Setkání s cizincem

Setkání s cizincem https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380661/bmid_setkani-s-cizincem-ObX-380661.jpg 4 355 67

Doktorka Garrett Gibsonová předběhla svou dobu a stala se jedinou lékařkou v Anglii v poslední čtvrtině devatenáctého století. Je smělá a nezávislá jako muž – proč by si neměla užívat i stejných radostí? Přesto ji milostný poměr nikdy nelákal, až do nynějška. Ethan Ransom, bývalý detektiv Scotland Yardu, je stejně udatný jako tajnůstkářský; povídá se o něm, že je nájemný zabiják, ale komu ve skutečnosti slouží, je záhadou. Na jedinou krásnou noc podlehnou silné vzájemné přitažlivosti, aby se z nich ráno opět stali cizinci. Ethan se nezajímá o vznešenou společnost, ale krásná a smělá Garrett ho uchvacuje. Navzdory slibu, že se budou po prchavé společné noci jeden druhému vyhýbat, se záhy stanou účastníky nebezpečného dobrodružství. Když se Ethanova mise pokazí, musí Garrett vynaložit veškeré své schopnosti i kuráž na jeho záchranu. V boji proti hrozbě velezrádného vládního spiknutí je Ethan ochoten riskovat pro lásku nejzajímavější ženy, jakou kdy poznal, všechno a cokoli.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Hello Stranger , 2018

Litocha
25.01.2019 5 z 5

Už Helenin příběh (který jsem četla jako třetí v sérii) se mi líbil, ale tenhle ho ještě překonal. Hrdinka přesně podle mého gusta, mužný hrdina, který ji krásně doplňuje, romantika, akce i vtip, postavy, které jsem si oblíbila v předchozích knihách (a konečně taky historická romance, kde není ani jeden z ústřední dvojice šlechtic - i když...). Ani těch milostných scén nebylo tentokrát přes míru a ta pohádka (mám na mysli operaci) k tomu tak nějak patří. Jen tak dál.

účetní
22.01.2019 5 z 5

Další krásný díl této série, opět jsem žasla, jak dokonale umí autorka stvořit hlavní postavy knihy tak, aby k sobě tak krásně pasovaly. Garret byla úžasná, už v předchozích dílech jsme ji poznali jako silnou, odvážnou, bystrou ale i soucitnou ženu. Celý svůj dosavadní život potlačovala svoji ženskou stránku a snažila se neprojevit žádnou lidskou slabost, aby dokázala, čím vším mohou ženy být v době, kdy postoj k ženám byl takový jaký byl. Ani si nestihla všimnout, že jí v životě něco chybí, dokud nepotkala tajemného Ethana, kterého upoutala hned při jejich prvním setkání. Bylo tak krásné, jak bezvýhradně Ethan Garret miloval a obdivoval i její tvrdší stránku a ona to věděla.
" Věděla, že přijímá její chyby stejně ochotně jako ona jeho, že jeden pro druhého dokážou udělat to, co nedokážou udělat sami pro sebe. A věděla, že ji miluje bez výhrad. "
Toto umí LK naprosto dokonale, vyjádřil lásku a touhu dvou lidí tak, že ji čtenář úplně sám vnímá.
No a pak tu máme opět Westa, jak ho Ethan popsal - pekelně neuctivý, spokojený sám se sebou i se světem a s nedostatkem iluzí. Sedím nad knihou a trnu strachem, že snad Ethan zemře a do toho přijde West s těmi svými hláškami a já se musela smát a smát. Asi si každá z nás v této sérii oblíbí některého z hlavních hrdinů, ale myslím, že Westa asi zbožňujeme všechny, takže doufám, že se máme hodně na co těšit, pátý díl bude asi trochu specifický tím, že od něj všechny díky Westovi hodně očekáváme, autorka si u něj nasadila laťku hodně vysoko.
Postava Garret by nám ženám také měla připomenout, že za právy, která máme dnes stály právě takové ženy jako ona, které se nebály postavit tehdejším muži nastaveným pravidlům a bojovaly za to, co dnes považujeme za samozřejmé.
A co se přebalu týká, moc pěkný, na tom originálním je Garret moc krásná, ale neměly by tam místo růží být fialky? ( A píšťalka )

isner
08.01.2019 5 z 5

Krása, čtu to znovu a znovu, Garret úžasná, fialky dojemné, Ethan zajímavý nejen schopností krásně vyjádřit city, ale i tím, že ji chránil, že se kvůli ní změnil..Série Ravenelovi je opravdu moc pěkná, tato knížka je zatím nejhezčí, uvidíme, co West, který je taky dokonalý...

