Hadrový panák

Hadrový panák

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351414/hadrovy-panak-afh-351414.jpg 3.8319

Detektiv William Fawkes (1.)

Ragdoll 1: Ragdoll (2017)

Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

gad
včera

Nejočekávanější krimithriller roku 2017. Není to špatné čtení, příběh má spád a je napínavý, plný nečekaných zvratů. Přesto mě tolik nevtáhl jako např. Otevřený hrob Angely Marsonsové.

danit
včera

Nebyla špatná, četla se dobře, ale čekala jsem asi více. Ale patří mezi ty lepší

princesse
včera

Tak nějak pořádně nevím ... Než jsem začala číst, přečetla jsem si recenze a čekala jsem tedy bestseller a určitě větší napětí a čtivost. Nemohu říci, že by to byla špatná kniha, ale nenadchla. Určitě si ji znovu nepřečtu.

Jerry H
předevčírem

Kniha se hrozně pěkně četla, měla spád a napětí. Hodně mi připomínala Sněhuláka od Nesba. Konec byl takový překombinovaný, ale jinak parádní počtení.

Bar16

Vzhledem k reklamě na tuto knihu jsem ji začínala číst trochu skeptická, hlavně proto, že ze začátku se autor snažil strašně šokovat, což mi trochu vadilo, ale dalo se to překousnout. Postupně už měl děj spád a četlo se to fajn. Nápad měl autor opravdu dobrý, Wolf byl sympaťák a jeho životní kroky byly dobře popsané a pro mě i pochopitelné. Občas mi lezla na nervy Baxterová, tu bych teda za její chování někdy i vyfackala :-D

pswat

Zacatek nove serie, vrazdy super vysetrovatel taky, jen doufam ze serie pujde nahoru

regiiiii

Moc dobrá knížka. Od začátku do konce napínavá. Četla se úplně sama. Kam se na Hadrového panáka hrabe ,,manželé odvedle” a jiné údajné bestsellery.

astra3

Kniha se dobře četla. Hlavní hrdina byl dost zvláštní a některé situace dost neuvěřitelné.

pavla.ctenarka

Tentokrát se asi shodnu s většinovým názorem. Kniha má dobrý námět, slušný rozjezd, průběžné vraždy velmi napínavé. Zhruba do 3/4 mě kniha velmi bavila a rozmýšlela bych mezi 4 a 5 hvězdičkami. Konec mi bohužel přišel naprosto nesmyslný. Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, tohle mi přišlo velice nepravděpodobné a řadila bych spíš někam ke sci-fi. Pokračování už si pravděpodobně nepřečtu. Škoda, že autor lépe nenaložil se zajímavým námětem.

Lucka332

Podle recenzí jsem čekala více. Nebylo to špatné, ale nijak mě to nenadchlo. Znovu bych nečetla.

EmilieJF

Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům. Těšila jsem se na ni, jelikož jsem o ní četla, že je fakt dobrá.
A můj názor? Byla jsem překvapená, že tak mladý autor napsal detektivku, která měla spád, jiný děj, než na jaký jsme zvyklí, detektiva, který se léčil v psychiatrické léčebně .... Za mě 5*****. Přečetla jsem ji jedním dechem! Nemohla jsem se odtrhnout a z celého srdce doufám, že se brzy dočkáme nové knihy od Daniela Colea, který má talent od Boha :-). Moc mu fandím a věřím, že jeho knihy budou světovými trháky, tak jako např. Lars Kepler, Dan Brown ...

SoniaR

Za mě osobně ano, kniha byla velmi čtivá, líbí se mi styl jakým byla psaná, humor, napětí i závěrečné rozuzlení.

Ketrin.TR

Trhák, dech beroucí dílo? Ani omylem. Zase jsem se jednou přesvědčila, že kniha se zlatou nálepkou neznamená vždy to, co by čtenář očekával. Opakovaně jsem se nutila knížku vůbec otevřít a doslova jsem se kopala k tomu, abych ji vůbec dočetla. V ději vystupuje spousta postav, ve kterých se člověk poměrně docela dlouho ztrácí, a jak odstavce přeskakují z jednoho na druhý, tak se dost často utopíte v tom kdo co vlastně dělá, na čem pracuje, co hledá, kam jede. Spousta situací mi přišly přitažené za vlasy a stejně tak i samotný konec, který mě vůbec neohromil. V hlavě mi zůstala spousta nezodpovězených otázek, na jejichž rozuzlení vlastně celou dobu čtenář čeká. Hvězdu dávám hlavně díky Edmunsovi, který mi jako jediný byl sympatický a odváděl nějakou práci.

buccifalek

Krásná kniha, která dokáže čtenáře pobavit od samého začátku. Jen samotný konec byl zklamáním.

cadic

Musím přiznat, že mě kniha bavila, ale po celou dobu jsem měl takový pocit, který mi tak nějak říkal, že tohle už jsem někde četl/viděl. Nicméně nemohu říci, že to je špatná kniha, myslím, že spoustu lidí zaujme tak jako mě i když ne všem se bude líbít styl jakým je napsána. Za mě 7/10 a osobně si myslím, že bude další navazující díl :)

twiggynka

po dlouhé době jsem si příjemně početla, jen ten konec byl "divný" :-) těším se na další knihu Hangman!

