Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265/rbitov-zviratek.jpg 4.42933

Pet Sematary (1983)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Laser-books (Laser)

shatterhand

Klasika! Temné, zoufalé a nepochopitelné... Nebo vlastně ano :-) Jeden z nejlepších kingů!

ivetts

První kniha, kterou jsem od Kinga četla, naprosto výborná.

amalka2850

Jedna z nejlepších knih od mistra Kinga

bakunin

Výborný horor jen o pár postav s výbornou zápletkou.

jaghut

Jsou lidé, kteří s Kingem u této knihy začínají. Já už mám Kingovek zapsaných patnáct, přečtených určitě více a tak jsem knihu četl už jako velmi poučený čtenář. Přesto mne velmi silně zasáhla a považuji jí vedle Temné věže za jednu z nejlepších co jsem od Kinga četl. Málokdo umí tak bravurně zvládat konce, nemohu si pomoct, ještě deset stran před koncem jsem přemýšlel jak z tohohle chce vybruslit. No a vybruslil s několika čtvernými skoky, slušná práce.

lucina6497

Jsem nesmírně šťastná, že nakonec i tato kniha spatřila světlo světa a vyšla.. Řádím ji do mých TOP vedle "TO". Úžasná atmosféra! Četla jsem 2x a určitě se k ní ještě několikrát vrátím.. protože přátelé, tohle je opravdu knížka u které se člověk bojí. Vřele doporučuji.

Luca287

Moje první kniha od Kinga...vůbec to nebylo špatné... taková psychárna...

Pajan28

Od začátku mě kniha úplně pohltila. Nebylo to pro mě tolik strašidelné, ale líbil se mi příběh a ta myšlenka. KING nejvíc.

Foxie

Zcela oprávněně je to jedna z nejslavnějších Kingovo knížek. Nevím, zda bych ji sám za sebe hodnotil jako nejděsivější. Rozhodně má spád a do dění v Lodlow vás snadno vcucne, ale víc nahnáno jsem měl asi z Osvícení.
Celou dobu u tohohle příběhu tak nějak podvědomě víte, kam vše směřuje a víte, co se stane, ale stejně musíte číst dál a dál, abyste si to potvrdili. A celou dobu se snažíte Louisovi telepaticky říct, aby to nedělal, protože je to fakt špatný nápad. Dítka nemusí být vždycky roztomilá a varování duchů nemusí být nutně špatná.

I don't want to be buried in a Pet Sematary, I don't want to live my life again,

Hory

King je prostě vždy vsázka na jistotu. Klidný rozjezd a zdánlivě idylický příběh není nic jiného, než předzvěstí o to silnějšího a hororovějšího konce. I když zhruba od půlky knihy tušíte, co musí na konci přijít, stále držíte hrdinům palce a říkáte si, co kdyby. A konec stejně nakonec není zas až takový, jakého se bojíte :)

Maratka

Moje pocity ze čtení knížky docela přesně vystihují komentáře uživatelů Sireen a Blafoun.
Byla to první věc, kterou jsem od autora četla. Nechala jsem se zlákat 'šílenstvím' okolo nové filmové verze To, mám ráda horory a říkala jsem si, že od autora, který je považován za hororového mistra, by bylo dobré něco přečíst. Řbitov jsem vybrala podle dobrého hodnocení i předestřeného tématu, čekala jsem napínavý příběh s promyšlenou zápletkou. Místo toho jsem četla knihu, která se od nadějného začátku slibujícího zajímavý děj přehoupla do nepříliš záživného dlouhého vypravování, přičemž to, jaké budou další osudy postav, bylo (alespoň zhruba) jasné hodně dlouho před koncem. Ten byl naopak oproti předchozímu ději hodně zrychlený a tak nějak useknutý. V knize dle mého byly určitě zajímavé pasáže a nápady, čekala jsem ale, že je autor nějak více rozpracuje, dotáhne, že přijde ta velká hrůza, o níž tu řada čtenářů píše. A to se nestalo (spousta a spousta stránek a zatrnulo ve mně možná tak jednou). Dokážu si představit, že by příběh mohl lépe vyznít např. jako kratší povídka. Ale kdo ví... Třeba mě nějaká jiná Kingova věc, pokud po ní někdy sáhnu, zaujme více.

sarekaslukova

Tak opět jsem dala Kingovi šanci, po dlouhý době. A tentokrát musím uznat že jsem byla překvapená, od začátku, který nebyl nijak zvlášť akční jsem nějak od půlky otáčela stránku za stránkou a na konci kapitoly jsem si uvědomila jak mi vázne dech. Opravdu jsem byla napjatá jak struna, taky musím uznat že jsem brečela jak želva kvůli Gagovi a o to víc jsem čekala jak to dopadne. Škoda jen že ten konec se mi moc nelíbil, protože jsem ho takový nechtěla, ale jinak moc dobrý příběh.

