Ranč U Zelené sedmy 1

Ranč U Zelené sedmy 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25939/bmid_ranc-u-zelene-sedmy-1-vDj-25939.jpg 5 99 20

Autoři Eva a Ivo Pelantovi dokázali, že za dobrodružnými příběhy není třeba odjíždět do amazonských pralesů. Stačí se přestěhovat na venkov, mít babičku, tři děti, kozu, koně, slepice, psa Dárečka a souseda Jeřábka a život je rázem barevný kolotoč. Pozorný čtenář má nadto možnost nahlédnout za kulisy dění v seriálu a dozvědět se mnohé navíc z osudů svých oblíbených hrdinů. Zkrátka všechno to, co se do seriálu nevešlo.... celý text

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Moc hezké, jak kniha tak seriál. Sympatické příhody a milé postavy.

mia.com
30.01.2023 5 z 5

Seriál doteď miluju a nedám na něj dopustit, takže i knížka s fotkami je super doplněk.

georginaa
04.02.2021 5 z 5

Po všech těch amerických thrillerů, detektivek, románů jsem šáhla po typické české knize. Život na vesnici ubíhá úplně jinak než ve městech a proto je to tak uklidňující. Vtipně popsané dialogy s naším humorem, který pobaví asi pouze českého čtenáře. Viděla jsem i seriál a též mě velice bavil, jako tato kniha.

Pavelpi
04.02.2021 5 z 5

Bezvadné. K tomu se nedá nic jiného říct. Babička je prostě hvězda. Někdy dříve jsem viděl i seriál v televizi, ale řekl bych, že kniha je ještě lepší. I když samozřejmě se mi při čtení promítají v hlavě postavy herců. Je to takové hodně moc hezké čtení na odpočinek.

HaJC1978
02.02.2021 5 z 5

Před lety mě nadchnul seriál, nyní knížka. Skvěle čtivá, vtipná a zábavná a přitom si člověk dovede představit, že takhle nějak to i doopravdy bylo. Mou favoritkou je babička se svým pohledem na věc a život, svým humorem, nicméně i skvěle kontrující tatínek a ostatní členové rodiny stojí za to. Každému, kdo potřebuje a chce vypnout, vřele doporučuji naložit kozu do vlaku a vyrazit za kozlem, teda chtěla jsem říct, doporučuji si tuhle knížku přečíst.

RMarkéta
26.01.2021 5 z 5

Seriál převedený do knižní podoby a i ta knižní je stejně dobrá jako ta televizní. Fajn nápada přesadit rodinku z města na vesnici. To pak není nouze o vtipné zážitky, protože se to nabízí úplně samo. Mám rodinu Kudrnovic moc ráda.Vždycky mě jejich snažení pobaví. Televizní obsazení nemělo chybu. Takhle nějak si tu městskou rodinku přesně představuji. Všechno ještě o kousek pozvedá babička se svými perfektně mířenými sarkastickými poznámkami.

harena
25.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka, která zaručeně potěší a po čase se k ní budete vracet. Moc se mi líbil i seriál. Patří k těm knihám, které pobaví, pohladí, odpočinete si a určitě vám zlepší náladu. A babička je dokonalá :)))

Katka2382
23.05.2020 5 z 5

Skvělé a oddechové čtení pro všechy generace.Kniha plná českého a milého humoru.

LunaL.
12.05.2020 4 z 5

Kdysi jsem viděla seriál, ale jediný, co jsem si pamatovala bylo, že se mi líbil :D Proto nevím, jak moc se kniha řídila seriálem. Hledala jsem něco oddechového na čtení a to se mi povedlo. Kniha se od začátku hezky četla, snad nikdy jsem se nenudila. O vtipné hlášky se postarala hlavně babička, bez které by to nebylo ono! S chutí se pouštím do dalšího dílu :)

postrach
07.12.2018 5 z 5

Zábavná kniha i seriál.Určena všem generacím.

zelena_zabicka
25.04.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo :-) Kniha i seriál. Trochu mi to připomíná naše chovatelské peripetie.

Sisssi
08.10.2016

Povedená a vtipná oddechovka.

patricka
27.06.2015 5 z 5

Líbí se mi seriál, tak jsem si přečetla i knížku, která mě také nezklamala. Kudrnovi mi zpříjemnili mnoho chvil. Babička je určitě nezapomenutelná.

vladi8267
28.04.2015 5 z 5

Skvěla knížka i seriál !! :) Mám na tyto knížky vzpomínky z dětství - maminka mi je četla po operaci očí v nemocnici a pak doma. Vždy jsme se u toho hodně nasmáli a zapomněla jsem na to, že mi vlastně něco je. Doporučuji jak dětem, tak dospělým. Skvěle se pobavíte ! :)

1v8na
19.08.2014 5 z 5

Kniha byla parádní, komická, legrační, prostě super!

Morgainne
21.09.2012 4 z 5

Na zápraží vyjela babička, na klíně sešit s návodem:
"Králíkům ráno kosti od večeře, slepicím trochu sena, koze starý skořápky, hlavně aby se praseti tráva nezapařila."
Ale Matěj se nenechal zmást. Táhl kýbl s kostmi a namočeným chlebem drůbeži a přitom hladově užíral.
"Slepice! Snídaně!!!"
Babička jen zakroutila hlavou: "Chlapče, chlapče, je vidět, že jsi z města. Jak se volá na slepice?"
"Slepice, pojďte honem!" opravil Matěj. Ale já, přece jen o pár let zkušenější, jsem mocně zařval:
"Puta, puta!"
Slepice se sbíhaly. Také Elis se na zápraží ohlédla a já si pomyslel, hle, jak to funguje.

Jajulle
03.09.2012 5 z 5

Jak filmové tak i knižní zpracování je velice povedené. Je sranda to číst. Pro všechny milovníky typické české rodiny, můj favorit byla samozřejmě babička :)

Layss
26.02.2012 3 z 5

Nejsem moc zapálená do české literatury, ani do české filmografie, ale musím uznat, že to byla legrace číst, i sledovat... A to platí pro všechny 3 díly, které jsem četla...

martinkaLLL
30.11.-0001 4 z 5

Moc pěkné,ale občas jsem si říkala, že ten seriál byl přece jen lepší....

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

První vysílání seriálu jsem nepostřehla. U knížek jsem se - jako u jedněch z mála - smála nahlas. Jen kdyby nebylo to nekonečné pokračování ...