Svatba s Winterbornem

Svatba s Winterbornem https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324649/bmid_svatba-s-winterbornem-VzE-324649.jpg 4 454 83

Zuřivá ctižádost přinesla neurozenému Rhysu Winterborneovi obrovské bohatství a úspěch. V podnikání i v soukromí dosáhne Rhys vždycky, čeho chce. A od chvíle, kdy potká plachou šlechtičnu lady Helen Ravenelovou, je odhodlán ji získat. Jestli ji musí připravit o počestnost, aby se za něj musela provdat, tím líp… Helen až dosud nepřišla do styku s pozlátkovým, cynickým světem londýnské společnosti. Přesto však Rhysovo cílevědomé svádění probudí intenzivní oboustrannou vášeň. Helenino jemné vychování právě nepodporuje zarputilou jistotu, že svého nezdárného manžela dokáže zkrotit jedině ona. Rhysovi nepřátelé se proti nim spiknou, a tak mu Helen musí svěřit své nejtemnější tajemství. Riziko je nepředstavitelné… odměnou by byl život v nepřekonatelné blaženosti. A všechno to začíná… svatbou s panem Winterbornem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Marrying Winterborne , 2016

bezzink
07.02.2024 4 z 5

Rhys byl milacek. Ty jeho velske fraze - miluju! Helen na muj vkus moc etericka, nezna bytost. Fajn pribeh to taky melo, takze zatim se nenudim a pokracuju dale.

Noisette73
31.12.2023 1 z 5

To je snad aj škoda papíru... nehorázná blbost.

Senza Jenka
06.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Helen mi hodně připomínala Evii z Čekanek. Rhysovo ultimátum bylo... neřekla bych, že zcela nezbytné, ale zase to bylo fér - tohle jsou moje podmínky, ber-neber. A Helen s ním pěkně mávala. Líbilo se mi, že ocenil její "oběť" a postaral se o ni finančně. Lady Berwicková je trochu zvláštní. No a papínek.... hnus.

malýčtenář
26.06.2023 4 z 5

Po přečtení prvního dílu, který mě moc nenadchl, jsem se přece jen chtěla dovědět, jak bude příběh pokračovat. Řekla bych, že tento díl byl lepší I když bych ji spíše přirovnala k červené knihovně. Ale docela mě zaujal a dobré konce miluji. Takové oddechové čtení pro ženy.

Edita1702
31.03.2023 5 z 5

Tuhle knihu do série jsem schaněla přes rok. Kamarádka mě stále opakovala že je nejlepší v sérii a musím uznat že měla pravdu, tenhle díl stojí za to. Ikdyž Rhys se z prvu jevil jako "buran" tak se z něho stal nejlepší mužský pod sluncem, při čtení jak ji ukazuje skleník na střeše jsem málem uronila slzu. Knihu ze srdce doporučuji.

Fidibus
22.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Helen pochopí, že Rhyse miluje a navštíví ho, sama. Dohodnou se, že on ji zneuctí, aby se mohli vzít, což chudák Devon málem nepřežije, i když paradoxně se sám narychlo oženil (čeká s Kathleen dítě). Helen zjišťuje, že je dcerou zhýralce Vance, synovce lady Berwickové, která vychovala Kathleen a snaží se vylepšit dvojčata :-). Helen váhá, zda se Rhysovi přiznat, protože on ho nenávidí. Vance se k ní přihlásí a chce peníze, Helen z něj získá informaci o své malé nevlastní sestře a zachrání ji z chudobince s tím, že dá předností jí před láskou. Rhys ji však zastaví, o situaci věděl a tolik ji miluje, že je ochoten si je nechat obě.
Vtipné dialogy, romatika a erotika, Rhys jako Velšan a postava odvážné doktorky, která přijde na řadu v jednom z dalších dílů. Doporučuji.

