Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265/rbitov-zviratek.jpg 4.42729

Pet Sematary (1983)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Nelíísek
včera

První z kingovek kterou jsem přečetla.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Ze začátku mě tato kniha celkem zklamala, děj byl takový kostrbatý a nic moc, až se dostalo k té hororové pasáži byla to naprostá bomba, když jsem četla konec 2. části s větou “Gaegovi zbývali jen 2 měsíce života“ tak ve mně tak tak hrklo úplné to mrazení kdy vás to naprosto zaskočí, no znáte určitě ten pocit. Jako hororovka je úžasná celkem jsem se bála až kam to zajde a zašlo to tedy hodně daleko až tedy brutálně, mě děj a celkově konec hodně zaskočil.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Jako hororovka je to úžasná kniha můj šálek kávy to ale zrovna není, knihu od Stephana Kinga jsem měla v ruce poprvé a na jeho extrémní styl nejsem zvyklá, ale už chápu, jak si tento mistr vysloužil přezdívku “král hororu“. Hodnotím 4*.

SeanFifield
včera

Líbí se mi, jak Stephen King dokáže z jednoduché věci, jako je řbitov někde na pokraji Castle Rocku udělat naprosto nebezpečnou a žijící věc. Když se nad tím čtenář zamyslí, a pochopí, možná příště až půjde z hospody domů, vyhne se zdaleka svému místnímu hřbitovu. Protože, pokud já si pamatuji, tak podél zdi toho našeho hřbitova, ukládájí místní, načerno, své milááššky. Kdoví, zda zůstalo jen u zvířátek.

allyce
20. listopadu

Opět skvělá kniha mistra Kinga. Děsivý příběh, který se rozjíždí zvolna a nabírá rychlost hurikánu. Závěr morbidní, hrůzný, přesto dokonalý.
Jsem ráda, že knihu mám půjčenou z knihovny a mohu ji vrátit. Protože pohled na obálku s kočičí tváří mě od určité chvíle děsil tak, že jsem si knihu navlékla do obalu z veselého letáku z Lidlu, který sundám až před knihovnou :-)

Rooz
20. listopadu

Celkem mě mrzí, že kniha vyznívá jako popis událostí. Není zde prostor pro postavy, vše je dopředu dané. Tedy žádný boj vědomí, vůle, přesvědčení, či jak to chcete nazvat. Napsal bych víc, ale víc by už bylo moc. Rozhodně mám raději knihy, kde se konfrontují dvě cílevědomé strany... Věhlasu knihy také jako někteří vůbec nerozumím. Spíš jde asi o jméno, co ji zvedlo z šedi...

gordon13
07. listopadu

Opravdu děsivé, dlouhé dny nahlížím pod postel a do všech tmavých koutů...pro jistotu! Poctivý horor :-)

january
07. listopadu

Jednu z nejstarších Kingovek jsem paradoxně přečetla až v roce 2017 po mnoha a mnoha novějších Kingových knihách a povídkách. Pro mě byla zklamáním, čekala jsem něco opravdu extra vzhledem ke zdejšímu hodnocení a zajímalo by mě, co všechny tak nadchlo. Hororové části knihy jsou výborné, stejně tak výprava na hřbitov za Gagem, a na sousedčina kocoura jsem se několik měsíců nemohla ani podívat. Nicméně postavy mi přišly vcelku nudné, a to včetně samotného Louise. Nedostala jsem žádný prostor poznat Rachel kromě úplného závěru, kdy už mi byla v podstatě cizí. Nechápu proč musela mít Creedovic dcera ony telepatické schopnosti, přišlo mi to tam zbytečně navíc. A závěr považuji za výsměch čtenářům ve stylu "nestojíte mi za to, abych se pro Vás vymýšlel s koncem". Začínat touto knihou s Kingem, těžko bych se k němu vracela.

Dominik106
02. listopadu

Je to průměrná kniha od Stephena Kinga. Celý příběh mě celkem bavil ale konec se mi zdál odflaknuty. Myslím si že King konec mohl udělat mnohem lepší.

JenG

Možná je to tím, že je to první Kingova kniha, co se mi dostala do rukou, ale byl jsem jí naprosto pohlcen a několikrát jsem se k ní musel vrátit.

susu

Tak takhle si představuji horor. Vynikající, mrazivé, syrové, nezapomenutelné.

kika_

Tato kniha je pro mne takovým průměrem. Musím ocenit sílu příběhu, který od začátku do konce gradoval, tudíž bylo těžké knihu odložit. Konec naprosto skvělý. Na to všem mě mrzí, že mi kniha nedala to, co jsem předpokládala, čímž byl pocit hrůůůzostrašného strachu. Bohužel u mne převládal spíše poct znechucení nad popisovanými věcmi, obzvlášť u některých detailů. Jsem ráda, že se Řbitov zviřátek stal součástí mé knihovny, ale znovu jej do rukou zřejmě nevezmu.

elfinkaa97

první část byla nudná a zdlouhavá, od druhé části se to zajímavě rozjelo a konec byl naprosto suprový. Stephena Kinga mám moc ráda a přestože dle mého názoru tohle nebyla jeho nejlepší práce, opět mě překvapil svou úžasnou schopností vyprávět příběhy s neobyčejnou lehkostí.

