Rajské pahorky koní

Rajské pahorky koní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126950/bmid_rajske-pahorky-koni-65f9982ccc1dd.png 4 32 5

Do Wadestowna, malého mesta neďaleko Pohoria divokých koní v štáte Washington, prichádza z Idaha na pozvanie rodiny Wadeových osirelá Lark Burrellová. Táto prostá a priama dievčina, vášnivá milovnica prírody a predovšetkým divokých koní, mustangov, svojým nekompromisným postojom k životu hlboko zasiahne do života miestnych rančerov.

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Šport

Horse Heaven Hill , 1959

Atlantis
20.05.2020 3 z 5

Opravdu by mě zajímalo, jestli byly tak naivní dialogy i v originále, nebo mám vinit překlad. Ten je totiž celkově otřesný, některá slovní spojení i věty mnohdy nedávají smysl.
Celkově je Pohoří divokých koní v pohodě western pro dívky, bez hlubšího příběhu a očekávaného konce. Některé scény ale byly hodně drsné (nahánění divokých koní do ohrady).

minirock
23.07.2017 4 z 5

Krátký a předvídatelný příběh osiřelé dívky, která přijíždí ke svým příbuzným aby zde skrze svoji lásku k divokým koním našla svého vyvoleného. Místy hodně naivní a pro současnou generaci bude chování tehdejší mládeže nejspíš už těžko uvěřitelné.

Francoa
24.09.2013 4 z 5

Asi nejdůležitější jsou ty koně,které Lark miluje a bojuje za ně a proto u Stanleye uspěje.České vydání je přeložené ze slovenského vydání z roku 1976.

witko
23.07.2013 3 z 5

Krátký příběh z dobrodružného prostředí, kde slečna Lark bojuje s láskou k Stenovi a na druhé straně s morálkou, neboť Sten je zasnouben s její sestřenicí.

vitavita
18.03.2012 2 z 5

Čest ženy a slovo muže - Lark a Stanley ...

Zane Grey
americká, 1872 - 1939
2010  87%Zálesák
1997  79%Ztracená řeka
1992  87%Nevada
2000  85%Jezdci z purpurových stepí
1931  86%Prázdniny v pralese

Kniha Rajské pahorky koní je v