Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5272 933

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

iv.ča
13.04.2023 5 z 5

Co dodat od mistra hororu!!!! Skvělá kniha.

Denisa.KC
28.03.2023 5 z 5

První King a vůbec první horor v mé knihotéce. Četla jsem kdykoli jsem měla volnou chvíli a když jsem zrovna nečetla, tak jsem přemýšlela nad tím, nad čím přemýšlel i Louise. Věděla jsem, že King je mistrem psychologického hororu - a tato kniha to stoprocentně dokazuje. Řekněte mi, kdybyste měli tu možnost, nehlodala by ve vás ta myšlenka to zkusit?

netopýrek1985
22.03.2023 5 z 5

Tento autor opravdu nezklame. Parádní jízda.

dpxcz
12.03.2023 4 z 5

Parádní Kingovka. Žádný další komentář netřeba.

Wladimirski
09.03.2023 4 z 5

Moje první kniha od SK, ke které mne přivedla čtenářská výzva 2023. Ačkoli tento žánr nepatří mezi mé favority, kniha se mi dobře četla, příběh měl gradující vývoj, líbil se mi autorův vypravěčský jazyk. Líbily se mi i dialogy Louise s Judem. Stojí za přečtení.

kristie
08.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Po uvážení raději připínám upozornění na spoiler. Nechci někoho připravit o 100% zážitek z knihy mými nepřímými narážkami, ale pointu příběhu v komentáři neprozrazuji.

Opět a znova Král hororu ukázal, že největšími strašidly nejsou zombíci, Wendigo, upíři a jiná monstra, ale lidé a jejich myšlenky a činy samotné. Vzhledem k tomu, že jsem už od Kinga něco přečetla a zhruba jsem věděla o čem Řbitov je, jsem ho úmyslně odkládala "na někdy", až budu v tom správném módu. I tak mě to emočně úplně vyfluslo.

Letošní výzva na Kingovy knihy zláká i jeho nečtenáře a pokud si jako první jeho knihu vyberou Řbitov a čekají horor, kde jedna akční, nebo napínavá scéna střídá druhou a zpoza rohu vyskakují strašidla. Nejspíš budou mírně rozčarováni. Nicméně pro mě a myslím si, že i pro většinu těch, co hodnotí kladně (a že nás není málo), je Řbitov nejděsivější právě tak, jak je. Ta "akce" a napětí co tu některým v knize chybí tu v nějaké míře také je, jen to není to nejděsivější. Nejděsivější je sledovat myšlenky Louise. A pokud má být člověk sám k sobě upřímný, tak ještě děsivější je fakt, že já sama nevím, jestli bych se dokázala zachovat na jeho místě jinak.

Dočetla jsem to před dvěma dny. Pořád mi příběh leží v hlavě a nejspíš ještě nějakou dobu bude. A není mi z něj zrovna dvakrát veselo, ač mám pevný nervy a jen tak něco mě nerozhází.

jitka7326
06.03.2023 5 z 5

Přečteno v rámci ČV 2023 - Kniha od Jane Austen nebo Stephena Kinga,kdy by výběr jasný. Pozvolný začátek, konec strhující i když očekávatelný.

tlllk
02.03.2023 4 z 5

Je to klasika ako Big Mac, ten chlap vie ako navodiť atmosféru. Možno škoda toho záveru, ktorý nijak nevybočil z klišé svojho žánru.

Ma1keL
27.02.2023 5 z 5

Před chvílí jsem knihu odložil a pořád se s tím tak nějak nemohu smířit .. opravdu to byl silný šálek kávy (a to kávu ani nepiju).

Je to moje druhá kniha od Kinga a musím říct, že jsem se opravdu zamiloval do autorova stylu ..

I z těch obyčejných chvilek, kdy se v knize vlastně nic moc nedělo a Louis s Judem jen tak klidně posedávali na terase a popíjeli pivo, dokázal King vykouzlit skvělou atmosféru a já na chvíli cítil jemný letní vánek na tváři, v ruce jsem držel plechovku piva a pohupoval se v křesle naslouchajíc Judově příběhům z mládí.

Asi nemusím ani psát, jak jsem se cítil, když přišlo na ty opravdu napínavé a nervy drásající momenty ...

Není divu, že je kniha tak moc populární, je to opravdu masterpiece !

Brzy si zkusím pustit i film, ikdyž pochybuji, že bude aspoň z poloviny tak skvělý.

