Rána z milosti

Rána z milosti https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93761/bmid_rana-z-milosti-dyo-93761.jpg 4 10 2

Příběh s detektivní zápletkou. Vladimír Pozner odmítne platit za ochranu a při napadení zabije nešťastnou náhodou jednoho z útočníků. Je obviněn z nepřiměřené ochrany. Kam se zatím poděla jeho žena a děti? Kdo ho vydírá?

ludek.n
18.10.2022 3 z 5

Vladimír Pozner je malý podnikatel, který vlastní zelinářský krámek v jednom pražském obvodě. Poté, co v sebeobraně zabije člověka, je obviněn z nepřiměřené obrany a uvězněn. Případ je však mnohem složitější a okolnosti si přímo říkají o zevrubné prošetření. Jan Cimický však tentokráte nenasadil na stopu policejní ohaře (ve skutečnosti určil vyšetřovatelům pražské kriminálky v čele s kapitánem Hladíkem jen úlohu komparzistů, kteří si řeknou o slovo až v úplném finále, kde nám sehrají scénu jako z grotesky), ale úkol odhalit skutečnou pravdu svěřil advokátní kanceláři JUDr. Milana Jurkoviče. Ocitáme se tak v módu „jedna paní povídala“ a indicie se k nám dostávají cestou nejmenšího odporu. Celé to Cimického vyprávění je takové nemastné, neslané, uměle konstruované, nepřesvědčivé a podepřené vařenou nudlí. Je Vladimír oběť, idiot nebo hrdina? Zaslouží si nebo si nezaslouží ránu z milosti? Těžko říct. Kdyby to nebyl takový dobrák od kosti a poctivec, nejspíš bych ho sám praštil baseballovou pálkou mezi oči.

dagmar5477
08.02.2019 5 z 5