Pod západní akácií

Pod západní akácií https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5411/bmid_pod-zapadni-akacii-8WF-5411.jpg 4 46 4

Ramses série

< 5. díl

Poslední díl pentalogie ze starověkého Egypta o životě faraóna Ramsese II. je zasvěcen závěrečnému období jeho života. Autor líčí poslední údobí Ramsesovy vlády a životních osudů: sňatek s chetitskou princeznou, diplomatické jednání o míru provázené intrikami nepřátel, Ramsesovu božskou moc i lidskou moudrost až k závěrečnému dni jeho života ve věku osmdesáti devíti let. Díky autorovým odborným znalostem a vypravěčskému nadání je román velmi zajímavým a intimním pohledem do tajemného světa egyptské starověké civilizace... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Ramsés, sous l'acacia d'occident , 1996

Martass8
Martass8
14.12.2019 5 z 5

Optěk krásnej kousek , musím si pořídit další díl :-)

hanzmb
hanzmb
02.12.2018 3 z 5

Vše musí skončit nakonec happyendem a tak Ramses svou prozíravostí vše zvládne a může v klidu zemřít pod akácií. Už to tak nepřehání s těmi božími zásahy. To mi pomohlo se všemi díly nakonec prokousat. Musel jsem to vždy prokládat alespoň 5 jinými knihami. Nevím, jestli ještě někdy najdu na tohoto autora odvahu. Určitě už žádnou pentalogii.

Babo
Babo
21.08.2017 5 z 5

Je naprosto jedno,jaký bude můj názor na poslední část pentalogie . Kdo navštívil Egypt nemůže minout tu spoustu připomínek života Ramzese Velikého .
Za jeho života Egypt vzkvétal a pokud se neobjeví nějaký šílenec současnosti , tak bude vzbuzovat obdiv i po další staletí.A že je co obdivovat !

princesse
princesse
25.06.2012 5 z 5

Poslední díl pentalogie z konce Ramsesova života. Opět nezklamal a příběh se četl sám od začátku do konce. Doporučuji.

Egypt faraoni starověký Egypt historické romány

Christian Jacq
francouzská, 1947
1998  89%Královna Slunce
2001  80%Egypťanky
2004  84%Nefertiti a Achnaton
2016  67%Prokletý hrob
1999  79%Aféra Tutanchamon

Kniha Pod západní akácií je v