Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5272 933

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

Marmarek
22.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Klasický King, tak, jak ho mám rád. Mírně znepokojivé, celkem originální a morbidní. Zelda super, Victor taky. Fakt mě dostalo, že to neskončilo dobře. I když rodina zas tak sympatická nebyla, celkem jsem jim fandil... Mytologie řbitova by mohla být trochu více rozvinutá. Uprostřed se děj trochu rozplizne. Ale jinak spíš OK.

Leanne
13.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi nejsem cílová skupina, možná jsem moc stará, opravdu nevím. Dovedu si představit, že kdybych ji četla v patnácti, byla by to bomba. Bohužel jsem se k ní dostala jako o hodně starší a nic moc. Všechno bylo hodně předvídatelné, pěkně krok po kroku bylo jasné, co se v budoucnu stane. Musím přiznat, že se to četlo snadno a rychle, ale ty hororové prvky vzhledem k předvítatelnosti moc nepůsobily. Ani se mi po téhle zkušenosti nechce pouštět do dalších Kingových knih. Prostě stane se, některý autor nesedne, i když je obecně velmi oblíbený.

oleg121
12.10.2023 4 z 5

Vynikajúci opis strachu, lásky, žiaľu. King opäť vynikajúco pracuje s postavami, ich vnútornými motívmi a vzťahmi medzi nimi. Obrovský nedostatok je len záver, ktorý je extrémne pritiahnutý za vlasy a počas ktorého ma kniha vôbec nebavila. Napriek tomu ale palec hore.

traceybeegee
08.10.2023 5 z 5

Dnes Vám chci představit knihu, kterou jsem měla možnost přečíst v rámci štafety od #Tereza Pasekova.
Bojíte se rádi??? Tak to jste tu správně..
Tahle ducharina, tak ta mne dostala.
Je to moje první Kingovka, takže určitě porizuju další.
Někteří už viděli i jeho filmové zpracování.
No kniha je kniha a já se stejně bála, jako bych seděla v kině.

Ano, je to kniha od pana autora Pána všech hororů....

ŘBITOV ZVÍŘÁTEK

autor "STEPHEN KING
Novější vydání.
333stran

Kniha mne vtahla od samého začátku.
Kniha plná tajemna, lidských a zvířecích duší.
Kniha plná ponurych tajemství opredena spoustou podivných událostí...

Spokojená rodinka :maminka Rachel, která je na mateřské se synem Gagem, tatínek Louis, doktor, který se nebojí ničeho a ještě je tu jejich dcerunka Eileen. To je miláček.
Pořídili ji mazlíčka kocoura. Na toho malá Eileen nedá dopustit.

Nad jejich malým městečkem se táhne tajemný les a v něm tzv. ŘBITOV ZVÍŘÁTEK.
Okolo tohoto místa kolují hodně děsivé příběhy.
Jsou skutečné nebo je to jen pohádka???

To navlastni kůži zjistí naši hrdinové, když se jednoho dne stane jejich mazlickovi tragická nehoda a začnou se dít velmi podivné věci...
A děj začíná nabírat na obrátkách...
A teď už se opravdu připravte na pořádnou jízdu, dávku hororu...
A ten KONEC - BRUTAL!!?
Dávám 5z5

JEŠTĚ jednou děkuji za možnost si knihu přečíst ve štafete od # Tereza Pasekova.
Další mé knihy ve sbírce na mém IG

MarianP
21.09.2023 4 z 5

Ide o kultový román, ktorý má už asi každý Kingov fanúšik za sebou. Kniha oslavuje svoje 40te narodeniny práve v tomto roku. Mne sa kniha páčila aj keď ma miestami nudilo neustále odbáčanie od deja a rozoberanie rôznych nedôležitých maličkostí, no hororová, záverečná dejová linka bola napínavá, strašidelná a určite stojí za prečítanie. Keby má kniha o 100 strán menej tak dám asi plný počet, za zbytočnú vatu 1 odoberám.

Zemlja
20.09.2023 5 z 5

Napínavé, bojíte se, co bude, protože tušíte, že to bude špatně. Během čtení každá kočka podezřelá.

Janina82
07.09.2023 5 z 5

Uf. Co k tomu říct... Hřbitov, mrtvoly, zvířata, to vše bylo až v druhém plánu. Kdo chce čistě jen horor, bát se, ten si na své nepřijde. Tohle je mnohem víc. Kniha jako celek do sebe skvěle zapadá. Je to snad poprvé, co jsem prostě nemohla číst dál, protože jsem věděla, že to nemůže dobře dopadnout a nechtěla jsem to ani vidět. Některé pasáže jsem četla úplně bez dechu. Možná každému kniha nesedla, ale mě autor dostal. Zvlášť pokud máte malé dítě, bude to pro vás chvílemi těžké čtení.

opatovak
05.09.2023 5 z 5

Jedna z Kingových knih, která hned na začátku chytne a nepustí. Děj má stále spád a je plný napětí. Hned v úvodu se vyskytují zdánlivě nicneříkající podivné příhody, které do sebe postupně zapadají a utváří celkový obraz. Skvěle vystavěný příběh, který čtenáře donutí cítit stísněnou a depresivní atmosféru i po dočtení.

