Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/bmid_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4 5272 933

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary , 1983

Adelka123456
15.07.2016 5 z 5

Super :-) Můj druhý King, první byl Revival... Tohle bylo super :-) Tedy vůbec mě to neděsilo, spíš to bylo napínavý :-) Asi nevím, jak ty horory číst :-) Ale i tak, byl to super čtěnářský zážitek... Konec se mi líbil moc... Kam na to ten King chodí???

MikeDV3
14.07.2016 5 z 5

Velmi tajemná kniha s trochu pomalejším rozjezdem ale oto děsivějším zakončení. Vždycky mám na hřbitově takový zvláštní tísnivý pocit. Po této knize se to ještě znásobí. Určitě doporučuji. :-)

ivana13
23.06.2016 5 z 5

King mě prostě baví. Film jsem viděla jako malá (to jsem o Kingovi ani netušila) a na knížku jsem se těšila a nezklamala.

Svatoslav
21.06.2016 4 z 5

Kingovi jsou často vytýkány konce. Ne nadarmo mají jeho největší díla dva tábory ohledně zakončení (To, Svědectví, Pod kupolí aj.).
Řbitov zviřátek není výjimkou. Bohužel poprvé za dlouhé roky, co Kinga čtu, se přikláním k táboru "rozčarovaných". Podobně jako v případě Cuja nám King servíruje skvěle napsaný pochmurný thriller, kde se více než na děs zaměřuje na detailní psychologickou profilaci postav. Předpokládal jsem, že po pečlivé přípravě onen vztah k postavám zužitkuje. Ve finále se tak, ale nestalo. Nemůžu ze sebe setřást pocit, jako by těsně před vstupem do tisku vylétlo oknem (omylem) několik desítek stránek. Neuvěřitelně zkratkovité a to je vzhledem k výborně vystavěnému románu škoda. (Mírně nadhodnotím [především za excelentní formu vyprávění a profilace], ale objektivně [vzhledem k finále] bych dal 3*)

PetrzOlomouce
19.06.2016 4 z 5

Začátek knihy se docela vleče a jsou tam i nudné pasáže. Ovšem ke konci graduje, až běhá mráz po zádech. Jako otec od malých dětí, se mi to nečetlo lehce a nutilo mě to přemýšlet, co všechno je rodič schopen, pro své děti udělat. Za ten začátek pouze 80%

IvanaB
17.06.2016 2 z 5

Knížku jsem si chtěla přečíst na základě zdejších komentářů. Od Kinga jsem četla jen Osvícení, to se mi líbilo, a když Řbitov má být lepší... No, mě to nezaujalo. První půlka dobrá, i jsem se bála :-) Ale zbytek... přeskakovala jsem, nebavilo mě to, zklamání.

ppetaa27
14.06.2016 4 z 5

Prvni polovina nic moc a rikala jsem si, co vsichni na tom Kingovi maji. Prelouskala jsem to asi za tyden. ALE, druha polovina se dost rozjela. To byla panecku jizda! Dala jsem ji na jeden zatah. A ten konec. Takhle to jako vazne dopadlo?! Proste mazec :O Tesim se na dalsi :) Za ten zacatek ubiram jednu hvezdicku.

gemi
10.06.2016 3 z 5

Hned ze startu je potřeba vyvrátit velkohubé prohlášení na zadním přebalu knihy "NEJDĚSIVĚJŠÍ KINGOVA KNIHA, JAKÁ KDY BYLA NAPSÁNA." Definici "děsivá" splňuje zhruba na posledních 30 stranách. Pokud chcete něco opravdu děsivého, pusťte se do Osvícení.

Řbitovu zviřátek ovšem nelze upřít schopnost udržet pozornost a dobrou gradaci příběhu, který ke konci chytí pořádný lauf a už vám nedovolí se odtrhnout. Postavy se občas chovají divně (nenapadá mě jiný výraz), ale ve chvíli, kdy už si říkáte, že jsou to takoví pitomci, že by si zasloužili umřít nějakou obzvláště vypečenou woodoo-smrtí, nějakým způsobem se jejich chování (trošku) vysvětlí a vaše racio se zase na pár stran uklidní.