Aerine

Brrrr... Nemůžete číst, nemůžete nečíst dál. Podvědomě víte, k čemu všechny ty drobné náznaky budou směřovat. I když jsem četla Řbitov zviřátek minimálně potřetí, stále jsem nabádala Louise, ať to nedělá, ať tam nechodí, že přece sám musí cítit to plíživé zlo... Četla jsem mnoho knih od Kinga, ale tato zůstává v mém pomyslném žebříčku na top pozici, a to proto, že dokáže udržet napětí po celou dobu a dokonce ho stupňovat až k šílenství ještě i na poslední stránce. Ani po dočtení nemáte klid, protože budete muset přemýšlet, co se bude dít dál. Co bude s Louisem a ... ?

Terezaa

Super super super!

Veru960

Výborné

daniska

Byla to moje první kniha od Kinga. Musím uznat, že je opravdu mistr hororu. Kniha je dobře napsaná. Velice se mi líbila i film nebyl špatný, kniha je samozřejmě lepší.
Já jí určitě doporučuju.

Israha

Moje první knižní setkání s Kingem a hned maximální spokojenost. Vynikající horrorové čtení, které má především naprosto parádní gradaci děje a atmosféry. Ze začátku jen takové tajemné, mrazivé náznaky; poté konfrontace se zlem a jeho neustále se stupňující vliv, ze kterého není úniku. Díky tomu se čtenář dobře sžije s hlavními postavami a jejich postupně se zhoršující situace pak dokáže navodit hodně nepříjemné pocity. Nejen hrůza ze zla a jeho moci, ale také jakýsi smutek a neklid z toho, jak jeho vlivu okolí nevyhnutelně podléhá...
Jinak jde o přímočarou žánrovku, která nejspíš ve srovnání s jinými Kingovými opusy tak velkou literární hodnotu nemá, ale jako horror funguje v podstatě bezchybně.

Nomia

Ve Řbitovovu zviřátek předvedl King, že se mu ne nadarmo říká mistr hororu. Pro strašpytle důležité upozornění - za žádnou cenu nečtěte v noci, nebo pokud do práce chodíte běžně podél hřbitova. A možná ani pokud jste vlastníkem nějaké té kočičky.
Nejen, že je to strašidelné a napínavé, což od toho samozřejmě tak nějak už očekáváte, ale místy je to i celkem smutná záležitost. Jedná se o hodně působivou a strašidelnou knihu, která je vyprávěna neskutečně čtivě a napínavě.
Možná, že jsem posera, ale opravdu jsem se u toho místy bála, čtení pro dětičky to rozhodně není. Poctivý, mrazivý horor, přesně jak má být. Miluji to závěrečné „Miláčku“. Skvělé!

TessaJean

Skvělé! Dlouho jsem nečetla nějaký horor s takhle temnou atmosférou, která se drží od počátku až na konec knihy. Líbilo se mi, jak autor dokonale dokáže udržet čtenáře v neklidu a v takovém tom zvláštním napětí až děsu. Knihu jsem málokdy dokázala odložit. Příběh mi ale zároveň přijde dost smutný... a Kinga obdivuji už jen tím, jakým způsobem dokáže popsat rodinnou tragédii.

Dyaebl

Nejvíce mě uchvátil Řbitov Zviřátek jednou věcí. Ne tím motivem, ne oživlou kočkou a legendou okolo celého pohřebiště, ani ne malé dítě jež povstalo z mrtvých, ale to, jak ztráta někoho milovaného, zapůsobí na mozek takovým způsobem, že z toho mysl zešílí a ztratí část vlastní lidskosti.

