Oběť Molochovi

Oběť Molochovi https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166897/bmid_rebecka-martinssonova-obet-molochov-Fhm-166897.jpg 5 271 55

Rebecka Martinssonová série

Neohrožená právnička Rebecka Martinssonová se vrací. Muž rozpáral medvědí břicho a zamumlal: „Co to sakra sežral?“ Najednou se vztyčil. Úplně zesinal. V lese se rozhostilo ticho. Nenarušil ho ani vítr, ani ptačí zpěv. Zdálo se dokonce, že les zadržel dech. Lovecká výprava našla v žaludku medvěda lidský palec. Několik měsíců nato je doma zavražděna Sol-Britt Uusitalová. Rebecka Martinssonová a kirunští policisté začínají vyšetřovat případ, který na první pohled vypadá jako vražda ze žárlivosti nebo zášti. Když je Rebecka z případu odvolána a nahrazena protivným prokurátorem Carlem von Postem, rozhodne se vzít si nevybranou dovolenou. Nedokáže Sol-Brittinu vraždu pustit z hlavy, stát stranou a nechat vyrůstat sedmiletého Sol-Brittina vnuka bez rodiny a příbuzných, aniž by se dozvěděl, co se stalo jeho babičce. Spolu s vyšetřováním vraždy a policejní prací vyplouvá na povrch starý příběh Hjalmara Lundbohma, kirunského podnikatele z počátku minulého století, a jeho milostná aféra s krásnou učitelkou Elinou Petterssonovou. Přítomnost je propojena s dávnými událostmi více, než se zdálo.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Till offer át Molok , 2012

lenkavildomcova
lenkavildomcova
10.04.2016 4 z 5

Vera neeee... To bylo trochu moc... Taky jsem měla zpočátku problém zorientovat se v postavách... Jinak dobré...

Acquenta
Acquenta
13.02.2016 3 z 5

Ale jo, dalo se to, pěkná detektivka...ale taky dávám body dolů za Veru...to si spisovatelka mohla odpustit...:-/

dalia1769
dalia1769
29.09.2015 5 z 5

Výborná detektivka, zatím nejlepší z cyklu o Rebecce. Napínavá, čtivá a až téměř do konce mi nebylo jasné, kdo je pachatelem. Líbilo se mi, jak se v knize prolíná minulost s přítomností. Tento cyklus detektivek měl výrazně vzestupný charakter.

aralka
aralka
23.09.2015 3 z 5

Řekla bych, že spisovatelka se vyvíjí k lepšímu... ty její první knihy byly podprůměrné, tohle už bylo trošku lepší :-)

Marcela1950
Marcela1950
25.08.2015 5 z 5

Velmi pěkně napsaný komentář čtenářem dalimoni. Jen s ním mohu souhlasit,lépe bych to nenapsala.

Marika Vanova
Marika Vanova
01.08.2015 5 z 5

Super detektivka, hlavně pasáže z minulosti se mi dost líbily, bylo by to fajn i jako samostatná knížka. Trochu mě to i dojalo až rozbrečelo, ale nebudu říkat kdy, žádný spoiler.

sarka45
sarka45
29.07.2015 5 z 5

Tak toto je přesně můj šálek kávy. Detektivní zápletka sahající hluboko do minulosti, kterou neřeší žádní superhrdinové, ale "obyčejní" lidé, kteří mají své problémy, lásky, vztahy...a to vše v pro mě velice zajímavém prostředí, které se tolik liší od toho našeho. Moc se mi to líbilo.

konicekbily
konicekbily
14.06.2015 5 z 5

Larssonová zraje jako víno, první dva díly byly na rozjezd, třetí a čtvrtý o stupeň lepší a toto je super vyvrcholení. Prolínání děje vůbec neruší, naopak pěkně do sebe zapadá. Jsem rád, že jsem všech pět knih přečetl během dvou týdnů, zanechaly ve mně moc velký dojem.

Selinute
Selinute
12.02.2015 5 z 5

Pro mě the best of. Komentáře nelžou, je fakt skvělá.

Marceles
Marceles
25.01.2015 3 z 5

Četla, nedočetla. Přestože jsem velký nadšenec do detektivek, tenhle příběh mi prostě nějak nezaujal. Styl psaní mi nesedl. Ani tajemno a napětí na mne nedýchalo...

hatuli
hatuli
10.11.2014 5 z 5

Kniha se čte sama,napínavý propracovaný děj kde nechybí ani city..Tahle se opravdu povedla:-) těším se na další.Teda ta Rebecka má hlavu :-) už vydržela tolik nárazů.

Annicka
Annicka
16.07.2014 5 z 5

Další skvělá kniha Åsy Larssonové. Autorka používá i pohledy do minulosti, ale (díkybohu) po dvou dílech opustila duchařinu. Knížku jsem přečetla jedním dechem.

Verrrunka
Verrrunka
05.07.2014 5 z 5

Spousta mrtvol, svižné tempo, opět zajímavý námět. Navíc plno psů, což mi velmi zpříjemňovalo čtení. A na konci mi snad i jedna malá slzička ukápla. Nějak mi uniklo, že se jedná o sérii, takže mám přečtenou první a poslední knihu, ale asi to nijak moc nevadí, vůbec jsem se v ději neztrácela. Těším se na další, severské krimi mě neuvěřitelně chytlo!

Jia
Jia
28.06.2014 5 z 5

Výborný kriminální román, nic nechybí, nic nepřebývá. Provázání minulosti a současnosti, které leccos objasňuje, se mi moc líbilo, knížka je napínavá a má spád, považuji ji za jednu z nejpovedenějších "severských" detektivek.
Ve video traileru působí Åsa Larsson jako velmi sympatická žena, určitě si přečtu i další její knihy.

Roux
Roux
22.06.2014 5 z 5

Rozhodně musím říct, že se Åsa, co se psaní týče, vyvíjí. První kniha, Sluneční bouře, byla jen špičkou ledovce a postupovalo to až k Oběti Molochovi. Počítám s tím, že napíše další knihu podle toho jaký byl konec a já se na ni budu určitě těšit.

Hella
Hella
14.06.2014 4 z 5

Výborný severský příběh. Snad jen ten konec mi přišel divný a moc bych přála V. jiný, ale jinak každopádně čtení velmi poutavé a čtivé.

eiramka
eiramka
30.04.2014 4 z 5

Velmi dobrá detektivka - chvilkami drsnější, jak už to u severských detektivek bývá. Dobře vykreslené postavy, děj se prolíná ve dvou časových rovinách, což mi jde někdy na nervy, ale tady mi to nevadilo. Čte se to dobře a není to pitomé - co víc si od detektivky přát:)

Valerie21
Valerie21
21.04.2014 5 z 5

Smekám klobouk!Skvělá kniha.

pinkpop
pinkpop
29.03.2014 4 z 5

tak tahle knížka se mi líbila nejvíc z celé série :-)

pifffka
pifffka
18.03.2014 4 z 5

Pro mě nejslabší z pěti knih. Tradiční prolínání časových rovin. Bohužel, tentokrát to pro mě nefunguje. Trošku se vytratila propracovaná psychologie postav z minulých knih. Na jedné straně se z hlavní hrdinky tak trošku stává "superman", na druhé se nechává "červenoknihovně" zachraňovat neohroženým a dojemným hrdinou. Ale i tak příjemné počtení.