Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265/rbitov-zviratek.jpg 4.42828

Pet Sematary (1983)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Laser-books (Laser)

knihařka2

Velice zvláštní kniha. Četla jsem ji měsíc na přeskáčku s dalšími knihami což obvykle nedělám ale bohužel místy mě děj nebavil takže jsem hledala rozptýlení jinde. Ale pak se to rozjelo a já zjistila, že ji nemohu číst před spaním protože pak mám noční můry. Od té chvíle jsem ji četla jen v autobuse cestou do školy a byl to příjemný zážitek. Na druhou stranu mě úplně nepřesvědčila přečíst něco dalšího od Kinga.

redsharon

Naprosto skvělá kniha! Dále koment obsahuje SPOILER!!!
Trochu jsem se bála, že budu po přečtení mít noční můry, což se nestalo. Ale totální podpásovka byla, když se Louis opil a usnul (což Vy jako čtenář nevíte) a začne to vypadat, že se celá Gageova smrt udála jen v jeho hlavě jako - ,,co kdybych ho nezachytil a on by vběhl pod náklaďák značky Ornico?" a následně Vy máte pocit naprostého štěstí, že smrt malého a roztomilého chlapce byla jen jako.. jen představou.. jen fantazií... (což bych od Kinga brala jako naprosto typické pro jeho knihu) a pak Vám další kapitola okamžitě sebere OPĚT veškerou naději, protože zjistíte, že to byl jen sen v opilosti (také naprosto typické pro Kinga - jaká ironie). No ne vážně, kdo by nebyl v šoku, když s ním příběh takhle cloumá ze strany na stranu? (smích)
Každopádně na tuhle knihu jsem se opravdu těšila, splnila mé očekávání a ještě dodala něco navíc. Zanechala ve mně jen malou otázečku (po větě - ,,ahoj miláčku,,) - co bude s Ellie?
Top kniha, znovu smekám, 5*.

aetos

Ano ano ano! Děkuji Vám pane spisovateli.
Toto je horror, jaký si představíte, když vám někdo řekne, hele tady máš knihu od krále horrorů, čti. Podle mě jedna z nejděsivějších knih od Kinga. A je tak dobrá, že se dá číst i podruhé. Žádné hluché momenty, King jde rovnou na věc a ždíme napětí a předzvěst něčeho "ne tak úplně dobrého" jak jen může. A jde mu to sakra dobře v tomto případě. Bravo!

PŮDA MUŽSKÉHO SRDCE JE KAMENITĚJŠÍ...

Fallen

Moje první Kingovská knížka, můj první skutečně hororový příběh, který se mi dostal pod kůži tak, že mi moje představivost připravila pár vskutku horkých chvilek. Od svých "nácti" jsem se neodvážila znovu přečíst..

Algren

NEJDĚSIVĚJŠÍ KINGOVA KNIHA, JAKÁ KDY BYLA NAPSÁNA! - To je uvedené na zadnej strany obalu knihy. Áno, možno tak posledných 15 strán. Aj to už čítate z donútenia, kedže väčšinu deja sa nič nedeje a máte pocit, že čítate istý druh jemnej drámy. Sklamanie.

Šárčí

Dneska jsem knihu dočetla a moc jsem se v minulých dnech těšila na nové filmové zpracováni,které má prijít v dubnu 2018 do kin....teď už vím,že na film nepůjdu..kniha mi dala docela zabrat.Děsivý příběh s děsivým koncem....knížku jsem pokládala obrázkem kočky dolů a nenechávala jsem ji nikdy v ložnici..tak nějak jsem si nemohla pomoct....děj se rozjíždí pomalu,ale od smrti Churche /první smrti :D/ už to jede......a poslední věta ..."ahoj miláčku -řeklo to" brrrr

draga
25.12.2017

za mě jedna z nejlepších knih S.Kinga

slunicko1958
22.12.2017

Děkuji své kadeřnici za originální doporučení knihy. Všimla jsem si jejího oparu a ona mi vysvětlila, že to je z leknutí. Ležela na pohovce, četla tuto knížku a z opěradla na ni skočil její kocour. Prý myslela, že umře... Probudilo to moji zvědavost a knihu jsem si přečetla také. I když horory nejsou můj šálek čaje, zde nelituji a doporučuji. Na opary netrpím, ale vyděšená jsem byla. A pořádně.