Nejhrůznější motiv je tu smrt vašeho vlastního synka a jak vás to zničí a donutí udělat nemyslitelné věci... V tom spočívá ta krása této knihy.

dalibor123

Klasika od mistra Kinga :) Jednoznačně stojí za přečtení :)

hvězdo.kupa

Moje první Kingovka. Moc nadějí jsem do ní nevkládala. Ale to proto, že jsem tehdy byla Kingem nepolíbená. Taky jsem si myslela, že název je chyba tisku. Dnes už se tomu směju a s láskou vzpomínám na tohle první seznámení s "Kingzávislostí" :)

knihařka2

Velice zvláštní kniha. Četla jsem ji měsíc na přeskáčku s dalšími knihami což obvykle nedělám ale bohužel místy mě děj nebavil takže jsem hledala rozptýlení jinde. Ale pak se to rozjelo a já zjistila, že ji nemohu číst před spaním protože pak mám noční můry. Od té chvíle jsem ji četla jen v autobuse cestou do školy a byl to příjemný zážitek. Na druhou stranu mě úplně nepřesvědčila přečíst něco dalšího od Kinga.

redsharon

Naprosto skvělá kniha! Dále koment obsahuje SPOILER!!!
Trochu jsem se bála, že budu po přečtení mít noční můry, což se nestalo. Ale totální podpásovka byla, když se Louis opil a usnul (což Vy jako čtenář nevíte) a začne to vypadat, že se celá Gageova smrt udála jen v jeho hlavě jako - ,,co kdybych ho nezachytil a on by vběhl pod náklaďák značky Ornico?" a následně Vy máte pocit naprostého štěstí, že smrt malého a roztomilého chlapce byla jen jako.. jen představou.. jen fantazií... (což bych od Kinga brala jako naprosto typické pro jeho knihu) a pak Vám další kapitola okamžitě sebere OPĚT veškerou naději, protože zjistíte, že to byl jen sen v opilosti (také naprosto typické pro Kinga - jaká ironie). No ne vážně, kdo by nebyl v šoku, když s ním příběh takhle cloumá ze strany na stranu? (smích)
Každopádně na tuhle knihu jsem se opravdu těšila, splnila mé očekávání a ještě dodala něco navíc. Zanechala ve mně jen malou otázečku (po větě - ,,ahoj miláčku,,) - co bude s Ellie?
Top kniha, znovu smekám, 5*.

aetos

Ano ano ano! Děkuji Vám pane spisovateli.
Toto je horror, jaký si představíte, když vám někdo řekne, hele tady máš knihu od krále horrorů, čti. Podle mě jedna z nejděsivějších knih od Kinga. A je tak dobrá, že se dá číst i podruhé. Žádné hluché momenty, King jde rovnou na věc a ždíme napětí a předzvěst něčeho "ne tak úplně dobrého" jak jen může. A jde mu to sakra dobře v tomto případě. Bravo!

PŮDA MUŽSKÉHO SRDCE JE KAMENITĚJŠÍ...

Fallen

Moje první Kingovská knížka, můj první skutečně hororový příběh, který se mi dostal pod kůži tak, že mi moje představivost připravila pár vskutku horkých chvilek. Od svých "nácti" jsem se neodvážila znovu přečíst..

Algren

NEJDĚSIVĚJŠÍ KINGOVA KNIHA, JAKÁ KDY BYLA NAPSÁNA! - To je uvedené na zadnej strany obalu knihy. Áno, možno tak posledných 15 strán. Aj to už čítate z donútenia, kedže väčšinu deja sa nič nedeje a máte pocit, že čítate istý druh jemnej drámy. Sklamanie.

Šárčí

Dneska jsem knihu dočetla a moc jsem se v minulých dnech těšila na nové filmové zpracováni,které má prijít v dubnu 2018 do kin....teď už vím,že na film nepůjdu..kniha mi dala docela zabrat.Děsivý příběh s děsivým koncem....knížku jsem pokládala obrázkem kočky dolů a nenechávala jsem ji nikdy v ložnici..tak nějak jsem si nemohla pomoct....děj se rozjíždí pomalu,ale od smrti Churche /první smrti :D/ už to jede......a poslední věta ..."ahoj miláčku -řeklo to" brrrr

draga
25.12.2017

za mě jedna z nejlepších knih S.Kinga

slunicko1958
22.12.2017

Děkuji své kadeřnici za originální doporučení knihy. Všimla jsem si jejího oparu a ona mi vysvětlila, že to je z leknutí. Ležela na pohovce, četla tuto knížku a z opěradla na ni skočil její kocour. Prý myslela, že umře... Probudilo to moji zvědavost a knihu jsem si přečetla také. I když horory nejsou můj šálek čaje, zde nelituji a doporučuji. Na opary netrpím, ale vyděšená jsem byla. A pořádně.