Než pomine tvůj hněv

Než pomine tvůj hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139174/nez-pomine-tvuj-hnev-139174.jpg 4 269 54

Rebecka Martinssonová série

Než pomine tvůj hněv je čtvrtou knihou série o právničce, která vyřeší i neuvěřitelně zapeklité případy a napsala ji Äsa Larssonová. Rebecka Martinssonová pracuje jako prokurátorka ve švédském městě Kiruna a je známá tím, že se nenechá lehce ošálit. Vždy hledá i pozadí skutečností, jež se nabízejí na první pohled a pátrá po motivech, které mohl pachatel mít. Proto jsou její úspěchy ve vyšetřování založené na usilovné práci a pátrání po sebemenších detailech, které by leckomu mohly uniknout. V jezeře leží potopené letadlo. Dva mladí lidé zřejmě v honbě za něčím cenným, vysekali díru v ledu a po provaze se spustili až k letadlu. Co ve vraku hledali nikomu nebudou moct sdělit i kdyby si to přáli. Někdo neznámý totiž přeřízl lano, které je mohlo odvést zpět ke vzduchu a vysvobození z ledového jezera. Tentýž člověk pak zakryl vysekanou díru v ledu dřevěnými dveřmi. Mladý pár tak neměl ani tu nejmenší šanci na záchranu. Čekala je smrt poté, co jim došel vzduch. Kdo byl ten tajemný vrah, který se rozhodl, že za vpád do vraku letadla zaslouží dva lidé trest smrti? Rebecka rozjíždí rozsáhlé pátrání a brzy přichází na stopu. Stopy ji odvádějí k dlouho tajeným skutečnostem, jež se odehrály v minulosti. Do husté pavučiny viny, lží, strachu a zrady jsou zapleteni obyvatelé vesnice poblíž jezera.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Till dess din vrede upphör , 2008

konicekbily
14.05.2017 5 z 5

Propracované charaktery postav, dobře popsaná minulost ve vztahu k současnosti, posmrtná vypravěčka, krásná severská příroda - to jsou důvody pro tolik hvězdiček.

Toffee
12.01.2017 4 z 5

Sice se mi ani na konci tak úplně nedostalo odpovědi, proč by měl být zrovna nález 70 let potopeného letadla tolik nebezpečný, ale jinak bylo mé první setkání s touto autorkou veskrze pozitivní. Od začátku to bylo napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, i když bylo skoro od začátku zřejmé, kdo je vrah. Jeho odhalování, rozkrývání minulosti a vůbec celé vyšetřování bylo dramatické, bez hluchých míst.

MarieH
22.12.2016 3 z 5

Nějak mi tato série nesedla, postavy jsou mi dost nesympatické, přesto jsem přečetla asi 6 dílů, ale končím.

Aymira
19.12.2016 4 z 5

Opravdu je to mnohem lepší než předchozí dily. I když je vrah odhalen celkem záhy a v polovině jsem se začala maličko nudit, přesto toto hluche období trvalo jen pár stran. V závěru se Rebecca opet ocitne na pokraji smrti, což se u ni již dalo čekat, ale má snad devět životů, takže autorka mohla napsat pokračování. Zajímavým bylo vyprávění z pohledu ducha zavražděné. Rozhodne nelituji, že jsem se k teto sérii po počátečních neuspesich vrátila.

Jančislava
16.02.2016 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Četla se dobře a lehce. Postavy jsou vcelku sympatické. Trochu mě mrzelo, že jsem nečetla díly předtím, protože se v příběhu prolínají určité události z minula, ale i tak se to četlo dobře. Líbilo se mi, že se v příběhu objevují záblesky minulosti a občas je příběh viděn očima oběti, již jako mrtvé. Sice bylo zřejmé už z kraje kdo je vrahem, ale to nevadilo, zas se více rozvedl život a pohnutky vraha. Dávám 4,5 hvězdiček.

eiramka
28.12.2015 4 z 5

Další Rebecca - a opět skvělá! Drsná severská příroda a neméně drsní obyvatelé - a důkaz, že stíny z druhé světové války sahají až do současnosti - o kolaboraci Švédů s Němci toho moc nevím, takže i to pro mne bylo zajímavé. Psychologicky výborně vystavěné postavy a trochu esoteriky(ale ne tolik, aby to příběh posunulo do polohy, kdy už je bláboloidní nesmysl .)

fis.rena
25.11.2015 3 z 5

Adrenalin a nedočkavost z potápění k zapomenutému vraku letadla pod ledem severského jezera se z radosti jeho objevení mění v panickou hrůzu a boj o život. Knížka mě mile překvapila,severské prostředí miluji. Wilma,jako zesnulá pod ledem,přispívá do knihy svým pohledem na vraždu sebe a svého přítele Simona (y)

Tiffany
25.10.2015 5 z 5

Výborná krimi, která má přesah. Vždy něco málo z kultury a historie země navíc. Skvělá atmosféra . To provází snad všechny severské autory. Za mě navíc sympatie k hlavní hrdince a originální postava vypravěčky, která příběhem provází. To mě hodně bavilo.

