Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5267 933

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

PrincaListicka
15.12.2022 5 z 5

- Posloucháno jako audiokniha -

Řbitov zviřátek je svojí myšlenkou mnohem obsáhlejší, než-li se na první pohled může zdát. Je příběhem o životě a o smrti. Je příběhem o největší bolesti a největším zlu, jaké jen může být. Zlo má své jméno, je to zoufalství a stesk. Stephen King udělal přesně to, co umí nejlépe. Detailní popisy postav, jejich myšlenek a samotné psychologie. Dokázal nastínit dokonalou idylku maloměsta, která skrývá nejděsivější lidská tajemství a bolesti. Rodina, láska, smrt a strach.

Můj zážitek byl umocněn díky poslechu audioknihy, kterou na náš trh přineslo vydavatelství OneHotBook. Audioknihou nás provází Vasil Fridrich, Jan Vlasák a Klára Suchá. Režie se pak ujal Hynek Pekárek. Zkušenosti jednotlivých interpretů jsou více než bohaté, a právě proto jsem měl veliká očekávání. Bylo naplněno? Připadá mi, jako bych se opakoval, ale OneHotBook opět vybral naprosto skvěle obsazený tým. Nebyla minuta, která by byla poslechem nepříjemná. Napětí, beznaděj, ale i radost a štěstí je dávkováno s přesností na vteřiny. Pomyslný klobouk smekám.

Šnek86
15.12.2022 3 z 5

První setkání s Kingem.Kniha o životě a smrti.O vyrovnávání se se smrtí a o tom, že hrát si na Boha a oživovat mrtvé se nevyplácí.Happy end nečekejte.

dufkys
10.12.2022 4 z 5

líbil se mi pomalý úvod do deje, díky kterému čtenář má tendence snažit se o pochopení některých situací. s čím jsem ale byla nespokojena bylo to, jak rychle zaver knihy vyeskaloval. během několika málo stránek došlo ke „stavebnímu kameni” a najednou bum, a byl konec. jinak ale příjemné čtení

Karcoolka2210
30.11.2022 5 z 5

Ťažko povedať, čo som čakala od tejto knihy, určite nie to čoho sa mi dostalo. King ma vtiahol do tohto podivného, ale vynikajúceho príbehu, ktorého dosť dôležitou súčasťou je smútok nad stratou milovaného človeka a ako sa s tým vysporadúvame. Postupné dávkovanie tajomna a hororu vyvrcholilo do skvelého, aj keď smutného konca. Koľkorát som sa pristihla, že si nahlas hovorím- nerob to, nerob to prosím, ... No, kniha vo mne vyvolávala mnohé emócie a ja som si ju dávkovala postupne, pomaly, ale stálo to za to. Moja tretia kniha od Kinga a určite siahnem aj po ďalších a túto možem len a len odporúčať. AJ

Cojekomupotom
29.11.2022 5 z 5

Samozřejmě jsem "vždycky" znal stejnojmenou píseň od Ramones, ale naštěstí jsem nikdy neviděl žádnou z filmových adaptací, tak jsem si konečně (nezatížen příliš mnoha spoilery) přečetl Řbitov zviřátek, a... Bylo to skvělý, náhodou. Jasně, nebylo to To & na můj vkus to bylo moc krátké (...psal to tři roky, četl jsem to tři noci 8'(), ale bylo to hezoučké. "Půda mužskýho srdce je kamenitější, Louisi… chlap na ni pěstuje, co umí… a stará se o to." Brečíme.

kiki11
18.11.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka ze všech, kterou jsem jako jedinou četla čtyřikrát. Nedokážu popsat co se mi na ní tak líbí, ale prostě vždycky koncem podzimu, když začíná venku mrznout, dostanu chuť si ji znovu přečíst. Asi proto, že je to pořádně mrazivý příběh a tak nějak se k tomu počasí venku hodí. A pořád mě baví úplně stejně.

Shindo
25.10.2022 4 z 5

Desivá a svojim spôsobom znepokojujúca kniha. Všadeprítomný Oz Veuiký a Stuašuivý, temné tajomstvá ožívajúce aj po rokoch a sily, z ktorých vplyvu nie je možné sa vymaniť - ak vás raz chytia (skôr či neskôr) skončili ste a jediné, čo môžete urobiť, je povedať o ich existencii ďalšej obeti...a kruh pokračuje donekonečna.
Pre mňa jedna z tých kníh, ktoré si prečítate raz a nikdy viac. Rozbehlo sa to hlavne cca v poslednej tretine

brunettlibrary
23.10.2022 3 z 5

Z první přečtené knihy od Kinga jsem rozpačitá. Jednou to bylo dobré a jel mi mráz po zádech, podruhé jsem si říkala, že to je velká nuda. Styl napsání knihy se mi četl hůř, ale nebylo to nic hrozného. Hlavní postavy byly fajn, ale žádné nadšení. Příběh byl velmi originální. Konec knihy jsem dopředu neodhadla. Asi nechci říct, zda bych knihu doporučila či nikoli, přečtěte si ji a udělejte si na ni názor sami.

