Rakvář

Rakvář https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415643/bmid_rakvar-6JW-415643.jpg 4 386 141

Rakvář / Majster série

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Craftsman , 2018

Jiparis
Jiparis
09.04.2020 3 z 5

Kombinace černé magie a vyšetřování zločinu mě vůbec nenadchla. Představa, že si matka, které zmizí syn, rozdělá oheň a v jeho plamenech hledá odpověď, kde je, mi připadala hodně směšná. Pro mě zatím nejslabší kniha od Bolton. Ale proti gustu.....

alnahu
alnahu
26.03.2020 5 z 5

Příběh z kterého opravdu mrazí-být pohřben zaživa-děsná představa.V této knize je skvěle vystižena tísnivá atmosféra-zfanatizovaných lidí.Florenc byla spokojena ,že je případ uzavřen .Při příchodu domů ,ale najde sošku s její podobou-takovou ,jaké byly vkládány do rakví s obětmi-zatkla toho nesprávného?.Příběh je mraziví,konec překvapivý, nečekaný.Kniha ,která vám zůstane dlouho v hlavě .

Bee240
Bee240
26.03.2020 5 z 5

No tak to byla jízda. Na začátku to vypadalo že je jasné co se stalo a kdo to udělal, ale kniha byla plná překvapení a zvratů. Starého dobrého vyšetřování a magie. Nejsem fanoušek rituálů a magie ale tady to prostě parádně sedlo do příběhu. Tato kniha byla první od této autorky a musím říct že jsem si čtení užila a moc se mi líbila.

happy-smile
happy-smile
26.03.2020 5 z 5

Pro mě zatím jedna z nejlepších knih Sharon J. Bolton. Ani chvíli jsem se nenudila a byla jsem opravdu zvědavá, jak to dopadne. Trocha čarodějnictví, která byla přimíchána do vyšetřování, rozhodně nebyla na škodu. Velmi povedená kniha, určitě doporučuji.

heavy66
heavy66
22.03.2020 5 z 5

Poslyšte, tohle je opravdu temný a morbidní příběh, plný primitivních charakterů a diskriminace žen! Nečtěte ho doma v posteli, ale radši v noci někde na hřbitově, a užijte si zvonění umíráčku, znesvěcování hrobů, čarodějnice, uvězněné duše, déšť, mlhu a temné postavy bez tváře! Tak pojďte na to, a odpočívejte v pokoji!

Uan
Uan
01.03.2020 3 z 5

Tahle kniha byla spíš zklamáním. Všechny předchozí knihy od autorky jsme přečetla jedním dechem, zde jsem se trochu trápila. V poslední třetině sice trochu nabralo na obrátkách, ale závěr hodnotím jako velice rozpačitý. Škoda.

Ophelie
Ophelie
22.02.2020 4 z 5

Krimi příběh z trochu jiného soudku. Důležitou roli v něm hraje magie a čarodějnictví, ale to mu neubírá nic na síle a čtivosti. Možná bych příběh o malinko zkrátila, některé pasáže byly až moc zdlouhavé, táhly se, možná se příběh dal o několik stran zkrátit a přidalo by mu to o něco víc na napínavosti. Ale zápletka byla originální, s trochou tajemna, konec pro mě nečekaný. Kniha rozhodně stojí za přečtení!

HanWali
HanWali
22.02.2020 4 z 5

Ty rituály ke konci my tam moc neseděly ale jinak dobře čtení

Nelly
Nelly
21.02.2020 3 z 5

Na úvod k hodnocení musím předeslat, že tuto autorku mám ráda. A mám ráda příběhy, které voní záhadami či magií a mystikou. Ale, asi jsem měla příliš vysoká očekávání - příběh sám o sobě má skvělý námět, ale autorka zde jen klouže po povrchu - málo propracované postavy, prostředí, nevěrohodné či poněkud pomýlené informace ohledně čarodějnic a zednářů (tady ale přivřu oči, protože na hlubší studium to chce hodně času) - prostě zklamání. Myslím, že kdyby se námětu chopil třeba King, bylo by to úplně o něčem jiném (včetně famózního konce, který zde trochu vyšuměl a možná někoho i odradil). Přesto doporučuji ke čtení, protože úplně špatné to není.

jiri77
jiri77
20.02.2020 2 z 5

Moje první kniha od této autorky a s politováním musím říci ,že asi poslední. Tohle mě vůbec nebavilo,hodně překombinované a propojení žánrů,které mi k sobě nějak nejdou. Dočteno z povinnosti, a to že nerad nechávám knihy nedočtené.

