Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407341/bmid_rbitov-zviratek-jQa-407341.jpg 4 5272 933

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec – lékař, krásná manželka a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit, ale stačí smrt rodinného mazlíčka – a všechno je jinak. Nejděsivější sny ožívají a smrt není zdaleka to nejhorší…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

LussyP
20.07.2022 5 z 5

Audiokniha

WOW, film (nový) jsem viděla hned v kině, už ten mě zaujal, ale toto byla síla. Změnila se totiž situace a můj pohled na svět úmrtím milovaného "blízkého tvora". Vyrovnání se se ztrátou a bolestí není totiž jednoduché, každý Vám může říct stokrát, že to k životu patří, ale koho to v tu chvíli zajímá?
Otázka na konci je jasná... Vy byste to udělali jinak? Tentokrát to přeci může být jiné...

Cibulek
13.07.2022 3 z 5

King umi psat pribehy, to vime. Docela jsem tu ale bojoval a s hororem to nema nic spolecneho. 90% pekneho pribehu a 10% akce. Za me malo na takovou kultovni knihu.

Luis_Lambo
17.06.2022 5 z 5

Jako je již tradicí u Kinga pomalý a spletitý rozjezd, ale posledních 30 stránek jsem přečetl jedním dechem. Bravo Mistře - 80%

nicolettkaa
15.06.2022 3 z 5

MOŽNÝ SPOILER Musím říct, že jsem čekala úplně jiný příběh a hlavně, že se budu bát. Od Kinga toho moc načteného nemám, ale pokud je tohle jeho nejděsivější kniha.... za mě hodně předvídatelný děj, také mi vadilo přemítání hlavní postavy, jestli TO má nebo nemá udělat na několik desítek stran, i když všichni víme, že....
Za mě zklamání, ale od přečtení některé z jeho dalších knih mě to neodradilo.

NemcovaKN
20.05.2022 4 z 5

Hned první stránky mě dostaly do děje. Nemusela jsem se v příběhu "rozkoukávat", ale některé pasáže byly přeci jen zdlouhavé. Na druhou stranu to bylo asi potřeba.
Ke konci už pro mě bylo čtení horší, protože mám skoro stejně starého syna jako byl Gage a bylo to prostě bolestivé.
Je správné truchlit, když odejde někdo, ke komu jsme měli vztah. A je i správné mít přání, aby se vrátil zpět. Ale pokud odejde a vrátí se zpět, tak dřív či později si budeme přát, aby se to nestalo...

Čmeláček
19.05.2022 5 z 5

Dobře se to četlo, King fakt umí psát. Hlavně horory mu jdou skvěle :))).

Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Typická Kingovina, vlastně ta nejtypičtější- na první pohled spořádaná americká rodinka, co ve svých skříních schovává nejednoho kostlivce. Tak jako tady Creedovi, jenž se přistěhují do nového domu, ale původní idylku naruší jedna návštěva ne tak úplně normálního hřbitova... King je mistr slova, takže i ve chvílích, kdy se děj nikam neposunuje, nemá šanci nudit, i když píše o banalitách. Navíc knížce krom děsu a hrůzy nechybí ani povedený černý humor ("Tohle je úžasný hřbitov, jsou lidé, kteří by umírali za šanci se na něj dostat"...). Jen jednu věc bych Štefanovi vytkl- podobně jako kolega Jo Nesbo neumí moc pracovat se svými ženskými hrdinkami, většinou mi z nich vychází nesympatické hysterické dámičky :-) Ale to je jen taková kapička v moři čtivého příběhu.

Hanncha
02.05.2022 5 z 5

Od Kinga jsem byla schopna přečíst jen jednu jedinou knihu a to byl Řbitov zviřátek. Jiné knihy jsem musela po dvaceti stránkách odložit, jinak bych jistě až do konce života spala s rozsvíceným světlem, když už bych byla schopna usnout.
Je to delší doba od toho, kdy jsem knihu přečetla ale stále mě mrazí i jen ze vzpomínek.
Skvělý nápad velmi dobře zpracovaný.
Bravurně vykreslená atmosféra, prostředí i charaktery postav.
Myslím, že kniha je skvělým čtením pro čtenáře, kteří by si Kinga rádi přečetli ale na jiné jeho knihy nemají žaludek, nebo odolnou nervovou soustavu.

Janek
29.04.2022 5 z 5

Skvěle gradující příběh od mistra hororu. I ty, milý čtenáři, se budeš bát, protože i ty chceš být nesmrtelný a obáváš se smrti a ztráty svých blízkých.

