Ranč u dědečka

Ranč u dědečka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154219/bmid_ranc-u-dedecka-twP-154219.jpg 4 245 71

Julka, hlavní hrdinka příběhu, se po rozvodu přestěhuje s dcerou na samotu, do domu, který zdědila po milovaném dědečkovi. Rozhodne se žít jinak, začít znovu. Dům předělá na malý penzion, ve kterém hostům nabízí odpočinek v oáze ticha, domácí stravu a možnost výjezdů na koni. Jenže ani vzdálenou samotu neobcházejí citové vzplanutí, trápení a problémy... Příběh je okořeněný nejen různými situacemi s ubytovanými hosty, ale vykresluje i Julkin vztah k dceři, studentce veterinářství a k přítelkyním.... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Noxi

Ranč u starého otca , 2011

ještěrka38
02.12.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka.

Radka1911
12.05.2023 4 z 5

Pěkná, odpočinková kniha mé oblíbené autorky.

Květi62
14.11.2022 5 z 5

Knížky od Táni Vasilkové mám moc ráda. I tentokrát se mi knížka četla velmi dobře. Hlavní hrdinka Julka má velmi dobré srdce a snaží se všem nabídnout pomoc. Řídí se heslem "Nevíš, co ti osud přichystal, tak se předem nevzdávej. Možná budeš příjemně překvapená." Její život běží v poklidu na milovaném Ranči po dědečkovi. A potom přijde telefon a je vše jinak. A Julka ví, že "Bolest se nedá vymezit důvody nebo velikostí." "Bolest vždycky bolí." Naštěstí má kolem sebe spoustu přátel, kteří ji podrží. Moc pěkné čtení, které jako vždy u této spisovatelky, skončí dobře. Všem doporučuji.

Lenka541
04.11.2022 5 z 5

Moc hezká knížka, četla se sama. Myslím si, že příběh Julky musí oslovit každou ženu, jako i mě, a proto knížku doporučuji.

radus
26.01.2022 4 z 5

Autorka opět nezklamala, knížka se čte sama, úplně z ní dýchá pohoda a vy si u ní krásně odpočinete.

RendyaDav
29.12.2021 5 z 5

Spisovatelka zase nezklamala kniha ,která baví a zároveň si u takové knížky i krásně odpočinete...

Jurajovamaka
30.11.2021 5 z 5

Romantický príbeh zo života, ktorý sa odohráva v prostredí krásnej čistej pŕrody na RANČI po deduškovi. Ranč je vyhľadávaný turistami..majiteľkou je Julka, vnučka, ktorá po smrti deduška a stroskotanom manželstve (zo strany jej manžela) ranč prevzala a stará sa OŇ...o zvieratká, klientov, ktorí čarovný ranč navštevujú. Zároveň je veterinárka a tak jej starosť o zvieratká nie je cudzia...v jej šlapajách sa uberá aj jej dcéra Tamara...
Príbeh je popretkávaný rôznymi nečakanými udalosťami, ktoré ho robia napínavý a zaujímavý...
Mne sa príbeh veľmi páčil a rada ho odporúčam :-) :-) :-)

pch1976
31.10.2021 5 z 5

Moc hezký příběh. Bezva čtení ke krbu na deštivé odpoledne.

Pavlína197
30.10.2021 3 z 5

Pěkná oddechovka. Jak já Julce závidím ranč v horách a tu její dokonalou vyrovnanost! :-)

Allla9
24.05.2021 5 z 5

Krásná odpočinková četba. Je plná sluníčkové pohody. I když se objeví mráček, šťastný konec vše napraví.

Knihomolka506
21.10.2020 5 z 5

retrospektivní román o ženě, která se po rozvodu přestěhuje spolu s dcerou Tamarou na ranč po tátovi. Ranč funguje jako penzión takže mají obě plno práce, ale někdy vzpomínají na to jaké to bylo dřív, když ještě byla s manželem. Rozkopané vztahy, ale změní jeden telefonát...

ArwenAragorn
14.09.2020 3 z 5

O idylickém životě na ranči uprostřed nádherné přírody, který přetne vážná nehoda. Jen mi trochu vadilo, jak je Julka vylíčena - dokonalost sama, bez chybičky.
Zase jsem vypnula a spokojeně četla.

Mabie
20.07.2020 3 z 5

Ranč u dědečka je nenáročné čtení na letní dovolenou. Je to příběh jak na téma mateřské lásky, tak i o různých životních karambolech, a platí zde, že “co tě nezabije, to tě posílí”.
Sice hlavní hrdinka byla na moje gusto příliš bezchybná, chápavá a tolerantní, ale celkově to byla pohodovka, která se dobře četla.
Pokud nehledáte něco náročného, ale chcete knihu na dovolenou, k vodě, prostě jen tak pro oddych, je to ta správná volba.

Zao
14.07.2020 5 z 5

První kniha, co jsem od této autorky četla. Čtivá, milá, odpočinková, s jednoduchým příběhem vhodným pro dovolenou a odpočinek. Díky. :-)

Vlak7
20.06.2020 4 z 5

První příjemné setkání s touto autorkou. Jediné, co mi vadilo, myšlenky hlavou hlavní hrdinky kurzívou v textu.

jaroslava1
16.04.2020 5 z 5

Tato knížka se velmi hezky četla,jako ostatně všechny knihy této spisovatelky.

marketa9252
31.03.2020 4 z 5

Nádherná kniha! Úplně jsem se vžila do děje,proto volím i téma výzvy..

Blanche2913
13.02.2020 3 z 5

Příběh, který pohladí duši a dovede čtenáře k zamyšlení a pokoře vůči životu, rodině, přátelům a každodenním drobným radostem.

Vatter83
12.01.2020 4 z 5

Oddechovka, čtivé, opět Keleová-Vasilková jakou znám. Po knize Já a on velmi příjemné čtení.

Kerberos
13.11.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka,hlavní hrdinka si toho nakládá trochu moc a těch životních kotrmelců je tam taky požehnaně.Ale fandila jsem jí.

láska pro ženy partnerské vztahy rodinné vztahy ze života

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Ranč u dědečka je v