Rande na balkoně

Rande na balkoně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448316/bmid_rande-na-balkone-cy0-448316.jpg 4 149 55

Romantiku a humor nepřemůže ani zákaz vycházení „Zůstaňte doma! Zůstaňte doma!“ znělo z reproduktorů opuštěnými ulicemi Milána. Nikdo nebyl připravený na to, že život najednou zamrzne. Alex se ocitl zavřený doma s tím posledním člověkem, se kterým by chtěl dýchat stejný vzduch: se svou bývalkou. Hned za zdí uvízla Didi v bytě přeplněném hlučnou rodinou. Milující a milovanou rodinou, před níž se ale v této situaci dalo uniknout jen na balkon. Na tom sousedním se snažil najít chvilku klidu Alex. Jejich náhodná setkání a povídání přes balkon se změnila v příjemné každodenní schůzky. Samozřejmě s dodržením nařízeného odstupu. Může za tak zvláštních okolností vzniknout láska?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Appuntamento in terrazzo , 2020

LiLinka
LiLinka
31.12.2021 5 z 5

Milý příběh zasazený do začátku roku 2020, kdy v Itálii začala pandemie. Alex zůstane uvězněný v bytě se svojí ex, která ho podváděla a rozešli se chvilku před tím, než byl vyhlášen lockdown. Ve vedlejším bytě je doma Didi, která přijela z Berlína na pár dní za rodinou. Oba se potřebují někde uklidnit a co z toho vznikne - rande na balkóně - je asi všem jasné. Příjemně strávený čas s touto jednohubkou a zároveň poslední knihou roku 2021.

PFP
PFP
26.12.2021 5 z 5

Oddechovka na zasmání.

Bustedka
Bustedka
25.11.2021 3 z 5

chtěla jsme nějakou oddechovku, ale nějak nevím, co si o tom mám myslet. Romantiku v tom moc nevidím a z dialogl mi bylo trapně.

Příběh v době pandemie, kdy se na balkoně seznámí muž (který kvůli zákazu vycházení žije dál se svou ex) s ženou, která přijela za rodinou. Muž se díky povětrnostním podmínkám zmocní růžových krajkových kalhotek, které po vzoru tutorialu na Youtube složí do tvaru růže a vrátí na její balkon pomocí dronu.

A v tom je asi tak všechno :)

baji42
baji42
29.05.2021 5 z 5

Coronavirus po italsku. Vážné téma, ale zpracované mile s humorem. Líbilo se mi to.

LunaL.
LunaL.
29.03.2021 5 z 5

Krásný, jednoduchý, oddechový, milý :)

oolinkaa
oolinkaa
22.03.2021 5 z 5

Hodně jednoduchá oddechová romantika ze současnosti a těžké době lockdownu. Doporučuji . Přečteno za jeden večer

PaníColumbová
PaníColumbová
11.03.2021 5 z 5

Italská nádhera - doporučuji přečíst!!! :-)

Kudík
Kudík
10.02.2021 5 z 5

Titul je sice kratší a skoro celý děj probíhá v rámci jednoho domu, ale je to taková rychle čtivá a celkem i dost vtipná jednohubka. Didi i Alex jsou sympaťáci, a to vč. Daianiny rodiny. U šarvátek Alexe se svojí ex jsem se až škodolibě bavila. :) Jsem ráda, kam jsou směřovány prostředky získané z prodeje, a že se čtenáři mohou takto podílet.

Majka1979
Majka1979
21.01.2021 5 z 5

Práve dočítaná.... obálka síce nič moc, ale príbeh krásny.
Obdobie karantény, áno súčasné obdobie opísané dianím v Taliansku. Nie sú tam zbytočné fakty. Je to príbeh dvoch ľudí, ktorí sa spoznajú vďaka tomu, že museli zostať doma a nemali inú možnosť.
Jedného dňa sa Alex a Didi stretnú na balkóne, stretnutia sa opakujú, potom sa stretnú na terase.
Avšak je zákaz vychádzania a tak nič nie je ideálne.
A možno niečo predsa len áno...

terka95
terka95
13.01.2021 4 z 5

Milé oddychové nenáročné čtení, ideální do dnešní doby, líbí se mi námět i obálka :) někdy mi jejich náklonost v určitých chvílich přišla méně uvěřitlená, ale tak to má u romantických knížek asi být..děj mi tak vtipný (jak zde zmiňují ostatní) nepřišel, ale je moc fajn a romantickým duším doporučuji k přečtení :)

Jiitush
Jiitush
11.01.2021 5 z 5

Moc pěkný, úsměvný příběh z aktuální doby. Postavy sympatické, děj svižně odsýpal, vtipné monology. Dokonce mě knížka donutila zavzpomínat na časy mého dospívání. Opravdu doporučuji, škoda, že od autorky není v češtině dostupných více knih.

