Raroh

Raroh https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306807/bmid_raroh-au9-306807.jpg 3 3 2

Zábavné i smutné vzpomínání na život básníka Josefa Kamena a bouřlivá setkání s přáteli (mj.Jiřím Grušou, Václavem Bělohradským, Karlem Hvížďalou) v exilu v letech sedmdesátých a osmdesátých. O nelehkém údělu básníků, spisovatelů a filosofů vynuceně se ocitnuvších mimo své jazykové a kulturní prostředí.

Boogie007
04.03.2019 5 z 5

Tady dám hned na začátek velké doporučení si knihu přečíst. KH se prostřednictvím knížky rozloučil se spisovatelem a disidentem Josefem Kamenem. Vedle životního osudu, vzpomínek na tohoto básníka se dočteme i o disidentech a jejich osudech v ČR, ale i za hranicemi.

jóna
04.08.2016 4 z 5

Zároveň zábavná i smutná knížka, doplňuje obrázek života části našich exulantů, podobně jako Hutkův Požár v bazaru. Tyto 2 knihy má smysl číst po sobě, některé osoby se prolínají oběma a je možné si porovnat náhledy obou vypravěčů na stejnou dobu a situaci. Kdo se trochu orientuje v době a postavách, přijde si na své. Nařehtal jsem se a taky si mnoho věcí uvědomil. Doporučuji.