Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5253 932

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

LaCoccinelle
LaCoccinelle
10.07.2023 3 z 5

Tak já nevím, asi půjdu proti většině. Tohle byla moje první knížka od Kinga. Přišlo mi, že se děj hrozně táhl, na to, že se jedná o horor jsem se vůbec nebála. Téma mě ale zaujalo. Knížku jsem četla do čtenářské výzvy, splněno, takže další knihy od Kinga prozatím oželím.

Šáfa_vole
Šáfa_vole
10.07.2023 5 z 5

Pamatuju se, že když jsem byl malej kluk, měla máma v poličce vydání Řbitova zvížátek s přebalem kde se zubila černá kočka. Panejo, já se tak bál!
Teď jsem se po dvaceti letech konečně dočkal a své vydání vlastním i já. Je mi dvacet sedm let, jsem dospělý chlap co má pro strach uděláno ale i tak jsem se celých čtrnáct dní probouzel uprostřed noci spocenej až na zadku a neměl jsem daleko od toho abych do tmy ječel.
Film jsem neviděl ale po tomhle si ho ani pouštět nebudu. Nerad bych přišel o iluzi dokonalého strachu a tajemna, kterým nás King obdaroval.

Stidave
Stidave
25.06.2023 5 z 5

Jako obvykle, Stephen King dokáže myšlenkové pochody postav popsat mistrovsky. Ano, knížka má ze začátku pomalejší tempo, jenže bez něj by pozdější dění nemělo takový dopad. Navíc je knížka protkaná stárnutím a smiřováním se se smrtí, což může čtenáře přivést k přemýšlení. Když začalo druhé dějství, stránky jsem úplně hltal. Bylo to tak tragické a ošklivé, tak.. Pikantní. A i když dění potom rozhodně nebylo překvapivé, člověk doufá, že přeci jen k nejhoršímu nedojde... Co bych vytkl je snad jen to, že závěrečné inferno bylo poměrně krátké a proroctví mi v této knížce přišlo už trochu navíc. 90%

Luigi1
Luigi1
23.06.2023 5 z 5

Tato kniha obsahovala skvělý horor

petra3242
petra3242
09.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Řbitov zviřátek mi doporučila již před lety moje kolegyně z práce (jsme učitelky v mateřské škole, to jen tak mimochodem...). Dlouho jsem se ke čtení neodvažovala, a tak stála na poličce knihovny a čekala, až přijde její čas.
Přijde mi neuvěřitelné, co dokáže vyplodit fantazie člověka, smekám, pane Kingu a to bez debaty.
Příběh vás chytne a nepustí, od první stránky jsem nedokázala knihu odložit a tentokrát to bylo snad poprvé, co jsem se nutila knihu zavřít a jít spát, jinak bych četla nonstop.
Když to tak vezmu, kdo si někdy po odchodu milovaného zvířátka nebo člověka neřekl, udělal/a bych cokoliv, jen aby se mi ten/ta vrátil/a zpátky. Vážně? Vážně cokoliv? Jako Louis?
A když se to nepovede, tak co? Tak to zase sprovodím ze světa... To je horší než hra na Boha. Ne nadarmo se říká "Odpočívej v pokoji". A přesně, jak je řečeno v knize - Někdy je lepší být mrtvý...
Díky Bohu, že je to "jen" kniha.

krakonos.kraken
krakonos.kraken
08.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Celá první půlka se tak krásně táhne a člověk si řiká, že to bude skoro pohádka o životě jedné rodiny v novém domě s krásnou divočinou a místní zvláštností - hřbitovem zvířátek. Že to bude takový ten příběh s důkladným popisem postav, jejich historií, traumaty a jejich vztahy a troškou tajemna k tomu.

A pak přijde půlka a bum, smrt dítěte. Pak se začne pitvat v pohřbu a člověk si říka, no jo Kingu, zase si mě dostal, ten život je ale svině a ty o něm tak krásně píšeš.

Ale pak to teprv přijde. Pak se začnou dít zvrhlý, nechutný a děsivý věci. A přes všechny varovný signály a předzvěsti hlavní postava zvolí tu jedinou ale nejhorší variantu. A i pak si člověk říká "jasně, soused ho zastaví. Jasně, manželka ho zastaví". Ale ne, všechno dopadne úplně nejhůř jak může. Jedno rozhodnutí zapříčiní tolik strašnejch věcí. A ten epilog tomu nasadí uplnou korunu. Fuj...Stephen King je pán. To s chudákem Zeldou bylo taky dost hnusný.

Jen tak mimo - popisy kočky v domácnosti mi přišly jako z Černého kocoura. Jak udělat z něčeho tak roztomilého něco strašidelného? Jde to.