Sumiko
15.10.2015 4 z 5

Výborná severská detektivka. Naprosto dokonale se zde prolíná minulost a přítomnost, ne zrovna obvyklý je prvek fantasy, kdy do děje svým vyprávěním vstupuje již mrtvá dívka (jedna z obětí). Ačkoli pachatele znáte poměrně brzy, podrobný rozbor jeho minulosti způsobí, že vám ho nakonec bude vlastně líto. Velmi dobře a čtivě napsáno, jednoznačně doporučuji!!!!

dalia1769
22.09.2015 4 z 5

Tahle série má rozhodně vzestupnou tendenci a tento díl se mi zatím líbil nejvíce. V prvních dílech ještě dosti rozháraný styl vyprávění nyní hezky plyne, poetické pasáže popisující severskou přírodu do děje krásně zapadají a vsuvky psané z pozice oběti jsou zajímavý nápad. Napínavá, čtivá detektivka, i postavy jsou mi stále bližší a jsou stále lépe propracované. Autorka se hezky rozepsala a já se těším na další díl!

sarka45
13.07.2015 4 z 5

První kniha od této autorky a velice mile mě překvapila. Určitě si přečtu některou z dalších knih od této autorky.

konicekbily
14.06.2015 5 z 5

Propracované charaktery postav, dobře popsaná minulost ve vztahu k současnosti, posmrtná vypravěčka, krásná severská příroda - to jsou mé důvody pro tolik hvězdiček.

markuc
27.04.2015 3 z 5

Ano, od třetí knihy série jsou to konečně detektivky. Sice ne nějak extra výborné, ale už se to dá číst.

buschka
17.02.2015 4 z 5

Další napínavé vyšetřování s Rebeckou Martinssonovou , které jsem zhltla během jednoho dne.

Selinute
28.11.2014 4 z 5

Další severská krimi a moje první setkání s touto autorkou .Napínavé vyšetřování vraždy dvou mladých lidí je plné násilí, zrady a strachu z odhalení dávného tajemství. Přestože pachatele známe už od poloviny příběhu, nic neubírá na napětí, v jakém děj probíhá. Prvek nadpřirozena je zajímavý a zdařilý závěr nutí ke čtení dalších autorčiných knih.

vyvodka
17.10.2014 4 z 5

Má první detektivka Assy Larsson. Čtivě napsaný příběh, umně propojené události minulosti se současným pátráním. Prostředí vykresleno s lehkostí a zároveň tak živě, že jsem neměla problém vidět děj a jednotlivé postavy jako ve skutečnosti....cítila jsem tu ledovou vodu, brodila jsem se po pás ve sněhu,....spolu s hrdiny knížky. A co nemůžu nezmínit jako plus knihy: pohled na události pohledem duch zemřelé Wilmy. Jediné, co mi připadalo zbytečné: zakomponování psů do příběhu. Proto čtyři hvězdičky.

petrilena
14.10.2014

Napínavá detektivka, velmi se mi líbily vstupy již zavražděné dívky. Celkově velmi čtivé.

Evik30
13.10.2014 4 z 5

I když čtu příběhy Larssonové na přeskáčku, tahle kniha se mi zatím zdála nejlepší. I když vrahy známe téměř od začátku nic to nemění na tom že kniha je čtivě napsaná a protkaná nitkami psychologie. Nicméně nemůžu potvrdit tvrzení že Larssonová je novodobá švédská královna detektivek. Znám spoustu lepších autorů, kteří z péra vydají víc. Každopádně u téhle detektivky se aspoň nevyskytují vraždy duchovních jako ve dvou dalších knihách. Zaujalo mě i vyprávění zavražděné dívky které se prolínalo s dějem vyšetřování.

Annicka
13.07.2014 5 z 5

Skvělá detektivka. Je sice brzo jasné, kdo je vrah, ale to vůbec nevadí - hlavní není, kdo to udělal, ale proč to udělal - Larssonová celkem dobře popisuje vrahův život a jeho psychologii. Trošku kýčovitá mi přijde jakási chvilková komunikace s duchy a mrtvými, ale to knížce vůbec neubírá na kráse.

kirkous
12.04.2014 3 z 5

Už jsem si myslel, že ve Skandinávii žijí pouze psychopatičtí sadisti. Tato severská detektivka je však jiná. Oproti svému mužskému jmenovci není Asa tak sociálně kritická, sondy do švédské válečné minulosti jsou také umírněnější a víc se zdá být fascinovaná přírodou. Hlavně ale se nepotácí na hraně paranoie. Díky moc za to, bylo to osvěžující. Že by ale byla královnou psychologie? Leda tak psychologie domácí, pracující se osobnostními stereotypy, říznuté duchařinou.