Sluneční bouře

Sluneční bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35572/rebecka-martinssonov.jpg 4 540 104

Rebecka Martinssonová série

Na podlaze kostela v severním Švédsku leží mrtvé a rituálně zmrzačené mužské tělo. A na noční obloze mezi vločkami padajícího sněhu tančí polární záře. Rebecka Martinssonová se po letech vrací do svého rodného městečka Kiruny. Kdysi musela toto místo za dramatických okolností opustit a odejít do Stockholmu, kde pracuje jako daňová poradkyně. Nyní se vrací zpět, aby pomohla své dávné přítelkyni Sanně, jejíž bratr byl hrůzným způsobem zavražděn v kostele náboženského společenství, které kdysi založil. Krásná a zranitelná Sanna potřebuje Rebečinu pomoc, aby se očistila od podezření, jež na ni padlo po bratrově smrti. Rebecka se ocitne před nelehkým úkolem. Při hledání vraha se bude muset vypořádat nejen s policejními postupy, ale bude nucena čelit i dohadům kolujícím uvnitř uzavřené a vyděšené komunity. Bude muset zapátrat hluboko ve své paměti a ve svém svědomí, aby se postavila čelem k temnému tajemství, které za sebou v Kiruně zanechala a které je ukryto pod rouškou všeobecného mlčení. A bude se muset postavit vrahovi, jehož úmysly je těžké odhadnout...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Solstorm , 2003

Marika Vanova
26.06.2014 5 z 5

Tak tahle detektivka se mi ze severských líbila zatím nejvíc, pro mě kam se na ní hrabe Nesbo i S. Larsson. Hned si jdu půjčit další od Asy Larsson.

pobijecmuch
21.06.2014 3 z 5

Detektivkám ze Severu nemůžu nějak přijít na chuť. Možná, že je to zimou, která tam panuje a tím jsou někdy pro čtění těžší.. Každopádně můj názor je, že je to pouze současná möda a za pár roků budeme třeba hltat krimi z Afriky.

leos0925
09.06.2014 4 z 5

..už se těším na další setkání s R.

Verrrunka
30.03.2014 4 z 5

Přelouskáno během víkendu. Pohodové čtení, zajímavý detektivní příběh. Když jsem zjistila, že půjde o náboženství, trochu jsem se zděsila, nejsem moc fanda. Ale nakonec to všechno proběhlo v pohodě, žádné zbytečné informace. Trochu nechápu zařazení jednoho čtenáře zde v komentářích do "ženské" detektivky. Nechápu, co by na tom mělo být tak ženského.
Z jiných severských krimi jsem zvyklá věnovat až přehnanou pozornost detailům, které mají nakonec docela důležitý význam. Tady jsem se bohužel s tímto nesetkala, takže jsem si do hlavy ukládala až příliš mnoho podrobností a na konci jsem byla mírně zklamaná, že jsem je nijak nevyužila a nic neznamenaly. Ale k autorce se někdy určitě ještě vrátím.

venndys
02.03.2014 4 z 5

Velice pěkná kniha, čtivá. Ve druhé třetině trochu zdlouhavá, ale styl psaní mi sedí, těším se na další knížky.

efka.saf
05.02.2014 5 z 5

Tahle kniha je prostě výborná! A tahle autorka je královna psychologie :). Na to, že Sluneční bouře je prvotina, je dle mého názoru naprosto úžasná! Skvěle charakterizuje vše, čeho si u této autorky tak cením, tzn. její úžasnou schopnost vykreslit povahu obyčejných lidí. Brutálně zavražděný Kirunský farář a zbytek vesnice, kde každý má co skrývat. V podstatě nikdo není ani černý, ani bílý, lidé nejsou ani v různých odstínech šedi. Tato autorka umí vykreslit své postavy v těch nejrozličnějších barvách a ještě je šmrncne trochou 3D technologie pro dokonalou plastičnost charakterů. I přes brutální vraždu se zde nesetkáme s vyhrocenými akčními scénami, a nehledě na to, že děj plyne pomalu jako kirunská tuhá zima (to je ale ve většině autorčiných knihách), děj nepůsobí nudně. Alespoň já jsem ani nestihla přemýšlet nad tím, jestli se nudím nebo ne, protože bylo dočteno a ani jsem nevěděla jak. Jediné akčno se zde odehrálo až v samotném závěru a já si jej vychutnala jako třešničku na šlehačkovém dortu. Mňam :).

