Rebelové

Rebelové https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26038/bmid_rebelove-H5v-26038.jpg 5 16 4

Druhý díl osmidílného románového historického cyklu o Americké cestě ke svobodě. Osudy jedné rodiny ve víru začínající války Američanů za nezávislost.

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Rebels

Pavlaj
13.08.2023 5 z 5

Druhý díl za mě lepší než první. Philip bojuje ve válce za nezávislost, Judson je ve válce se svým otcem a sám se sebou. Místo nehodnověrných anglických šlechticů a la červená knihovna z prvního dílu tady před očima ožívají skutečné historické postavy a hrdinové války o nezávislost - George Washington, John Adams, Paul Revere, Tom Jefferson, von Steuben. Docela hezký je i návrat Gila jako symbol bratrství s Francií.

astroweb
15.10.2021 4 z 5

Zajímavý historicky perfektně zpracovaný námět, druhý díl pokračování začátku americké revoluce za nezávislost, velmi čtivé, místy přímo napínavé.

Hobo
22.05.2020 5 z 5

Philipa čekají osudové převraty, do jeho příběhu vstupují nové osoby. Příběh se rozvíjí, zachovává si napětí a popisuje i příběh zrodu amerického národa, vznik jeho armády z původně neuspořádaného davu.

bigben
26.06.2018 3 z 5

Osamostatnění Ameriky pokračuje a příběhy hlavních hrdinů jdou dál...těším se na další díl...

John Jakes
americká, 1932 - 2023