Jessybelle
27.02.2023 4 z 5

Příjemná oddechová romantika s kapkou erotiky. Helen si konečně našla místo v životě. Bylo tam i malé tajemství, i když jaký rod v té době nějaké neměl.
Těším se na další díly.

evismaior
10.10.2022 4 z 5

85% - Román bezprostředně navazuje na Chladnokrevného ničemu, v němž autorka načrtla zápletku mezi Helen, dívkou ze šlechtického rodu oplývající všemi možnými ctnostmi, a Rhysem Winterbornem, synem hokynáře z Walesu, který se tvrdou dřinou vyšvihl až do pozice zámožného majitele obchodního domu. Svatba s Helen by mu mohla pomoci mezi britskou smetánku, jenže na konci předchozího románu plachou a nezkušenou dívku odradil svojí prudkostí. To však (k radosti čtenářek bažících po troše erotického dusna) Helen hned v úvodu pokračování srdnatě překoná (až se divím, jak snadno autorčiny dobře vychované ženské postavy podléhají nepřekonatelné vášni) - a já si říkala, co se tedy bude dít v dalších 90% knihy. Ale překvapivě se z toho v rámci žánru stal docela nadprůměrný počin, kde vedle notné porce lásky a vášně nechybělo ani napětí, zrada či skrytá a posléze odhalená tajemství v podobě pár kostlivců ve skříni minulosti obou hlavních postav, které bylo nutno vytáhnout a řádně provětrat. Popis chudinské části Londýna a sirotčince byl až mrazivý a moc se mi líbila nová postava emancipované lékařky, jíž je, jak jsem zjistila, věnovaný jeden z následujících dílů a na ten se tedy moc těším.

Petra-1
07.10.2022 4 z 5

Tohle byla sladká kniha a obě hlavní postavy byly moc sympatické. Zajímavé je také zabroušení do průmyslové revoluce a práv žen. Jediná moje výtka je asi v tom, že bych uvítala méně popisů místností a oblečení. To mi přišlo zbytečně natahované.

sebemi
30.05.2022 5 z 5

Bodejť, jsem šla hned na další díl. Ten začátek, ty bláho, Helen ty se nezdáš. Lisa prostě umí,v rámci žánru top, miluju to.

Bergerac16
23.04.2022 5 z 5

Kdybych dopředu věděla, že se Helen rozhodne vystoupit ze stínu, skandálně a na rovinu jednat s Rhysem o podmínkách manželství a jak to ten den skončí považovala bych to za pitomé, neuvěřitelné a laciné. A autorka to zrovna takhle uchopí a je to skvělé! Opravdu krásně rozehraný začátek, Helen se pohybuje zcela na maximální hraně svých schopností a učí se formulovat to, co chce. To všechno před poměrně nenávistným Rhysem, který ji vlastně neustále jenom vybízí, aby se pakovala. Jakoukoli jinou hrdinku by to urazilo: odmítnutý polibek, podezírání z vypočítavosti, Rhysův šokující návrh, jak dohodu na místě zpečetit.
Je to vypodobněno velmi odvážně, ale mě to dostalo. Zajímavější zápletku jsem od LK ještě nečetla.
V závěru se mi těžko věří, že by Helen Rhysovi prostě utekla, nechala ho být, když bylo evidentní, že je jí téměř posedlý a dávno ji nebere jako trofej s modrou krví. Všechny její důvody pro takový zkrat mi přišly málo relevantní, ale beru to.
Šťavnaté, originální, sexy, dojemné

pat4157
18.04.2022 5 z 5

Juj, to bylo skvělé, vážně se povedlo. Jdu na další díl :-)

Nikei
05.02.2022 3 z 5

Nenáročný, jednoduchý románek. Autorka už se o vztahu Helen a Rhyse rozepsala v minulém díle, ale i tak mi přišel začátek tohoto dílu moc uspěchaný. Ale oceňuji tajemství kolem Helen, které jsem nečekala a bylo to pro mě plusové oživení děje.