V několika knihách zmiňuje nějakou velkou fabriku nebo výrobnu, do které kolem pořád jezdí auta. Vždycky čekám, že se z toho vyklube nejaká výrobna mýdla z lidí nebo něco a nikdy nic :D

kotoulek
kotoulek
31.05.2023 3 z 5

Nevím, jestli můžu úplně objektivně knihu zhodnotit vzhledem k faktu, že jsem viděla prvně film, takže jsem dopředu věděla, co se stane. Nebylo tam tedy nic, co by mě překvapilo. Ale i přesto jsem byla knihou trochu zklamaná. Nápad jako takový se mi hrozně líbil a těšila jsem se. Ale kniha byla plná zbytečných a nudných pasáží, které mi čtení trochu znechucovaly a musela jsem se do čtení nutit. A hrozně jsem se těšila, až to konečně dočtu a knihu budu moct odložit.
Na to, že se jedná o horor, jsem moc hrůzy během čtení nezažila, a to jsem docela velký posera a mám velkou fantazii.
Od Kinga to byla moje druhá kniha (tu první si tedy už moc nepamatuju) a chtěla jsem si rozhodně přečíst i další. Po tomhle ale zvažuji, jestli se do toho pustit.

uzivatel83509
uzivatel83509
30.05.2023 4 z 5

Kinga zrovna nevyhledávám, ale tato kniha se mi líbila :-)

lištička123
lištička123
20.05.2023 5 z 5

Moje první kniha od Kinga. Skvělá.

marci8
marci8
12.05.2023 5 z 5

Moc krásná kniha. Dokáže vtáhnout do děje. S hlavním hrdinou prožíváme jeho pocity. Téma je také velmi zajímavé a k zamyšlení. Sice jsem moc nesouhlasila s konáním hlavního hrdiny, ale nevíme, jak bychom se ve stejné situaci zachovali my.

vladka321
vladka321
11.05.2023 4 z 5

Smutné a velmi niterné téma. Kdo by nechtěl zvrátit osud i za cenu až hororové odplaty...

Thalin
Thalin
10.05.2023 3 z 5

Od Kinga už jsem pár knih přečetla a od téhle slavné a vychvalované jsem teda čekala víc. Vím, že rád některé věci ze široka okecává (u IT jsem místy docela trpěla, jindy se bavila), ale tady jsem si to vůbec neužívala. Spousta, dle mě zbytečných, popisků a hovorů a velice pomalý nástup nějaké té děsivější části děje. Už od události s kocourem jsem na to čekala a přišlo to až ke konci. Z údajně jeho nejděsivější knihy mě nějak lehce zamrazilo až na poslední straně. Za mě to byl tedy spíš průměr.

rick6410
rick6410
09.05.2023 5 z 5

Výborná kniha, klasický King. Najprv pomalé uvádzanie do deja, a potom sa to rozbehne. Výborná atmosféra, sympatické postavy, pútavá zápletka, ktorá človeka vtiahne do deja a prinúti ho sa báť. Trochu mi vadil koniec, nemám rád takýto štýl, ale inak skvelá kniha.

Olous1
Olous1
30.04.2023 5 z 5

Kinga moc nečtu, knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a nezklamala mě. Za mě skvělý horor, chvilkami jsem se i bála, hlavně nečíst v noci.95%.

Nermal
Nermal
28.04.2023 3 z 5

Pokud chcete číst Kinga, tak musíte v první řadě přistoupit na autorovu iracionální hru. Pak si to můžete pořádně užít.
Pokud nemáte náladu, bude se vám to zdát v dnešní době už dětinské, i když nervy vám to možná pocuchá.
Za mě je King trochu přeceňovaný autor.

matfan
matfan
26.04.2023 4 z 5

Moje první knižní rande s Kingem. Kniha mě naprosto pohltila, byť to není zrovna jednoduché čtení (obzvlášť pro rodiče malých dětí). Téma smrti opravdu skvěle propracovano.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
23.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Další můj King a opět super. Je opravdu pánem hororu. U téhle knihy jsem se snad bála od začátku až do konce. A když byl večer tak o to víc. :D

Děj se odehrává prakticky stále na hřbitově nebo okolo něj. Po celou knížku vám je po boku smrt.

Knížka má přesah v tom, jak by to vypadalo, kdybychom smrt dokázali přelstít, ale tím špatným způsobem. Kdybychom prostě mrtví nenechali odpočívat a nebyli schopni je nechat jít. Pokud bychom dokázali vyhrát nad smrtí a vrátit mrtvé do života, vždy by taková mince měla dvě strany, jak bylo krásně ukázáno v knížce.

A už jenom prostě ten fakt, že dokážete vykopat hrob svého mrtvého příbuzného a vyndat vaší matku, ženu nebo dceru či kohokoliv jiného, je děsivý.

Už jsem pár knih od autora četla a tato patří mezi ty lepší. Možná je zatím nejlepší, jakou jsem od autora zatím četla. Moc doporučuji.

Hakl54
Hakl54
23.04.2023 5 z 5

Po několika letech konečně kniha ulovena v místní knihovně. Nezklamala. Napínavé, děsivé, tajemné a smutné.

Richie1
Richie1
18.04.2023 4 z 5

Řbitov zviřátek patří k tomu lepšímu v Kingově tvorbě (což byla většina jeho rané prózy). Příběh je dostatečně děsivý, zvláště ke konci, kdy celá hrůznost činů hlavních hrdinů graduje. Na závadu je samozřejmě obvyklá Kingova rozvleklost a popisnost především v první půli, ale naštěstí to není tak přehnané jako v jiných dílech autora. Některé nelogičnosti v chování postav se daly přehlédnout (u Američanů to je koneckonců už norma). Každopádně téma smrti a zmrtvýchvstání je hororové samo o sobě.
18.9.2022 - i druhé čtení jsem si užíval ... 80%

iv.ča
iv.ča
13.04.2023 5 z 5

Co dodat od mistra hororu!!!! Skvělá kniha.