Rané případy Hercula Poirota

Rané případy Hercula Poirota

Osmnáct povídek „královny zločinu“ jistě uvítají všichni milovníci detektivek a nesmrtelného Hercula Poirota. Poirot přišel na svět jako šedesátiletý v první knize Agathy Christie Záhada na zámku Styles v roce 1921 – a od té doby prakticky nestárne. Je to stále stejný, poněkud komický mužíček s pěstěným knírem, puntičká... celý text

Poirot přišel na svět jako šedesátiletý v první knize Agathy Christie Záhada na zámku Styles v roce 1921 – a od té doby prakticky nestárne. Je to stále stejný, poněkud komický mužíček s pěstěným knírem, puntičkář, nepřítel průvanu, co dává před whisky přednost rybízovému likéru, ale zároveň logicky uvažující analytik, spoléhající na „malé šedé buňky“. K řešení případů vždy dospívá psychologickou metodou – důvtipným odhalováním lidské povahy. Zvlášť zpočátku vyšetřuje Poirot často s pomocí přítele kapitána Hastingse, jenž je jeho doktorem Watsonem a tvoří vhodné pozadí pro genialitu slavného detektiva. S oběma muži se setkáme i v tomto souboru, který v ucelené podobě vychází česky poprvé. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225/hercule-poirot-rane--225.jpg 4.5157

Hercule Poirot (36.)

Poirot´s Early Cases (1974)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Marián27
13.09.2016

Vynikajúce detektívne poviedky s Herculom Poirotom v hlavnej úlohe. Vraždy, únosy a krádeže rieši s neuveriteľnou ľahkosťou a mi spolu s Hastingsom máme tu česť byť pri tom. Moje úplne srdcovky sú: Cornwalská záhada, Prokletí Lemesurierů a Plymouthský expres. Tieto mohli byť aj viac rozpracované lebo ich potenciál by kľudne stačil na výborný román. Veľmi sa mi páčili aj: Dobrodružství Johnieho Waverlyho, Ztracený důl, Plány k ponorce, Dvojí hřích a Případ na moři. A nedá mi nespomenúť príbeh Bonboniera a Vosí hnízdo v ktorom Poirot rieši vraždu ktorá sa ešte nestala. U mňa maximálna spokojnosť. Teraz už len vyrovnám pár obrazov ktoré visia nakrivo, zavriem okno aby nebol prievan, upracem a usporiadam si predmety na pracovnom stole a potom si nachystám ďalšiu " Agathu".

Alizon
21.10.2015

Moc pekne napsana klasika s Poirotem.

Sebasti
24.04.2015

Tak tohle je nejúžasnější a nejzajímavější povídková sbírka, kterou jsem dosud četl. Tohoto muže s vejčitou hlavou a krásnými neobvyklými kníry já prostě zbožňuji. Každá povídka mě nějakým způsobem nadchla.
Nejoblíbenější povídka - Případ na moři

Henriette
22.11.2014

Skvělé procvičení šedých buněk... :)

Kubíííína
26.08.2014

Jeden z nejlepších povídkových souborů, které jsem od Královny zločiny kdy četl. Rozhodně doporučuji všem milovníkům detektivek a napětí.

fruitbueno
30.01.2014

Osmnáctkrát a stále poprvé - mohl by znít podtitul této sbírečky kraťoučkých povídek. Utkvěla mi (i po té době) v paměti ta s nezvěstnou kuchařkou. Ale zas musím ocenit um autorky, která umí na ploše dvou tří stran vyčarovat zázraky. Klobouk dolů.

wooloong
06.10.2013

Dostat na pár stránek excelentní záhadu, její řešení a konečné rozuzlení, to chce výborného spisovatele. Paní Christie to prostě dává!

LenaBil
30.03.2011

Vydařená sbírka povídek, ačkoli mám radši delší příběhy, tyto povídky jsou moc pěkné.