kolby
12.10.2022 2 z 5

Desivá kniha. Tak príšerná, že som si ju nevychutnal. A to som sa nebál. Len som sa po celý čas cítil veľmi nekomfortne. Párkrát som ju chcel odložiť a viac sa k nej nevrátiť. Dočítané z úcty k Majstrovi. Majster pera, Majster zápletky, Majster charakterov, Majster príbehu, Majster emócií - najmä NEGATÍVNYCH. Ak mal v úmysle vo mne vyvolať to, čo som cítil počas čítania, tak sa mu to podarilo. Jednoducho Majster. Alebo starnem...

pupak13
02.10.2022 3 z 5

Moje první kniha od Kinga a za mě nic výjimečného. Předně je děj hodně předvídatelný a rozvláčný. Napětí se stupňuje až v samotném závěru. Děj je nicméně zajímavý, kniha je dobře napsaná a celkem čtivá. Ovšem čekal jsem od tohoto známého autora trochu víc.

natashka
29.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Asi před dvěma lety jsem tuto knížku kvůli tomu, jak mě nebavila a úzkosti, kterou mi vyvolala, nedočetla. Teď, když už jsem věděla o hlavním zvratu, a mám načtených mnoho jiných knih od Kinga, jsem se do čtení odhodlala znova a skutečně vůbec nelituji.
Pro někoho může začátek být pomalý, já jsem si díky velmi pomalému rozjezdu k postavám udělala citový vztah, díky kterému mě pak zbytek příběhu o mnoho více zasáhl. Na rozdíl od ostatních Kingovek, kde jsou rodiny na pokraji rozpadnutí, zde máme vyloženě americkou idylku.
Konec byl jediné trochu ne vyloženě zklamání, ale celé to zakleté indiánské pohřebiště a Wendigo mi prostě necvaklo tak, jak jsem chtěla. Stejně jako představa vraždícího dvouletého dítěte. Protože věc, která na téhle knize byla psycho, byly zoufalé myšlenky zlomeného otce a jeho souboj s jeho vlastní myslí. Tohle není nejmrazivější Kingova kniha kvůli krvavých nebo napjatých scén, ale kvůli věčně otevírajícímu se tématu smrti, které ruku na srdce, nemá nikdo rád. Mrazí vás důsledkem těch nepříjemných myšlenek, které vám to nasadí do hlavy.
Hlavně se nedívejte na film, obě adaptace jsou slátaniny, které dělají knize špatné jméno :)

rilajaan
28.09.2022 4 z 5

Začnu od konce - ten byl strhující, tedy poslední cca 1/3, ale první za mě rozvleklá, možná až nezajímavá (abych nekřivdila, pár momentů bylo dobrých). Jsem ráda, že jsem knihu neodložila (což dělám nerada), ale s panem autorem budu mít asi trošku problém (a to mám doma jeho slavné TO - no nevím, nevím).

alishek
23.09.2022 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo pomalejší a pak se ke konci příběh krásně rozjel a četla jsem to jedním dechem, abych věděla, jak to dopadne. Musím akorát přiznat, že jsem to čekala strasidelnejsi, na horor slabší

Jana512
19.09.2022 4 z 5

Dobře napsaný hororový příběh rodiny, ale s některými činy otce rodiny jsem se nemohla ztotožnit, protože zahrávat si se zlem, to, myslím, musí vždy špatně dopadnout.
Taková krásná rodinka a kvůli tomu, že jim uhynul kocour, otec - inteligentní lékař, se zapletl se silami, které rodinu zničily. To bylo to drsné. V tom je ten horor. Horor vede k prožitku hrůzy. Je to pro vzrušení. Není to skutečné.
Ve skutečnost musíme život druhého chránit, a pokud smrt nás rozdělí, nechme jej odpočívat v pokoji!

Atekram
26.08.2022 5 z 5

Geniální a pro mě velmi děsivá kniha. Je o smrti, naději a poznání, že některé věci nejdou vrátit a existují síly, s nimiž by si člověk neměl zahrávat. Už si ji znovu nepřečtu, přesto si myslím, že je to hororová špička (alespoň z toho, co jsem četla já).

Obelix15
23.08.2022 5 z 5

Opět další kniha, které filmové zpracování nesahá ani po kotníky. Jedna z předních příček z pera tohoto mistra hororu.

Owain
19.08.2022 5 z 5

Už dlouhou dobu jsem se na ni chystala a pro mě uplně super. Film jsem nikdy neviděla budu muset napravit. Hezky mě mrazilo v zádech, ale jsem už taková otužilá. V roce vydání to musel být extra horor. Nečetla jsem nikdy nic, o čem kniha je a po kocourovi už jsem jen čekala, kdy tam za polom poleze znovu. Super.

Tawlas
17.08.2022

Příběh je super. Ale upřímně, pokud koupím pozemek, kousek od silnice, kde se prohání 18t auta. Vím to a nepostavím plot, tak jsem prostě vyrostl v USA.

Charming
28.07.2022 5 z 5

Jako malý kluk jsem se vždy chtěl podívat na film, ale nikdy jsem to neudělal, protože jsem měl představu, že to bude moc strašidelné. Po přečtení knížky jsem zjistil, že je to nakonec velmi pěkně napsaný příběh.

Mruskulka
21.07.2022 4 z 5

Filmové zpracování znám, ale dle mého je kniha vždy lepší.