Řbitov zviřátek rozhodně představuje typického zástupce kingovských hororových příběhů, ovšem v porovnání s jeho ostatní produkcí se jedná jen o lehký nadprůměr.

Závěrem ocituji jednu repliku, která mě rozchechtala (ano, i horor může být zábavný): "Ať se propadnu, jestli tohle není druhý hřbitov, na kterém jsem sebou dneska seknul... A válet se na dvou hřbitovech je za jeden den trochu moc."

Lenyaa
08.06.2016 5 z 5

Tak jsem konečně přečetla svou první "Kingovku"!! Musím říct že nevím, proč jsem se autorovi tak dlouho vyhýbala, protože píše skvěle!! Je pravda, že v knize byla spousta zbytečných pasáží, bez kterých bych se obešla, ale na kvalitě jí to neubírá.... Bylo to děsivé, smutné, ale chvilkami i úsměvné a styl jakým autor umí vykreslit místa a pocity z něj, je prostě fascinující - jako bych tam byla!!! Za mě určitě 5* a určitě si přečtu další!!!

Misan1993
06.06.2016 4 z 5

Kvalitní čtení, ale místy velké výkyvy ve kvalitě děje. Nejdříve 200 stránek nic a pak naprostá bomba. No já dávám 80% :)

Thailo
05.06.2016 3 z 5

Čekal jsem od toho víc. Spoustu lidí tu píše, že se bála. Ke mně bohužel strach nepřicházel, spíš zvědavost a napjatost k okamžiku, kdy se vše vysvětlí. Četl jsem s chutí a ke konci - ejhle - nic jako vysvětlení nepřišlo. Na chvíli jsem tedy na knihu zanevřel a považoval jsem jí za odpad, ale čím víc na ní vzpomínám, tím jí mám radši. Příběh dobrý, dokonalá atmosféra, jen se toho hodně stane a málo vysvětlí.

Jane007
02.06.2016 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila od střední a opravdu stojí za to ji přečíst. Na jednu stranu šíleně smutná, chviličkama strašidelná a hrozně čtivá. Akorát mi chybělo vysvětlení, co se stalo s dcerou.

zuziiiiik
29.05.2016 5 z 5

Krásná knížka plná napětí... Nejde se od ní odtrhnout...

anna4858
25.05.2016 5 z 5

Knížka byla skvělá a byla by ještě lepší, kdyby King vynechal poslední stránku a nebo to nějak více rozepsal.

salome6071
25.05.2016 5 z 5

Snad jediná kniha, kterou miluji natolik, abych ji četla znova a znova, ale nemám na to "koule"...

BLeeCraleek
25.05.2016 4 z 5

Zajímavé čtení…místy strašidelné (hlavně když na mě u nás v koupelně v noci mňaukla naše kočka…málem sem vyletěla z kůže) :-)

PeM
20.05.2016 5 z 5

King dokáženejen vyděsit, ale v tomto případě i dojmout...no....pěkně jsem si pořvala.....

Artep25
19.05.2016

Výborná kingovka .Docela mně z toho mrazilo .A pořád jsem doufala ,že to dobře dopadne a ono nic .

qatron
18.05.2016 5 z 5

Mistrovský kousek!

Rostica
12.05.2016 5 z 5

Strhující příběh, úžasné líčení děje a neskutečná dávka poutavosti, kdy jsem nebyla schopná se odtrhnout od stránek!!! Netrvá dlouho a přenesete na místa, kde hnilobný pach je všudypřítomný...

kočky zfilmováno tajemství horory hřbitovy příšery, monstra vzkříšení nemrtví

Stephen King
americká, 1947