Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají

Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62195/rajem-rozhlednovym-na-kole-pesky-lanovkou-i-tramvaji-62195.jpg 5 7 2

243 kreslených rozhleden, 243 mapek s popisem tras. Originální kniha, která se od ostatních rozhlednových průvodců odlišuje tím, že veškeré stavby v ní uváděné jsou kreslené. Autor navštívil všechny dostupné rozhledny v České republice na kole a zachytil je mnohdy lépe, než to umožňuje fotografie. Ke každému z 243 objektů je připojena mapka s popisem trasy, kudy a jak se k rozhledně dostat na kole, pěšky i jinak. Nechybí ani piktogramy zpodrobňující informace. Doposud žádná publikace nesoustředila takový počet rozhlednových objektů jako tato.... celý text

mira.l
01.09.2014 5 z 5

Fantasticky zpracovaný přehled rozhleden v ČR, který se dočkal už několika aktualizací a také - zcela po právu - několika ocenění.
Můžu říct, že to byla víceméně tahle knížka, co mě přimělo třeba na dovolených vystoupat na nejeden kopec a vyšplhat se na mnohdy ne zrovna stabilní konstrukce, ačkoliv jsem radši nohama na zemi.

katajanci
05.03.2012

Abecedně řazený "seznam" rozhleden ČR vždy s výstižným popisem, ilustrací a všemi důležitými informacemi.

cyklistika rozhledny

Jiří Štekl
česká, 1956
2008  91%Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají
2015  87%Rozhlednovým rájem 62+3
2013  96%333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezska
2007  93%Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají
2019  97%Rozhlednovým rájem 2019

Kniha Rájem rozhlednovým na kole, pěšky, lanovkou i tramvají je v