Zirvith
23.02.2023 3 z 5

Moje první kniha od Kinga. Čekala jsem sice zajímavější horor, ale četl se celkem dobře. Ano, většina knihy sice byla tak podrobná, až byla nudná, ale i přesto se to číst dalo. Ale ten konec... no prostě šílený.

Veronika2692
20.02.2023 4 z 5

Viděla jsem nejdřív film, až pak přečetla knížku. Film byl maličko jinak, ale musím říct, že obojí bylo výborné. Ten děs a hrůza z knihy čiší, King je prostě pan spisovatel a umí

1bublina
11.02.2023 3 z 5

První část knihy mě moc nebavila. Dost se to vleklo a bylo tam spousta věcí navíc, které pro příběh nebyly vůbec podstatné. Asi to mělo vybudovat napětí, ale na mě to nějak nefungovalo. Už jsem to chtěla vzdát. Ještě že jsem to neudělala. Druhá část (Mikmacké pohřebiště) - to bylo něco. A ten závěr? V jednu chvíli jsem při čtení řekla nahlas "NE!", když Steve zahlédl Louise s bílým balíkem. Při epilogu mi vstávaly vlasy.
ČV 2023 - Kniha od Jane Austen nebo Stephena Kinga.

barbara7379
08.02.2023 1 z 5

Knihu čtu kvůli čtenářské výzvě. Už kdysi jsem nějaké knihy od Kinga četla a nebylo to nic moc.... A tohle taky není nic moc. Dočteno s přemáháním. Dialogy jsou tak plytké, že jsem je musela většinou přeskakovat, jinak bych to fakt nedočetla. Asi zůstanu Lovecrafťanem :D

Kamčučák
07.02.2023 5 z 5

Skvělé. Bála jsem se od prvních stránek. Uvidíme, co přinesou další autorovy knihy.

kedalch
04.02.2023 5 z 5

:-) I don't wanna be buried in a pet semetery, I don't wanna live my life again... Po dlouhé době můj návrat k naprosté klasice, která nestárne.

vklaskova
31.01.2023 3 z 5

Kniha je dobrá (samozřejmě, nějaké napětí tam je), ale mě zklamala. Od "nejlepšího hororu autora" jsem čekala podstatně víc - děje, zvratů i napětí. Dobře napínavá kniha mi nedovolí odtrhnout se od ní a číst, číst, číst. Tady mě nebavila mě více než třetina knihy pouhého popisu ničeho, pak na dalších více než 100 stranách jedna akce a vlastně úplně vše se odehrálo na posledních stránkách!! Třetinový obsah by bohatě stačil.
Byla to moje první kniha od tohoto autora a asi zkusím ještě nějakou, jestli si u mě spraví reputaci :-)

ViolettaCh.
31.01.2023 3 z 5

No, moc jsem od toho nečekala a taky jsem se bůhví čeho nedočkala. S. King je jistě dobrý vypravěč, příběh byl velmi ponurý s nádechem tajemna a na konci taková nějaká divočina. Tento typ knih asi není úplně mým šálkem čaje. Přečteno kvůli výzvě.

cherubinka
30.01.2023 1 z 5

Můj první a pravděpodobně poslední King. Přečteno díky Výzvě.
Prý nejlepší a nejděsivější horor, co napsal. Hm. Kde prosím?
350+ stran nudy a 5 stran nějaké akce na konci. Ne, díky :-)

Profesorskey
25.12.2022 4 z 5

Rád chodím parkem v Řetenicích u Teplic. Na jednom místě jsou u stromů malé náhrobky a navršené mohyly reálného řbitova zviřátek. Pokaždé se mi vybaví tato kniha a pokaždé si vzpomenu na děj a to i přes to, že od prvního přečtení knihy uběhlo již téměř deset let. Takže pokud se tu probíráte komentáři, protože hledáte podnět ke čtení, tady je. Kniha vás chytne a nepustí ani po letech.

sabina5156
17.12.2022 3 z 5

Neuvěřitelně smutná kniha, ve které se ozývá Kingův problém, který ventiluje pomocí svých knih. Geniální vygradované dílo, které spoustu z nás naučí tomu, co znamená "smrt". King nebere ohledy na tabu dnešní doby a s bezbřehým klidem nechá zemřít malé dítě jen proto, aby z dály sledoval marné a sebedestruktivní snahy o nápravu čehosi nevratného.