zuzikis
07.01.2019 5 z 5

Tak tato série se vydařila! První kniha se mi nelíbila tolik jako další díly. U druhé knihy s Helen jsem si říkala, že se mi další kniha ani víc líbit nemůže, ale byla jsem opravdu mile překvapená :-) nejvíc se divím, že jsem se k této autorce nikdy nedostala a rozhodně jsem netušila, že mě může historická romance nějak překvapit. Většinou tyto knihy mají stejný charakter (urozená dáma-čekanka čeká na svého prince-zhýralý vévoda, lord atd... a nečekaně hl. hrdina zjistí, že bez ní nemůže žít a napraví se díky lásce :D) klišé, ale ráda se někdy k těmto knihám vracím, ale s čím jsem nepočítala byl styl psaní autorky! Její knihy nejsou napsány běžným způsobem, její postavy jsou úžasné a reálnější, hl. hrdinky mají své špatné stránky jako dobré, její postavy prostě nejsou plytký, nevýrazný svým charakterem a tím mě autorka dostala, takto skvělé knížky z tého doby jsem dlouho nečetla a nutně si musím přečíst víc knih od autorky a vůbec jsem šokovaná, že jsem se nikdy nedostala ke čtení autorčinných knih, když už jsem přečetka takovou spoustu knih. DOPORUČUJI!!!!! :-)

avalonek
31.12.2018 5 z 5

Zatím poslední díl a musím uznat,že nejakčnější..Jako vždy byli hlavní postavy dokonalé,Garret naprosto úžasná a odvážná žena a Eathan jako každý chlap prostě borec..Já jsem si to užila a už se těším na další díl o Westovi a pořád čekám na tu Casandru..

karamelka57
28.12.2018 5 z 5

Ravenelovcov zbožňujem, ale priznám sa, do tejto sa veľmi nechcelo. Tému tajných agentov, špionáže a ani lekársku tématiku fakt nemusím.... aké prekvapenie bola pre mňa táto kniha!!! Perfektný popis prostredia a situácií, napätie, láska, vášeň, kriminálna zápletka,prekvapenia a nemálo humoru... Ja viem, prečo milujem tento typ kníh.. udatní, mužní muži, niečo čo v reále vôbec neexistuje, ale každá žena o takom hrdinovi sníva :) vidno, že to píšu ženy :D :D :D
Tento príbeh sa vymyká predchádzajúcim príbehom zo šľachtického prostredia a zároveň je s nimi krásne prepojený. Dúfam, že na další diel nebudeme dlho čakať a že sa z neho aspoň okrajovo dozvieme aj ako si nažívajú dalej Ethan s Garret....

erculka
03.12.2018 5 z 5

Skvelé čtení.Už se nemužu dočkat další knihy.

Adelin239
30.11.2018 5 z 5

Jsem tak šťastná, že Lisa začala psát tuto sérii....každým dílem je to lepší a jen lepší. Popravdě, když jsem dočetla předchozí díl o Pandoře, myslela jsem si, že v tom dalším bude West, který se dá dohromady s Garrett....bylo pro mě trochu zklamání, že tam jako hlavní mužský hrdina nefiguruje. Nakonec ale udělala Lisa to nejlepší co mohla. West a Garrett by se k sobě nakonec přece jen tak moc nehodili, jak jsem si původně myslela :-D
Určitě se ale moc těším na díl, který bude věnovaný Westovi...v tomhle díle jsem si ho přímo zamilovala.
Za mě rozhodně knihu doporučuji! Byla vtipná, romantická a velmi napínavá....jednoduše skvělá kniha!

Barbara182
26.11.2018 5 z 5

Mám pocit, že knihy z téhle série jsou čím dál lepší :-) Původně jsem si ji ani nechtěla kupovat, protože mě příběh podle anotace nijak zvlášť nezaujal, ale jsem ráda, že nakonec bylo nutkání mít ucelenou sérii silnější :-) Je to skvělá kniha, nádherná oddychovka jako dělaná pro boj s podzimními splíny. Líbí se mi, jak autorka do každé knihy přidá nějakou krásnou scénu, která je určitým způsobem specifická jen pro tu danou ústřední dvojici (jako u Pandory valčík) a tady lekce sebeobrany :-) Jinak je Setkání s cizincem podle mě zatím nejnapínavější knihou série, nebo mně to aspoň při té operaci tak přišlo. Jo a zbožňuju Westa a jeho neskutečně vtipné hlášky, několikrát mě rozesmál na celé kolo, a protože je to zároveň člověk s tak dobrým srdcem, naprosto jsem si ho zamilovala, přestože byl vlastně jen vedlejší postavou, a strašně ráda bych si přečetla díl taky přímo o něm :-)

anishta
29.10.2018 5 z 5

Nemám co vytknout. Na to, že je to stále o jedné rodině, stále z jednoho prostředí, tak autorka umí zaujmout. Opět je zde poutavé vedlejší téma k romantické lince. Ravenelovi mě baví a neskutečně se těším na Westonův příběh.