StephenKingje

No dobře.Tak dávám těch 5 :).Původně jsem dal čtyři hvězdy ,ale přečetl jsem si to znovu a změnil jsem názor.Kvůli tomu jsem smazal svůj starý komentář.

Bybyla

Hm, tak to jsem se netrefila. "Všichni" teď čtou Kinga a já chtěla být in. Jenže jsem netušila (ano, na vině je moje neznalost), že se nejedná tak úplně o detektivky. Takže knížku jsem přečetla jen proto, že dočítám, neodkládám. A moc mě to tedy nebavilo :-( A to jsem si já plašan v záchvatu koupila i To. No uvidíme. Tenhle žánr mě tedy moc neoslovil.

Baileyska

Četla jsem po několikáté a vždy me tahle knížka naprosto vcucne do její atmosféry. Hej hou, tak jdou... Za mě 5*

Maus

Krásná knížka, ale čekala jsem od ní trochu víc.

Veronika33

Kniha bol vynikajúca. Musím povedať, že kniha aj film patria medzi moje srdcovky. Videla a čítala som ju už niekoľko krát a vždy si ju užijem naplno. Odporúčam pre začínajúcich čitateľov tohto autora.

Meaki

První část knihy měla velmi pomalý rozjezd. Neříkám, že mne nebavila, ale bylo to spíš takové "příjemné vypravování" (protkané smrtí). Bylo to příjmně mrazivé, ale ne děsivé. Od druhé části se to začalo rozjíždět, a ve třetí části jsme nasedli na horskou dráhu s Ozem Veuikým a Stuašuivým a rozjeli se do plné rychlosti až jsme se přiřítili do závěru knihy. Opět krásně Kingovsky napsané, moc se mi tahle kniha líbila a užila jsem si ji.

stephenkingfan

Výborná kniha! Přečteno jedním dechem.

kilometr

Kniha patří rozhodně k tomu lepšímu,co Mistr napsal,i když mezi mé nejoblíbenější nepatří.65%.

Pitbullka

Pomalejsi zacatek a o to drastictejsi konec... z knihy na vas dychne neuveritelna atmosfera. Skvele cteni!

DickBach

Ten chlap snad není člověk, nebo já už nevím..... V klídku si napíše mini větičku "chyběly mu 2 měsíce života" a v tu ránu vás to praští do palice jak rozjetej vlak. Ano, zvířátka umíraj, děti je pohřbívaj, rodiče se je snaží utěšit..... Ale tohle je síla. Velmi tvrdý zážitek. Děkuji.

Francoa

Prozatím se nemohu nějak začíst, vždy přečtu pár stránek a odložím.Začnu číst jinou knihu a většinou s chutí přelouskám.Knihu jsem koupil použitou za babku, tak snad jí někdy přečtu.Pak se uvidí, co s ní dál.

Loginus
11. záříodpad!

Totální a naprostá kravina. Ale pokud to někdo přepíše na povídku, která bude mít tak cca 30 stran, tak to bude fajn. Pokud se mnou nesouhlasíte, je to váš boj.
Doporučuji

qydko

Dočetla jsem před pár vteřinami. Ještě pořád mám husí kůži a vím jediné, nikdy, opravdu nikdy nepůjdu na žádné indiánské pohřebiště.

micha-ella

Jedna z nejlepších knížek tohoto autora. Některé Kingovky mě i nudily, ale tahle - skvělá!

amyssonner

Hej hou, tak jdem!

Fakt mě to bavilo.
A konec? Paráda!

Dávám 5*!

Caddy

Ze začátku se TO odvíjelo pomalu, ale poslední stránky nabraly opravdu rychlý spád.
Rozhodně doporučuju k přečtení. Kdo má Kinga rád, neměl by tuto knihu minout.

Klarinet

Rodinnou pohodou vystřídá vycházka na řbitov a tam se dějí věci...víc nechci prozradit, ani nemůžu, bojím se...ale ten konec! Uáááá

Peprnicka

Začínám přicházet Kingovi na chuť :-) ještě lepší než Osvícení, kde jsem měla pocit, že by kniha mohla být o sto stran kratší a nic by se nestalo :-)

Monnyska

Skvělá kniha :) konec byl naprosto odzbrojující :) a můžu říct, že mám teď naustále divný pocit, že mě někdo, či něco sleduje.. ještě že za domem nemáme žádnou záhadnou cestičku do lesa, kde by, nedej bože, mohl být Řbitov zvířátek