Adam99
18.12.2017

Má první kniha od Kinga a ihned jsem pochopil, proč se mu přezdívá "mistr".

B4LU
13.12.2017

Tak tohle byla bomba. Fascinující tajemství mikmackého pohřebiště se všemi důsledky, ke kterým to vede... četl jsem to jedním dechem, a poslední věta je naprosto mrazivá. "Jen potáplice... ty zvuky se nesou. Je to zvláštní."

Dolina
12.12.2017

Jednou takhle večer foukal dost silný vítr, který něco udělal s elektrickým vedením, takže v celé dědině nešla elektrika. Řekl jsem si, že je ideální čas vzít si baterku a pustit se do této knížky... dost silný a děsivý zážitek. "Jsou hroší věci než smrt"

Sarka25
05.12.2017

u teto knihy jsem se opravdu bála a Stephen opet nezklamal..

jani.ruzicko
25.11.2017

Kdo někdy něco nečetl od Kinga, jako by nežil....

BelphegorSara
23.11.2017

Netřeba slov. Úžasné dílo.

Rider68
23.11.2017

Jednoznačně 5. Úžasné a děsivé od začátku do konce.

Nelíísek
22.11.2017

První z kingovek kterou jsem přečetla.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Ze začátku mě tato kniha celkem zklamala, děj byl takový kostrbatý a nic moc, až se dostalo k té hororové pasáži byla to naprostá bomba, když jsem četla konec 2. části s větou “Gaegovi zbývali jen 2 měsíce života“ tak ve mně tak tak hrklo úplné to mrazení kdy vás to naprosto zaskočí, no znáte určitě ten pocit. Jako hororovka je úžasná celkem jsem se bála až kam to zajde a zašlo to tedy hodně daleko až tedy brutálně, mě děj a celkově konec hodně zaskočil.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Jako hororovka je to úžasná kniha můj šálek kávy to ale zrovna není, knihu od Stephana Kinga jsem měla v ruce poprvé a na jeho extrémní styl nejsem zvyklá, ale už chápu, jak si tento mistr vysloužil přezdívku “král hororu“. Hodnotím 4*.

SeanFifield
22.11.2017

Líbí se mi, jak Stephen King dokáže z jednoduché věci, jako je řbitov někde na pokraji Castle Rocku udělat naprosto nebezpečnou a žijící věc. Když se nad tím čtenář zamyslí, a pochopí, možná příště až půjde z hospody domů, vyhne se zdaleka svému místnímu hřbitovu. Protože, pokud já si pamatuji, tak podél zdi toho našeho hřbitova, ukládájí místní, načerno, své milááššky. Kdoví, zda zůstalo jen u zvířátek.

allyce
20.11.2017

Opět skvělá kniha mistra Kinga. Děsivý příběh, který se rozjíždí zvolna a nabírá rychlost hurikánu. Závěr morbidní, hrůzný, přesto dokonalý.
Jsem ráda, že knihu mám půjčenou z knihovny a mohu ji vrátit. Protože pohled na obálku s kočičí tváří mě od určité chvíle děsil tak, že jsem si knihu navlékla do obalu z veselého letáku z Lidlu, který sundám až před knihovnou :-)

Rooz
20.11.2017

Celkem mě mrzí, že kniha vyznívá jako popis událostí. Není zde prostor pro postavy, vše je dopředu dané. Tedy žádný boj vědomí, vůle, přesvědčení, či jak to chcete nazvat. Napsal bych víc, ale víc by už bylo moc. Rozhodně mám raději knihy, kde se konfrontují dvě cílevědomé strany... Věhlasu knihy také jako někteří vůbec nerozumím. Spíš jde asi o jméno, co ji zvedlo z šedi...