Ondrapt
05.09.2023 5 z 5

Velmi dobrá kniha se zajímavým příběhem. Celou dobu to má spád a napětí. Není to až zas tak hororové, ale to ničem nevadí. Vyvrcholení se může zdát smutné, ale v rámci téhle knihy je "výborné".

Alcaca
25.08.2023 1 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Moje první kniha od Kinga. Tento typ knihy není mým šálkem čaje.

Snapeova
23.08.2023 4 z 5

Moje první kniha od Kinga a nebylo to vůbec špatné. Dlouho jsem se mu vyhýbala, ale teď mě k přečtení motivovala čtenářská výzva. Autor píše skvěle, i když celkem rozvláčně. Téma bylo v době vydání knihy jistě dost originální. Pro mě dnes už tolik není, ale líbí se mi. Zpracování bych si dokázala představit lepší. Bylo to celkem předvídatelné a postavy se někdy chovaly nelogicky, ale to lze pochopit jako vliv temných sil místa, o němž kniha pojednává. Určitě od Kinga v budoucnu ještě nějakou knihu zkusím.

castiglione
16.08.2023 3 z 5

Tak tohle opravdu nebyl "můj šálek kávy". Kingovské období už mám nejspíš dávno za sebou.

m2056
13.08.2023 5 z 5

Příběh vás vcucne do sebe a pustí až na konci.

Monika1717
07.08.2023 4 z 5

Knihu jsem si vybrala do Čtenařské výzvy a na základě upoutávky na film.Máme také mazlíčka kocoura Mainského mývalího. Do poloviny se celkem nic strašného nedělo,druhá část je hororovější. Co jsem očekávala,to jsem dostala. Určitě se podívám na film a určitě si přečtu i jiné Kingovy knihy.

Butterfly340
28.07.2023 5 z 5

Třetí kniha od Kinga a rozhodně ne poslední. Fascinuje mě jeho styl psaní. Velké množství souvětí, květnatých vět a popisů, přesto všechno zůstává text nesmírně čtivý. Ani na moment jsem nezatoužila po tom knihu odložit. Když jsem mohla, tak jsem četla. Napětí se mě drželo do poslední stránky a to přestože jsem už viděla film...

Aya81
28.07.2023 4 z 5

Kniha není prvoplánový horor, kde se bojíte od začátku do konce nebo kde na vás vyskakují příšery nebo maniaci se zbraní. Je to mnohem spíš sonda do lidského nitra, kam až nás žal a šílenství bolesti dokážou zahnat. I když s přispěním tajemného zla, které sídlí v prastarých posvátných místech. Celou dobu říkáte hlavnímu hrdinovi, ať to nedělá, že to logicky nedopadne dobře, ale kde vládnou emoce a zlomené srdce, rozum jde stranou. Smutný příběh, kde celou dobu přemýšlíte, jestli byste se zvládli zachovat jinak.

Khalidah
24.07.2023 4 z 5

Na tuto knihu už jsem se chystala hodně dlouho a nakonec mě k ní postrčila čtenářská výzva. Nejde jen o prvoplánový laciný horor. Jednotlivé prvky a detaily se v příběhu opakují až vyústí v tragický konec. Na mě kniha spíš působila velmi smutně. Popis prožívání smutku nad ztrátou milované osoby byl velmi podrobný a konec příběhu mě pak hodně zaskočil.

martina.culik
24.07.2023 4 z 5

Ke knize jsem se dlouho odhodlávala, ale určitě to stálo za to. Další klasická kingovka, která čtenáře vtáhne a nenechá, dokud knihu nedočte.
Ačkoli bylo od poloviny knihy jasné, kam to celé směřuje, nebylo jasné, jak se příběh vyvine a co přesně budou mít činy otce za následky.

Adhara
18.07.2023

Knihu som prečítala dvakrát, prvý raz asi v šestnástich. Silne na mňa zapôsobila. Neoznačila by som ju však ani tak za desivú ako skôr za smutnú. Naozaj veľmi, veľmi smutnú. Zúfalstvo rodiča po smrti svojho dieťaťa a schopnosť urobiť nemožné pre šancu, akúkoľvek malú, že sa mu život dá vrátiť späť, sú opísané naozaj sugestívne. A ďalší vývoj deja tragickosť len prehlbuje...

itskyleus
17.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Řbitov zvířátek je jedna z těch známých knih S. Kinga a navíc jeden z fajn hororů, ovšem film se mi tolik nelíbil jako kniha, která byla senzační.

Sledujeme čtyř člennou rodinu, která se přestěhovala do nového domu.
Starý Jude, který bydlí naproti přes cestu společně s jeho manželkou Normou se začnou bavit s rodinou od Louise. Jude jim ukáže záhadné místo, které spadá pod jejích pozemek, Řbitov zvířátek.
Vypráví jim kdo pochoval své zvíře zde.
První zvrat v knize zaznamenáváme, když v nové práci se Louis setká s Pascowem.
Následně se skrz Juda Louis dozvídá o Mikmacích a jejích pohřebišti pár metrů právě od Řbitova zvířátek a pak už to jede.

Musím uznat, že konec byl dechberoucí a rozhodně povedené dílo, které zahrnulo i mytologického tvora Wendigo.
V různých pasážích naskakovala i husí kůže a nešlo se od knihy odtrhnout a už vůbec při posledních stránkách knihy.

Pokud vás láká film, tak ten je jinak zpracován, ale není špatný, vlastně kniha je kniha, ta je vždycky lepší.