Vikos

Dokonalý. Tahle knížka je prostě dokonalá. Bezvadně napsaná, plná vtipných dialogů, nečekaných zvratů a závěr byl skvělý.

harvan69

Taky mě konec trochu zklamal, takový nedotažený, jinak místy jsem se v té hromadě postav ztrácel, ale děj dobrý, knihu jsem přečetl za dva dny, takže zaujmout mě nějak musela. Taky mám po přečtení knihy pár otázek, na které jsem nenašel odpovědi, třeba jak byly oběti, těch 6, zavražděny, kde jsou těla, proč Wolf servírku tak složitě ukrýval s dvojím přestupem až v Austrálii, když se s ní mohl sám schovat, že by je bývalý voják nenašel, a pak ho eventuálně zlikvidoval. Vůbec, proč měl být Wolf poslední obětí, když si vraždy vlastně sám objednal. Zase nevím, jak vojáka zkontaktoval, asi si to budu muset znovu přečíst, prostě z celé knihy víc otázek než odpovědí, jak to vlastně autor myslel.

JitkaHambi

Moc hezky napsané,konec jsem nečekala, myslela jsem, že je vše úplně jinak.
Kdybych nemusela vstavat ráno do práce, četla bych celou noc :-)

MartulkaS

Nápad dobrý, ale nemohla jsem se do knihy začíst, žádné hltání stránek z důvodu napětí kdo za tím celým stojí se u mě nekonalo. Na mě se zde objevovalo mnoho jmen, nejhorší ze začátku bylo že jednoho člověka oslovovali více jmény. Postavy mě nikterak neoslovily možná nejbližší mi byl Edmunds, protože se alespoň o něco snažil. Za bestseller bych tuto knihu neoznačovala.

JanLucky

Kniha à la severská detektivka. Konec mě překvapil a zklamal.

lenka9819

Kniha mě bavila, konec jsem četla s očekáváním , ničeho jsem se ale nedočkala. Snad má autor záměr do budoucna, další kniha, další WOLF. Na začátku mi vadilo používání více jmen pro jednu postavu. Sečteno a podtrženo, myšlenka dobrá, provedení slabší...

JustWomen

Ploché postavy a každá z nich měla hned několik jmen, těžko se v tom pak vyznat. Začátek docela ušel, pak nuda, umírají označení lidi jeden za druhým a policie je zcela neschopná, konec slabší, nedotažený, nevysvětlený. Další bestseller, který za mě byl sotva průměr.

Palele

Tak tohle je tragédie a přesně ilustruje to, co si myslím o tzv. bestsellerech. Hodně jsem se těšila, protože mám ráda thrillery a podle popisku to vypadalo zajímavě. Nemá to ani hlavu ani patu a to už nemluvím o tom slohu, každý kdo má jenom trochu rád češtinu si musel rvát vlasy z hlavy - což mě přivádí k myšlence, zda není chyba v překladu. Nicméně knihu odkládám a asi nedočtu, což se mi stává málokdy.

romana0733

K téhle knize vůbec nevím co napsat. Chvíli mě to bavilo číst, pak zase ne a tak se to střidalo celou knihu. Pořád jsem si řikala, že je to blbost, ale po dočteni, jsem si řikala, že námět nebyl špatný, asi mi nesedl autorův styl psaní. Bylo tam i hodně postav a já nevěděla o kom je řeč. Teď když o tom tak přemýšlim, tak to zas tak hrozné nebylo.

lexulka

Kniha me tedy vubec nezaujala. Cetla jsem ji hned po Keplerove Lovci kraliku (a ten se mi libil hodne) a zdala se mi tak nudna, ze jsem nektere stranky jen prelitla. Hemzilo se to tam primou reci jak na divadle a dej nejak zaostaval. Za me nuda.

Ka.Flo

Tak 3,5. Většinou konec knih bývá tou nejlepší částí, ale v tomto případě šlo o naprostou hovadinu. Jakmile se zminilo faustovské zabíjení, šlo to do háje. Jo a Wolf je blbec, dokonale by se hodil k hysterické uchlastané debilce Baxterové. Ale jinak nápad sešitá těla super..

beruska

Kniha je vizuálně moc hezky udělaná - obálka, pevnější papír, v knihovničce vypadala hezky :-) ... Byla jsem tedy navnaděná, natěšená, až ji otevřu a začnu číst... No a pak přišlo velké zklamání :( ... Několikrát jsem se při čtení přistihla, že jsem myšlenkami jinde a knihu vůbec nevnímám...A musím se přiznat, že jsem ji ani nedočetla, pár posledních stran jsem vynechala :( ...
Tak nevím, na obálce zase "placka bestseller" ,kterou si kniha asi ani nezaslouží... Je tolik dobrých napínavých knih bez "placky" a jsou mnohem lepší... Moc mne to mrzí, ale více jak 3 hvězdičky dát opravdu nemohu ....

Mickey103

Na tuto knihu jsem se moc těšila, nakonec se mi k Vánocům sešly hned dvě. Reklamu na ni udělali vskutku pěknou, ale kniha mě vůbec nebavila, pro mě málo napínavá. Přečetla jsem ji až do konce s tím že bude v závěru lepší. Byla, ale jen o fous.

Alchemilla75

Skvělé čtení! Příběh mě bavil od začátku až do konce. Konec zůstal otevřený, což nemám vůbec ráda..... ale nechal tím prostor pro pokračování... a na to se těším!