gordon13
07.11.2017

Opravdu děsivé, dlouhé dny nahlížím pod postel a do všech tmavých koutů...pro jistotu! Poctivý horor :-)

january
07.11.2017

Jednu z nejstarších Kingovek jsem paradoxně přečetla až v roce 2017 po mnoha a mnoha novějších Kingových knihách a povídkách. Pro mě byla zklamáním, čekala jsem něco opravdu extra vzhledem ke zdejšímu hodnocení a zajímalo by mě, co všechny tak nadchlo. Hororové části knihy jsou výborné, stejně tak výprava na hřbitov za Gagem, a na sousedčina kocoura jsem se několik měsíců nemohla ani podívat. Nicméně postavy mi přišly vcelku nudné, a to včetně samotného Louise. Nedostala jsem žádný prostor poznat Rachel kromě úplného závěru, kdy už mi byla v podstatě cizí. Nechápu proč musela mít Creedovic dcera ony telepatické schopnosti, přišlo mi to tam zbytečně navíc. A závěr považuji za výsměch čtenářům ve stylu "nestojíte mi za to, abych se pro Vás vymýšlel s koncem". Začínat touto knihou s Kingem, těžko bych se k němu vracela.

Dominik106
02.11.2017

Je to průměrná kniha od Stephena Kinga. Celý příběh mě celkem bavil ale konec se mi zdál odflaknuty. Myslím si že King konec mohl udělat mnohem lepší.

JenG
30.10.2017

Možná je to tím, že je to první Kingova kniha, co se mi dostala do rukou, ale byl jsem jí naprosto pohlcen a několikrát jsem se k ní musel vrátit.

susu
28.10.2017

Tak takhle si představuji horor. Vynikající, mrazivé, syrové, nezapomenutelné.

kika_
23.10.2017

Tato kniha je pro mne takovým průměrem. Musím ocenit sílu příběhu, který od začátku do konce gradoval, tudíž bylo těžké knihu odložit. Konec naprosto skvělý. Na to všem mě mrzí, že mi kniha nedala to, co jsem předpokládala, čímž byl pocit hrůůůzostrašného strachu. Bohužel u mne převládal spíše poct znechucení nad popisovanými věcmi, obzvlášť u některých detailů. Jsem ráda, že se Řbitov zviřátek stal součástí mé knihovny, ale znovu jej do rukou zřejmě nevezmu.

elfinkaa97
20.10.2017

první část byla nudná a zdlouhavá, od druhé části se to zajímavě rozjelo a konec byl naprosto suprový. Stephena Kinga mám moc ráda a přestože dle mého názoru tohle nebyla jeho nejlepší práce, opět mě překvapil svou úžasnou schopností vyprávět příběhy s neobyčejnou lehkostí.

StephenKingje
15.10.2017

No dobře.Tak dávám těch 5 :).Původně jsem dal čtyři hvězdy ,ale přečetl jsem si to znovu a změnil jsem názor.Kvůli tomu jsem smazal svůj starý komentář.

Bybyla
06.10.2017

Hm, tak to jsem se netrefila. "Všichni" teď čtou Kinga a já chtěla být in. Jenže jsem netušila (ano, na vině je moje neznalost), že se nejedná tak úplně o detektivky. Takže knížku jsem přečetla jen proto, že dočítám, neodkládám. A moc mě to tedy nebavilo :-( A to jsem si já plašan v záchvatu koupila i To. No uvidíme. Tenhle žánr mě tedy moc neoslovil.

Baileyska
05.10.2017

Četla jsem po několikáté a vždy me tahle knížka naprosto vcucne do její atmosféry. Hej hou, tak jdou... Za mě 5*

Maus
04.10.2017

Krásná knížka, ale čekala jsem od ní trochu víc.