Poslové Rámových světů

Poslové Rámových světů https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29186/bmid_poslove-ramovych-svetu-lYn-29186.jpeg 3 53 5

Ráma série

5. kniha série Ráma Země, rok 2142. Pro sestru Beatricii, biskupa řádu sv. Michaela na Marsu, je vířící oblak třpytivých částeček Božím poselství. Johann Eberhardt, německý inženýr, v něm vidí poselství mimozemšťanů, po které lidé pátrají od chvíle, co Sluneční soustavou proletěla obrovská loď neznámého původu nazvaná Ráma. Kdo z nich má pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Bright Messengers , 1996

Jack Bauer
01.11.2023 4 z 5

Tohle už nemuselo vzniknout, je to jen jakási mezičást , prostě Gentry Lee se chtěl přiživit na Clarkově úspěšné Rámě. Stále dobré, ale zbytečné.

Hakate
03.09.2022 3 z 5

Serii mám ráda a ráda se k ní vracím ikdyž, toto pokračování již není tak dobré, ale pořád čitelné.

david5746
02.09.2017 odpad!

Sérii jsem s velkými potížemi dočetl až sem. Tedy kam až se posunul příběh o průzkumu tajemného vesmírného plavidla, to jeden nestačí zírat.
Další díl si dobrovolně odpouštím.

yerry
15.01.2012 2 z 5

Román tak trochu už vybočuje z koncepcie celej série. Za klišé považujem hlavne vsadenie holokaustu a nemeckých nacistov do deja ako vrchol všetkého zlého, čo ľudstvo vykonalo, ďalej určité stereotypy v správaní jednotlivých postáv. Chýba mi u nich plastickosť - viacrozmernosť. Jednoducho klaďas zostane klaďasom a záporák záporákom, žiadny vývoj charakterov neexistuje ani v zmenených situáciách. Ostatné postavy sú ako keby do počtu, slabé a nevýrazné. Na náboženské výlevy ale knižka príliš skúpa nie je. Pre mňa je to slabší priemer.

rodo
01.04.2011 4 z 5

Přiznám se, že ze začátku jsem měl trochu problém začíst se do příběhu, ale od poloviny knihy už mi do sebe všechno zapadalo a konec knihy jsem přečetl jedním dechem. Z celé rámanské série jde asi o nejslabší díl, i když se Gentry Lee snaží. Nevím, na kolik je to zapříčiněno skutečností, že kniha již není psána ve spolupráci s A. C. Clarkem, přesto Gentrymu Lee nelze upřít snaha o vybudování zajímavé vedlejší dějové linie k předchozím příběhům Rámy a určitě tato kniha rozehrává poutavý příběh, který zdárně vyvrcholí v posledním dílu série Noc dvojího úplňku.

vesmír

Gentry Lee