Amitiel76
27.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla moje úplně první "Kingovka". Úmysleně jsem zvolila "Řbitov zvířátek", protože znám jeho zfilmovanou verzi z roku 2019, která je dost hustá :-) Byla jsem zvědavá na její knižní předlohu, jelikož psaná podoba je téměř vždy to nej. A tahle opravdu byla... Nutno ale říct, že film se s předlohou v dost podstatných věcech rozcházel....
Začátek knihy je možná trochu pomalý, a možná plný omáčky okolo, ale ve výsledku zjistíte, že to tam prostě patří. Uvede vás do děje. Seznámí s postavami, a nechá vás k nim pocítit sympatie. Aby to vámi pak otřáslo v samém základu vaší existence....
Autor skvěle buduje tu hutnou atmosféru děsu, hrůzy a marnosti. A ve finále zjistíte, že "To" co se nachází za bariérou porostu na hřbitově zvířátek, vlastně ani není tím, co vás ve skutečnosti k smrti děsí.
Dávám plný počet hvězdiček, i když autora si asi do "oblíbených" neuložím.

poulet
24.03.2022

(SPOILER) Napsaný jako vždycky skvěle, tohle umí King výborně - ty popisy lidí, prostředí, atmosféry- ale: už nikdy nechci číst tak strašidelnou knížku!:-D Navíc nejsem přítel až takový duchařiny/nadpřirozena a ani hororů - za mě teda příběh ne, ale pro ty, kdo tyhle žánry vyhledávají, to je, myslím, hodně dobrý.

Predator3313
06.03.2022 1 z 5

No
Byl to děs
Chtěl jsem zkusit tolik chváleneho autora, naštěstí jsem si vybral krátkou knihu, ale i tak jsem měl fakt problém to dočíst. Přitom nápad byl super.
Ale to asi vše. Poslední třetinu knihy už jsem přeskakovala a doufal jsem že konec to zachrání..no nezachránil.

Irsaf
20.02.2022 5 z 5

Sice jsem se nebála, není totiž vůbec čeho, ale kniha se mi vážně líbila a je to horor jak má být…
Doporučuji…

Pajii
11.02.2022 5 z 5

Tahle knížka nutí čtenáře čekat, vkrádá postupně a nenápadně atmosféru. Mistrně popsané pocity, člověk si uvědomí, že se fakt tak cítí. Skvěle popsané něco, o čem se moc nemluví, ale je to tu s námi.

MissBlack
09.02.2022 4 z 5

Moje první rande s Kingem na doporučení mého muže. Zpočátku jsem byla dost netrpělivá, furt jsem se muže ptala, kdy se tam konečně začne něco dít, ale nakonec jsem se dostala do bodu, kdy jsem si jednoduše užívala vyprávění, jazykovou vybavenost a usmívala se nad tím, jak King skvěle dovede popsat něco, co všichni občas cítíme - jako rodiče, jako partneři i jako přátelé, ale přesně vyjádřit to neumíme. To vytváří pocit opravdovosti a uvěřitelnosti postav, je lehké zapomenout, že jsou fiktivní a samotné toto Kingovo umění stavím nad samotný příběh.

Takže jsem si čtení samotné vážně užila a opravdu nedoporučuji číst současně s nějakou odpočinkovou romanťárnou, protože ta vás pak nedokáže uspokojit. (V mém případě jsem zkoušela číst Chatu ve Švýcarsku a ten rozdíl byl téměř nesnesitelný. Musela jsem po prvních pár stránkách vrátit do knihovny.)

capricorn__
25.01.2022 3 z 5

Upřímně řečeno z této knihy příliš nadšený nejsem. Možná, že kvůli tomu, že mi ostatní říkali, že to je nejlepší Kingova knížka, jsem měl příliš velká očekávání. Nedokázal jsem přilnout k hlavním postavám a děj se upřímně docela vlekl a rozjel se cca až v poslední části. Závěr, ano, ten je skvělý, k tomu všemu King píše poutavě, takže se mi (i v jeho horších knihách), nestalo, že bych knihu chtěl odložit, ale tahle knížka mi připadala taková nijaká. Na to, že jde o horor, mi dokonce připadala občas velmi nudná.

MUDr.Scorpion
11.01.2022 5 z 5

Za me jedno z nejlepsich Kingovych del.

SLeppy
10.01.2022 3 z 5

Nejstrašidelnější z "Kingovek", kterou jsem četl.

Antaki_Thorin
22.12.2021 5 z 5

Tip na tento titul jsem dostala od opravdu dobré kamarádky. Leni, díky ještě jednou!
Opět typické mrazení po celou dobu čtení. A ten konec...wow. Doporučuji.

Arwen777
07.12.2021 5 z 5

Audiokniha
Výborná kniha. Mám z Kinga obrovský respekt a k jeho dílům přistupuji s obavami, že je nezvládnu. Jsem totiž trochu strašpytel. Ale tato kniha se mi líbila hodně.
Pomalý začátek a postupné rozvíjení děje mi sedí, stejně jako jen mimochodem vkládané indicie, které postupně tvoří atmosféru neznámého strachu a napětí. Obdivuji Kingovo vypravěčské mistrovství, jeho postavy jsou skvěle vykreslené a obzvlášť Jud jako vypravěč většiny příběhů je výborný, na jeho pasáže jsem se těšila. A i když člověk samozřejmě vytuší, jak kniha skončí, neubírá jí to na mistrovství. A tak se necháte postupně nést do toho nevyhnutelného závěru.
Skvělé, doporučuji.