Damonka12
08.01.2022 4 z 5

4,5 na začátku knihy jsem byla trochu zmatená a nemohla se zorientovat, pak to ale byla paráda a kniha mě hrozně bavila.

katkaq
17.11.2021 2 z 5

Od knihy jsem čekala příjemnou četbu s předvídatelným dějem. To jsem dostala, až na to, že mě tento pár opravdu iritoval - což se přeneslo již minulého dílu. Postupně jsem si k nim ale našla cestu i když stále nepatří mezi mé oblíbené páry.

Fzuzik
29.09.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení. :) Těším se na další díl.
Je zajímavé, jak je tato série od autorky mnohem lepší než samostatně psané knihy.

haWranka
17.08.2021 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil ještě víc než předchozí. Asi proto, že hlavní postavy mi byly moc sympatické. Možná jen škoda trochu natahovaného konce. Ale přece jen jde o opravdu sympatické, vtipné i romantické čtení.

beruzzka
24.07.2021 5 z 5

uzasny pribeh, zabavne, napínavé, pohadkove. krasna serie

Jass
11.07.2021 4 z 5

Chápu, proč mě minule postavy iritovaly. Samotný pojem "historická romance" totiž garantuje, že dva hlavní hrdinové spolu skončí. (I když se občas bavím představou, že někdo napíše takovou, kde se tak nestane a... ale to by nikdo nevydal XD) Tudíž pokud má jeden z protagonistů nějaké temné tajemství, u kterého je přesvědčený, že když ho tomu druhému řekne, tak ho opustí... Čtenář si spolu s ní(m) nekouše zoufalostí nehty, ale modlí se, aby to už bylo rychle z cesty. Tady to zůstává v cestě téměř až do samotného konce a naopak se to stále stupňuje. Víc to komentovat nebudu, abych nespoilerovala, ale agh! Proč mají (téměř) všechny romance úplně zbytečné závěrečné drama?

Nakonec lady Berwicková řekla: "Vy jste asi četla Tolstého."
Pandora zamžikala, očividně zaskočená nečekaným sdělením.
"Četla," přiznala s užaslým výrazem. "Jak jste to poznala?"
"Po četbě Tolstého se žádná mladá žena nechce vdávat. Právě proto jsem nikdy nedovolila žádné ze svých dcer číst ruské romány."

Když odhlédnu od tohoto aspektu a od poněkud morálně pochybného začátku knihy (vydírání), tak jsou to protagonisté skvělí. Líbí se mi, že autorka jenom nenapíše, že Rhys pochází z nižší třídy, ale aktivně ukazuje, jak se to projevuje - scéna s košilemi, představa, že čím dražší prsten, tím lepší atd. A všemi podceňovaná citlivá Helen je taky skvělá. Z nějakého důvodu mi Rhys neustále připomínal pana Thorntona ze Severu a Jihu (pozor, ne ze Severu proti Jihu! ). Proto mě neustále mátl jeho chladný vztah s matkou - paní Thorntonová patří z nějakého nepochopitelného důvodu mezi mé nejmilejší postavy. Ale to jsem odbočila...

“Obviously he’s courting the entire family,” West told her. “I can’t speak for everyone else, but I for one feel thoroughly wooed.”

Celkově skvělé, první a třetí díl se mi líbí víc (omlouvám se, vím, že obecně je tenhle fanoušky asi nejmilovanější), ale v rámci žánru je to stále nadprůměr a... očividně se dost možná k téhle sérii zase někdy vrátím...

maafa
11.06.2021 5 z 5

Přečetla jsem celou tuto sérii, a až na první díl, který mě moc nezaujal, byly všechny díly čtivé. Ale tento, Svatba s Winterbonem, mě zaujal nejvíc. Oba hlavní hrdinové byli moc pěkně vykresleni, nebyly to takové ty ploché postavy, jak to někdy v historických romancích bývá. Mělo to vtip, dobrodružství i napětí, hodně romantiky a trochu erotiky, prostě moc pěkně namíchaný koktejl:). Ze všech dílů tento doporučuji nejvíce. Také výhodu u těchto romantických sérií je, že se dají jednotlivé díly číst napřeskáčku. Já to tak četla a o žádné velké překvapení jsem nepřišla:). Je přece jasné, jak každý díl skončí:)...