KikaSpi
KikaSpi
10.01.2021 5 z 5

Knihu som dlho odkladala a nevedela som sa k nej dostať. Akonáhle som ju začala čítať už po prvých stranách som si ju zamilovala. Kniha je humorná veľmi čitateľná. Paci sa mi ako ponala celkovu scénu s dvona mladými ľuďmi počas karantény. Pri tejto knihe sa človek zasmeje ale uvedomí si, že doterajšia sloboda bola dar, ktorý sme si uvedomili až v tejto dobe. Jednoducho odpocuram všetkými desiatimi. :)

_Brunetka_
_Brunetka_
04.01.2021 4 z 5

Můj názor jednoduše dvěma slovy? Bombastické čtení. Styl psaní byl maximálně čtivý a mě zase po delší době kniha zhltla. Ich – formu a střídání pohledů obou hlavních hrdinů jsem si užívala. Celé jsem to přečetla během tří hodin, což vám jednak řekne něco o mojí šílenosti, ale také o tom, jaké to bylo. Příběh mě vážně pohltil a každé autorčino slovo byla radost číst, tady není o čem diskutovat. Líbilo se mi moc zasazení děje do doby pandemie, zaprvé je to vážně originální prvek a zadruhé vzhledem k tomu, že v takové době stále žijeme, může to působit jako útěcha v tom smyslu, že v tom nikdo z nás není sám. Hlavní postavy byly naprosto geniální, sympaťáci do morku kostí a vy jim prostě podlehnete, budete je milovat celým srdcem a fandit jim. Co bych řekla k romantické lince? Chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny na mě šly přímými výboji z knihy. Zároveň jsem se u čtení celou dobu tvářila jako měsíček na hnoji a dojímala se – teď si zkuste ten výraz představit na vás samotných a věřte mi, že ani vy byste si jej z obličeje nedokázali smáznout. Humoru jsem se tady celkem bála, protože je na přebalu zmiňováno, že je hodně dobrý a víte co? Zbytečně! Smála jsem se od začátku do konce (často nahlas), autorka měla neskutečné narážky a byl tu i můj milovaný sarkasmus s ironií. Nad koncem jsem se rozplynula úplně. A jak bych to zakončila? Přečtěte si to, je to milý, sympatický, vtipný a okouzlující příběh, z kterého jde výtěžek na dobrou věc a navíc je otestováno, že vás nenechá ve špatné náladě, pokud ji budete mít. Naopak s ní zabojuje a působí jako luxusní bezplatná terapie.

Sisi77
Sisi77
03.01.2021 4 z 5

Oddychové čtení na jedno odpoledne. Humorný, romantický a velmi jednoduchý příběh, který vtipně zrcadlí současné pandemické dění v Miláně. Oceňuji autorčinu hbitou reakci na aktuální dobu a její humorné pojetí.

jana79
jana79
02.01.2021 4 z 5

velmi tenka knížka, hezký vtipný příběh z dnešní doby. přečteno velmi rychle, mě potěšilo, ze nekdo popsal skutecnost tak hezky a vtipně. a zvláště o Itálii, kde jsou lidé vstřícní, milí, a hlavně družní, a loňský rok jim zasadil dost nehezkou ránu, protože byli na špici hned na začátku pandemie. teď už sme vsichni součástí pandemie a každý zažívá svůj příběh. mě se tato kniha líbila.

magnolia
magnolia
11.12.2020 3 z 5

Knížka je aktuální, romantická, sympaticky napsaná, jen ten děj je takový chudý (ale nejsem zrovna čtenářka romantických knížek, tak tuto doporučuji těm, co si její čtení užijí víc).

babystar
babystar
25.11.2020 4 z 5

Příjemná jednohubka v této podivné covidové době. Kdo by nechtěl mít balkon s takovým fešným sousedem. Bylo docela zajímavé vidět, jak prožívali karanténu Italové a zjistit, že nejsme až tak rozdílní (až snad na to třídění odpadu).

capricornus
capricornus
12.11.2020 4 z 5

Vtipná oddychovka.

dagmar139
dagmar139
04.11.2020 4 z 5

Romantické, současné, ženské, půvabné. Pokud se chcete pobavit v době koronaviru, tak za mne ano.

bagel
bagel
03.11.2020 4 z 5

Příjemné překvapení - svižný příběh, který je pořád aktuální. Často jsem se zasmála a dokázala se vžít do situace, ve které se hlavní postavy nacházely.

humor romantika koronavirus, covid-19

Felicia Kingsley
italská, 1987
2020  81%Rande na balkoně
2021  79%První pravidlo: nezamilovat se

Kniha Rande na balkoně je v