šipek
12.12.2013 4 z 5

Má druhá kniha od této spisovatelky, pohodové příjemné počteníčko

Kaihomielisyys
21.11.2013 5 z 5

Nenávidím srovnávání s jinými severskými autory...Copak to, že je autor seveřan, znamená, že bude psát stejně jako Larsson..nebo jako ten či onen autor? Za mě výborná detektivka!

Pro uživatele Honzeecheck : film už existuje a naštěstí ho natočili seveřani.

amcb
23.09.2013 4 z 5

Zpočátku jsem měla strach, jestli mě kniha zaujme, ale než jsem se nadála dočítala jsem ji :-) Stieg Larsson to není, ale příběh mě zaujal a vyprávění plynulo bez zbytečných zádrhelů. Určitě přečtu další knížky od této autorky.

Honzeecheck
18.09.2013 4 z 5

Hodně ženská detketivka s danovou poradkyní jakožto hlavní postavou. Je to přimočarý, neoriginální, a občas nelogický (já jsem dobrá kamarádka Sanny, takže vám zakazuju předávat děti praroridčům a budu je vyzvedávat jen já) ale pěkně čtivý. Pěkná látka pro film, kdyby se toho chytil takvoej Schumacher nebo Cronenberg tak si du hned stoupnout do fronty na lístky

Juki
16.09.2013 4 z 5

Příjemná detektivka a první, kterou jsem od Asy Larsson četla. V knize nejsou žádné nudné pasáže, ale uvítala bych klidně trochu delší popisy severského prostředí a postupné pomalé noření se do příběhu a této severské atmosféry. Ale je to možná i tím, že jsem před touto knihou četla knihu V lesích od Tany Frenchové, ve které toto pomalé tempo je a moc jsem si ho užívala.

xtraks
10.09.2013 4 z 5

No upřímně ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem se začetla a nemohla jsem přestat :) určitě si přečtu další knížky :)

hanap
07.08.2013 5 z 5

Moje první setkání s knihou této spisovatelky dopadlo skvěle , krásné čtení , ledová atmosféra ,výborná zápletka . Kniha se dobře čte ,autorka postupně odkrývá osudy hlavních hrdinů. Doporučuji číst v těchto horkých dnech.

borknagar
05.08.2013 4 z 5

Celkem mrazivá thriller-detektivka plná sněhu, násilí a hutné atmosféry s trochou víry v boha. Pro mě příjemné počtení.....

Ronin Roujin
28.06.2013 5 z 5

výborná detektivka s hromadou mrtvol v závěru, a tak to má být xD

denuska
17.06.2013 4 z 5

Už jsem četla několik severských krimi a mohu opět říct, že nejsem zklamána. Dokonce už jsem si zvykla i na všechna ta
švédská jména, která se mi špatně pamatují a splývají mi dohromady. Děj mi nepřipadal rozvláčný a téma rozhodně zaujalo.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Larssonová je další skvělá představitelka severských detektivek. Její kniha je psaná v pomalejším tempu a spíše než na akci je zaměřená na psychologické vykreslení jednotlivých postav a jejich myšlenek. Atmosféru knihy ještě potrhuje zasazení děje do mrazivé švédské zimy. Samotný příběh ubíhá plynulým a dokonce až velice poklidným tempem i přes nález hrůzně znetvořeného těla. A odhalení vrahů v závěru rozhodně není zklamaním, ale spíše překvapením.

asterixka
01.06.2013 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé, příjemně napsáno. Je to moje druhé setkání s Asou Larsson a potažmo i Rebeckou, neboť jsem nejprve četla její čtvrtý příběh, v němž se opět náznaky vrací ke Sluneční bouři. Přesto to čtení na poutavosti neubralo. Doporučuji.
Spisovatelka se na mém soukromém žebříčku zařadila mezi nejoblíbenější severskou autorku - ženu :-)

Petruše90
27.03.2013 4 z 5

Knížka se velmi dobře četla, děj se pomalu, ale jistě stupňuje. Příjemná detektivka, dobré postavy, krásně popsané prostředí :)

egan
07.01.2013 2 z 5

Veľmi priemerná detektívka, ktorá ani veľmi nezaujme, ani neurazí, chvíľu baví, chvíľu otravuje. Často som sa do čítania musel nútiť. Som rád, že som ju nakoniec dočítal. Ale keby som ju nečítal, tak mi to určite k životu nechýba :)