyjádření emocí. Tomu dle mého může tato kniha významně napomoci, a můžu se tak cítit lépe nejen já, ale i ostatní kolem mě.