happy19
28.10.2018 5 z 5

Úžasná!V oblíbenosti dýchá na záda příběhu Rhyse a Helen;-)
Čtivá,jako vždy obsahově přesná!
Opět se setkáváme s postavami minulých dílů...
PS:Liso,děkuji Ti za Tvoji skvělou tvorbu:-*
PS 2:Pátý díl série o Westovi vyšel 19.2.2019 v Americe;-)
A jesli to půjde s překladem jak má,na podzim ji tu máme;-))))

alzbeta4340
24.10.2018 5 z 5

Romance, jak má být. Je v ní všechno a v poměru tak akorát. Sympatická a zajímavá ústřední dvojice, láska, trocha napětí a také spousta přátel a příbuzných. Obdivuji Lisu Kleypas - tolik knih už napsala a mě pořád baví.
Celá tahle série je povedená, těším se na další díl.

kanitsuj
18.10.2018 3 z 5

Přiznám se, že tento díl mne úplně nepohltil, přestože byl v porovnání s předchozími jednoznačně nejdramatičtější a "nejvážnější". Bavila jsem se asi do první třetiny během fáze namlouvání hlavních hrdinů, poté už mi příběh přišel monotónní. Knížka o Pandoře byla také humornější a sexuplnější, jak se od tohoto žánru očekává:-) Charakter Westa ovšem slibuje pokračování, které by mohlo navázat na to nejlepší z Pandory. Už se moc těším!:-) Tyto knížky jsou neskutečně triviální, ale mají moje sympatie, protože i dospělí si občas potřebují přečíst pohádku:-)

Jass
17.10.2018 3 z 5

Kašel se zhoršil přes únosnou míru, tak jsem se rozhodla zůstat dneska doma a říkala jsem si, že tohle by mohla být ta pravá knížka na vypocení. ...Tak to teda byla. Na Pandoru to sice nemá (dle mého názoru...), ale pohádka to byla i tak pěkná. Líbí se mi, že autorka překračuje hranice daného žánru a věnuje se pečlivě dobovým reáliím a dalším propracovanostem příběhu. Na jednu stranu mě místy mrzela předvídatelnost, na tu druhou už bych asi vážně chtěla moc... Navíc... musí se v každém díle málem někdo zabít? Navíc, když je jasné, že musí přežít? Začíná z toho být klišé. Každopádně se už těším na Westa.

alnahu
17.10.2018 5 z 5

Další krásný román z pera této oblíbené autorky, příběh lékařky Garret a tajemného muže Ethana je opět plný emocí a vášně. Kniha má i krásnou obálku.

zeytin
14.10.2018 5 z 5

Ďalšia úžasná kniha zo série Ravenelovcov. Nádherná, pútavá oddychovka. Keď ma kniha dokáže preniesť na iné miesto, do inej doby, zžijem sa s jej postavami, neviem sa dočkať, kedy ju opäť vezmem do ruky a po jej prečítaní mi je ľúto, že sa skončila.... Vtedy viem, že kniha bola perfektná.

Terez9119
09.10.2018 5 z 5

Tomuhle dílu bych dala hvězdiček deset! Předešlé díly mě bavily, ale tenhle jsem prostě nemohla přestat číst. Garrett je úžasná, silná, schopná, ale přitom dokonale ženská, a Ethan je zatím nejlepší hrdina. Nevím, jestli to bylo kvůli jeho vzdělání ve všem představitelném, ale jeho vyznání by se dala tesat. Spousta humoru, dost napětí, prostě super. Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola.

Ale hlavně se nemůžu dočkat pátého dílu. Nemůžu uvěřit, že autorka čekala s Westem tak dlouho, protože v celé sérii není lepší postavy než West. Ten kluk je ideální ideál a doufám, že se bude pořádně snažit, aby mu Phoebe odpustila, že v mládí šikanoval jejího zesnulého manžela, a bude z toho příběh, který si oba zaslouží!

LilianaFalcon
02.10.2018 5 z 5

Taky jsem se bála, že když to nebude vyloženě pohádka o šlechtě, že mě to nebude bavit, ale jak moc jsem se spletla!
Garrett je obdivuhodná hrdinka, Ethan se k ní skvěle hodil. Příliš dlouho se nechodilo okolo horké kaše a příběh měl parádní spád. Hlavně mi ta knížka přišla neuvěřitelně vtipná. Nepamatuji si, že bych se kdy takhle u historické romance nasmála.

Etule
15.09.2018 5 z 5

Díl od dílu je tahle série lepší a lepší. Garett byla naprosto dokonalá, líbilo se mi, že tady to bylo trošičku otočené, co se týkalo citů. Ona byla ta praktická, bez špetky romantiky. Ethan, no co dodat, ten si mě získal už když se na scéně objevil poprvé, takže tady to prostě jen dovršil. Moc se mi tady líbil West a to jak se celkově zachoval. Stejně tak Treanar.
Svíralo se mi pro ně srdce, plakala jsem, ale i jsem se nasmála. Prostě přesně to, co od milované autorky čekám a ještě trochu navíc. Už se moc těším na Westův příběh, podle Goodreads se mi rozhodně zamlouvá i jeho budoucí partnerka. Moc hezky ji popsal. :)

rampapa
05.09.2018 5 z 5

Úžasná kniha.Doporucuju si jí přečíst.Precteno ani né ta 4 hodinky.