Prateri
Prateri
16.02.2020 4 z 5

Rakvář je kniha, která mi přibyla v knihovně k ostatním knihám od Sharon J. Bolton. Spisovatelka je zárukou napínavé četby. Rakvář napětím také nešetří, k příběhu přibyla magie a čarodějnice. Nic z toho nepůsobí v knize násilně, to by mi vadilo. Co mi vadilo, byl přístup kolegů k mladé policistce. To snad ani možné není, že by se tak chovali dospělí lidé.
Pak konec - nějak mi uniklo vysvětlení, proč se zločiny děly, nebo že bych špatně četla?
To nechci nikoho odradit, protože detektivka je to pěkná.

twiggynka
twiggynka
14.02.2020 3 z 5

Rakvář byla moje prvotina od S.J. Boltonové a musím říct, že mě kniha úplně neuchvátila. Četla se rychle díky kratším kapitolám, téma čarodějnictví atd. mám ráda, ale čekala jsem od toho trochu víc. Uvidíme, ještě ji určitě šanci dam :-)

smithynka
smithynka
14.02.2020 4 z 5

Ze začátku mi přišla kniha zvláštní a nemohla jsem se úplně začíst, ale když začal rok 1969, kniha mě zaujala a příběh byl napínavý a zajímavý. Konec mě tak trochu napadl, ale i tak byla některá část překvapení. Těším se na další díl, i když se mi série s Lacey Flint líbila o trochu více.

Wabinka
Wabinka
13.02.2020 4 z 5

Trochu jiná kniha,než na jaké jsme u S.Bolton zvyklí.Spojení detektivního příběhu s magií pro mě bylo zajímavé a taky trochu strašidelné. Těším se na další knihu Travič.

katka.oo
katka.oo
09.02.2020 5 z 5

Opět výborná S.J.Bolton, detektivka, napětí a tajemno dohromady … to můžu :-) Super a těším se na pokračování.

petrzel
petrzel
02.02.2020 5 z 5

Výborný thriller

BlankaTr
BlankaTr
01.02.2020 5 z 5

Tak tento thriller mě nadchnul, nečetla jsem ještě nic s podobně zaměřenou tématikou. Super nápad, těším se na další knihu :)

harena
harena
30.01.2020 5 z 5

Skvělé !! Naprosto dokonalé spojení thrilleru a čarodějnictví , není co vytknout. Policistka Florence přijela na pohřeb muži, kterého před třiceti lety pomohla usvědčit jako vraha tří teenagerů, ale po nalezení hliněné sošky se zapíchanými trny - woodoo u domu, kde dříve bydlela, si už není jistá, že ten muž byl jediný a opravdový vrah. Začně znovu pátrat, v ohrožení se ocitne i její syn a napětí vás drží u knihy až do konce, kde jen vydechnete překvapením. Jednoznačně plný počet a těším se na Traviče, který má tento rok vyjít.

čef
čef
27.01.2020 5 z 5

Jestli něco nemám v knihách rád, tak je to čarování. Zde mi to však kupodivu nevadí, protože se kouzlení omezuje na neškodný rej, který má jen psychologické a tedy nikolivěk prvotně materiální důsledky. Příběh je to tajemný, o to nic, ale postavy pomatenců a jejich činy se zdají dostatečně reálné zejména jejich misogynní chování k mladé policistce. Takže jsem si napnutě početl a jsem si jist, že takových jako já bude opravdu hodně.

Olous1
Olous1
19.01.2020 5 z 5

Tak opět plný počet hvězdiček.Nové téma,kouzla a čarodějnictví,tak to mám ráda.Už se těším na pokračování....travič...které by mělo vyjít v tomto roce.Jo a konec byl perfektní.