Rájem i peklem ekniha

Koupit

Napínavá dobrodružství jsou situována do prostředí Jižní Ameriky, kolem řeky Amazonky. Prožívají je čtyři Kanaďané různého věku i povolání. Uvěřili umírajícímu starci, bývalému námořníku, který jim matně označil veliké naleziště diamantů, a vydali se ono bohatství hledat. Dospějí však ke svému cíli, když musí překonat mnoho nástrah, jež jim klade najatý protivník?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176204/rajem-i-peklem-176204.jpg 4.362
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno (ekniha), JHuslík

Kniha Rájem i peklem

Zahonek
23.10.2019

Od Otakara Batličky má první knížka, četl jsem jako e-kniku. Na první pohled se může zdát 130 stran jako málo, není to ale žádný podstatný údaj. Příběh je zajímavý od prvních stran, v amazonském pralese pak velmi čtivý a dobrodružný. Čtenář není unavován zbytečnými popisy krajiny, zdozvída se jen to, co potřebuje, příběh uhání vpřed a občas nabídne od událostí odpocinek v době, kdy odpočívá i celá výprava. Za mně supr čtení.

mi-380
18.09.2019

Dopřál jsem si ještě jeden ponor do minulosti.
Je to asi jediný román Otakara Batličky, ve skutečnosti jde ale znovu o povídku, proloženou desítkami dalších povídek, vyprávěných postupně jednotlivými členy výpravy. Batlička byl prostě mistrem krátkých povídek a také mistrem v ovládání předchůdců našich mobilů – vysílaček. Tenhle jeho velký koníček, který mu byl nakonec osudný, v knize dostává jednu z hlavních rolí. Samozřejmě kromě nebezpečného pralesa, přítoků Amazonky s mohutnými vodopády, nevyzpytatelných domorodců, vražedných zbraní a letadel, a hlavně dobrodruhů rozdělených jasnou tlustou čarou na foglarovsky šlechetné dobré a ziskuchtivé zlé. Mezi těmi druhými vyniká přízračná postava muže se zelenýma očima. Postava, která mě před lety, kdy jsem v nějakém časopise četl tuto maxipovídku na pokračování, strašila ve dne v noci.
75% (58 hodnotících s průměrem 86%)

Muži u vedlejšího stolu se uklidnili. Považují nás za cowards — zbabělce. Nejsme hodni jejich jediného pohledu.
Nakláním se k Redovi: „Proč, proboha, jste si to nechal líbit?“
„Podívejte na moje ruce,“ usmál se hořce. „Pro ně mi sportovní reportéři říkají Železný Svěrák. Myslíte, že bych je mohl vztáhnout na toho křiklouna? Když při zápase přehodím soupeře přes hlavu a odhodím ho na tři metry, že kosti praskají, O. K., je to sportovní zápas. Oba víme, na čem jsme. Ale tady to udělat nemohu. Mimo ring neukazuji nikdy svou zápasnickou převahu. Ten políček, který mi uštědřil? Příteli, dnes večer jich dostanu mnohem víc, uvidíte. A také budu muset zachovat chladnou krev.“
Během řeči vytáhl z kapsy plnicí pero. Pro Reda záležitost skončila. Klidně se pouští do psaní pohledů.

maryska09
06.08.2019

Batličkovi knihy jsem zbožňovala jako malá holka. I v dospělosti oceňuji jejich čistý styl, dobrodružství a napětí od začátku až do konce a smysl pro gentlemanství a fair play. Jsou to příběhy naivní, ale v současné době velmi osvěžující.

ijcro
25.06.2019

Text není složitý, karty dopředu rozdány. Jistě, je to staré jako Metuzalém, ale to kouzlo dobrodružství tam pořád je, stačí jen těch pár desítek stránek přelétnout a nechat se unášet na vlnách fantazie... je to prostě o správných lidech na správném místě a je to příběh psaný srdcem.

angloumene
30.07.2017

Klasický dobrodružný příběh, pro každého dospívajícího rošťáka. Děj je plný dobrodružství, odvahy a samozřejmě správňáctví. Pokud jste fandou Foglarovek je Rájem i peklem právě pro vás.

jager
05.11.2016

Tahle kniha má pro mě punc velké nostalgie. Onehdy vycházela jako příloha časopisu ABC, a já se těšil na každé pokračování. Později jsem jí za pomoci táty svázal, a o to více si jí potom vážil. Při nedávném úklidu jsem jí našel zapadlou v knihovně, její stránky jsou hodně zažloutlé. Přesto jsem jí znova schoval. Třeba vnoučata budou mít na mě vzpomínku.

Luccy78
14.06.2015

Na smrtelném lůžku prozradí "Starý Naftalín", noční žebravý poutník po ulicích San Franciska, své velké tajemství. Ví o bohatém nalezišti diamantů. Doktor Gordon, který se nyní stal dědicem tajemství starého žebráka, se vydává spolu se svým patnáctiletým bratrem Janem za pokladem.
Jejich cesta vede do tajuplných neobydlených pralesů v oblastech horní Amazonky. Výpravu čekají nejpodivuhodnější dobrodružství. Několikrát stojí na pokraji smrti, kterou jim připravila nejen divoká brazilská příroda, ale i - zlý člověk.

hankapimi
07.10.2014

Tak jsem se při přerovnávání knihovny začetla do Batličkova dobrodružného příběhu Rájem i peklem a zároveň jsem se přenesla v čase do své puberty s hromadou mayovek, werneovek , štorchovek a knížek KOD (knihy odvahy a dobrodružství) . Pěkné vzpomínání, krásné knížky....