Rakev do domu

Rakev do domu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122229/bmid_rakev-do-domu-hkW-122229.png 4 64 15

Dracula série

Soubor hororových povídek s příměsí kvalitního černého humoru. Problémy hrdinů jednotlivých povídek jsou nevěra, vražda, vapýrismus...

m2056
05.09.2023 4 z 5

Tak tohle se povedlo není to dlouhé Tak akorát kniha člověka baví najde si tam každý nějakou dobrou povídku.

ozzak
13.08.2023 4 z 5

Příjemna kniha povídek plná cerného někdy až hororového humoru dobre ke strávení pozdních večeru.

david5746
25.04.2023 5 z 5

Povídky s hororovou tématikou, řada z nich spíše s černohumorným vyústěním a celkově prostě jedna hodně pohodová zábava.

vvikingg
29.01.2023 5 z 5

Tahle sbírka hororových povídek se povedla, také mnoho z nich uvedeno v novějších knihách , třeba 100 nejlepších hororů

Jana Květoňov
30.10.2022

Tuhle knížku jsem si našla v jedné z knihobudek Odoleny Vody a dlouho jsem se odhodlávala začít ji číst. Pak jsem ji přečetla téměř, jak se říká, jedním dechem! Vtipné hororové povídky s typickým českým "černým humorem", skvělé ilustrace Neprakty, i když někdy ilustrátor nečetl pozorně text, ale nakonec ty ilustrace byly tak vtipné, že mi to ani nevadilo, no prostě nemělo to celé chybu. Vřele doporučuji a zpátky na poličku do knihobudky nevrátím! :-)

Morbidus
21.05.2022 4 z 5

Skvělá sbírka horrorových povídek prodchnutých černým humorem a ateismem. Navíc jde navzdory období vzniku o příběhy nadčasové, které politiku víceméně ignorují a raději se soustředí na příběh. Skvělé jsou taktéž morbidně rozverné ilustrace, které se nesou v duchu stejného úšklebku jako samotná vyprávění.
Jako vždy některé kousky baví více a některé méně, žádný z kusů však nepadá vyloženě pod průměr. Nicméně některé kusy jsou vyloženě anekdotické (povídka Jak jsem kupoval mlejn mi stále cuká koutky), tudíž od knihy nelze očekávat žádné drasťárny. Přesto se zdejší příběhy temným záležitostem nevyhýbají a navzdory vší odlehčenosti zůstává horror zachován.
Určitě doporučuji všem zájemcům o českou horrorovou tvorbu.

SSTknihy
14.03.2021 4 z 5

Upíři, oživlí nebožtíci, vilní staříci, nevěrné sekretářky, zbloudilé duše či tajemné a nevysvětlitelné úkazy – to všechno jsou povídky pana Švandrlíka. Odlehčená zábava, které nechybí vtipné pointy. Budete se u nich spíš bavit než bát, ale na kráse jim to určitě neubírá. Za sebe ale musím říct, že mám přeci jen trochu raději sbírku Draculův švagr.

Kontryhelka
30.11.2020 5 z 5

Oblíbená kniha, která má co nabídnout. Vynikající povídky, které neztrácejí své kouzlo ani postupem času.

MC87
19.03.2017 5 z 5

Host do domu je překonaná fráze....Povídka Rakev do domu je nejlepší z celého výběru, samozřejmě vedle Guláše, který se oprávněně dostává do všech Švandrlíkových hororových výběrovek.

Vzhledem ke kreativitě autora vytknu, že až moc povídek končí, nebo je ovlivněno, infarktem. Obálka od Neprakty (jedna z nejlepších) ale vyrovná tento deficit.

"Rozvést se s Romanou nedovedu. Jak bych se mohl dívat na to, jak odchází do náruče jiného muže? A dělat, že o ničem nevím, to také nesvedu. Nejsem lhostejný člověk, který by se dokázal tak hanebné situaci přizpůsobit. "Proč hanebné?" divila se paní Alice. "Nevěra je dnes stejně normální jako fronta na banány!"

minimonisek
07.11.2016 3 z 5

Skvělá sbírka hororových povídek ve které nechybí ani nejznámější povídka Guláš. Sehnala jsem ji v antikvariátu a rozhodně nelituji.

Tatsume
31.05.2016 4 z 5

Výborná oddechovka, třeba k vodě ideální četba :-)

SillverAngellus
15.03.2015 5 z 5

na odpočinek je tahle kniha skvělá a některé příběhy jsou povedené

kloin
29.05.2014 4 z 5

Klasické horory. Žádné nechutnosti. Protkáno typickým autorovým humorem.

čohynka
13.06.2013 5 z 5

První knížka od Švandrlíka.. Koupená spíše náhodně - čtená stále dokola.. Moje nej knížka, nej povídky - hlavně "guláš"...

Miranda
03.05.2012 5 z 5

Soubor velmi povedených hororových povídek, které ačkoliv jsou strašidelné, dokáží i rozesmát. Má první kniha od Miloslava Švandrlíka, zakoupená z mého kapesného v levných knihách na základní škole. Je to můj poklad.