Hadrový panák

Hadrový panák

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351414/hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4.186

Detektiv William Fawkes (1.)

Ragdoll 1: Ragdoll (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Trustty
včera

Tak světový bestseller.....pfff asi si ho představuji trochu jinak. Začátek byl nijaký. Asi na 130 straně jsem se začetla a od 250 strany jsem se zase nudila. Ještě, že tam měli Edmunse :)). Nicméně nejhorší příběh nebyl.

Martiiiik
včera

Kniha se mi moc líbila. Je fakt, že první půlka byla akčnější, oběť umírala na každé druhé straně, ale nemyslím si, že by druhá půlka byla horší... Postupné odhalování podstaty, proč se věci staly, velmi napínavé.. Kniha určitě stojí za přečtení :-)

rozalupe
včera

Napínavé, chvílemi i vtipné, kniha splnila mé očekávání, nový autor-nový trochu něčím neotřelý styl, myslím, že jako ale u každé detektivky je dobré přečíst ji pokud možno na jeden zátah, pak se člověk neztrácí v ději a postavách a kniha má úplně jinou šťávu...

Ankavi
předevčírem

Velmi pěkný thriller, děj mohl mít místy ještě větší spád, ale jako celek hodnotím velmi dobře. Střed příběhu, kdyjede jedna akce za druhou a čtenář dosud neví, kdo za tím stojí, považuji za nejčtivější. Začátek je se rozbíhá pozvolna a konec mně přišel rovněž trochu "rozplizlý", zřejmě proto, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. Někdy si říkám, že i jednotlivé thrillery by měly svůj půvab, ale zřejmě jsme posedlí sériemi :-)

Magnovak
18. listopadu

Za mě tedy mnoho povyku pro nic. Zaujala mě reklama v TV a knihu koupila. Začátek byl velmi slibný, zajímavé postavy a děj sliboval napětí a brutalitu. Bohužel ale mně se kniha nakonec vlastně ani nelíbí. Charaktery se ale jen snaží vypadat komplexně až komplikovaně, ale jsou to jen nedotažené karikatury postav z jiných sérií.

Celý děj se po první třetině táhne a táhne, mnoho situací je naprosto nereálných a to celé završí rychlý sestup v posledních kapitolách ze tří hvězd na nulu. Nemohla jsem se dočkat, až knihu dočtu, bohužel ne v tom pozitivním smyslu slova.

Jediné, co hodnotím na pět hvězdiček jsou některé humorné repliky v knize. Jinak je kniha průměr a další si zřejmě nekoupím... Za tři až čtyři hvězdy by byla pointa... Takže dočtenou odkládám a s nadšením se vrhám na Cartera a Adler-Olsena

Hope80
16. listopadu

Vážně skvělá knížka. Asi je to tím, že opravdu dost čtu, ale připadá mi, že se tím čtením ze me snad stává "profik" protože už ve ctvrtce knížky jsem vedela kdo za tím stojí. Super kniha.

vysypanel
16. listopadu

Naprosto úžasná kniha! Doporučuji k přečtení !!!

p.pavlina
15. listopadu

Skvělá kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem a byla jsem napjatá jako struna až do konce. Doporučuji.

LaMila
15. listopadu

Kniha se četla lehce a rychle, ale děj mě moc nenadchnul. Čekala jsem víc napětí a strachu. Knihu jsem měla půjčenou a jsem ráda, ve své knihovně bych ji mít nemusela.

adaba
14. listopadu

Knížka se mi moc líbila. Napínavá byla každá stránka, i když ten konec byl trošku slabší. I tak 5 hvězd :)

iveta3689
14. listopadu

Zajimavy namet, velice napinavy dej. Ke konci knihy napeti gradovalo tak, ze jsem se nemohla dockat dalsi kapitoly. Bohuzel konec byl jakoby prilepeny odjinud, mam z nej dojem, ze ho psal jiny autor. Proto 4* z 5.

Gatao
13. listopadu

Napínavé, strhující a naprosto pohlcující případ Hadrového panáka.

Petruna6
13. listopadu

Téma okopírované od Vraní dívky. Kdybych jí nečetla, tak bych byla ohodnotila jako zajímavý nápad. Četla jsem ji hlavně proto, že v televizi běží reklama - což mě upoutalo, neboť jsou reklamy na ledascos, ale upoutávky na knihy chybí. Hodnocení lepší střed. Neurazí.

Lindulinek
12. listopadu

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mě. První polovina se táhla a závěr to celé tak nějak "zabil" :)

Nicky.ca
12. listopadu

Kniha ma bavila, doslova som ju MUSELA čítať. Musím ale priznať, že koniec ma trochu sklamal. Ale rozhodne sa teším na další diel.

zuzana2599
12. listopadu

Hadrový panák je jistě vydařený debut britského autora, kvalitní žánrový kousek.
Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, pak jsem se ponořila do děje, který byl napínavý a místy i děsivý... Kdo má rád kriminální thrillery nebude zklamaný, mě osobně kniha nenadchla až tak, jak jsem čekala, proto dávám o hvězdičku méně.

Acinore
12. listopadu

Jo, jako nebylo to špatný, ale nemohla jsem se nějak ponořit do postav, takový povrchní všechno.. V půlce už jsem ani nechápala, jak jsou zabedněný a nenapadne je to nebo ono. A taky už mě nebaví, jak se v každý krimi ještě řeší sexuální vztahy hrdinů. Fakt trapný.

simona7713
11. listopadu

Ooo, konecne adekvatni nahrada za Chrise Cartera ( nez vyda dalsi knizku). Ja jsem nadsena! Bavilo me to od zacatku az do konce, zadne hluche mista. Proste ctete... a uvidite.

astina
10. listopadu

Za sebe dávám všechny hvězdičky, kniha je čtivá, moc se mi líbila.

katka9574
10. listopadu

Jak to říct - námět mi přišel výborný, ale úplně lehce se mi nečetlo - občas jsem se přistihla, že nechápu autorovy myšlenky. Přesto, že jsem Hadrového panáka přelouskala během dvou dnů a těšila se, až knihu opět otevřu, nemůžu dát plný počet.

KaiShun
09. listopadu

Námět super, zpracování slabé , postavy vyšetřovatelů jsou k smíchu až na Edmundse který jediný něco tvoří , hlavní postava škoda slov... Hlavně že se kniha honosí titulem bestseller roku a nejočekávanější krimi , pche. Carter měl lepší knihu a Deaverova další bomba vyjde za pár dní. Tohle mohlo zůstat klidně dál pod postelí D. Cola jako sběrač prachu.

livana
06. listopadu

Mne první půlka knihy moc nenadchla, četla jsem ji večer jen po pár stránkách. Už jsem ji chtěla odložit, ale druhá půlka knihy dostala konečně spád a já ji po týdnu dočetla.

Kalina
06. listopadu

Skvělá kniha. Obdivuji autory, kteří udrží pozornost čtenáře od začátku až do samého závěru. Doporučuji.

iveetka
06. listopadu

Přečteno jedním dechem. Opravdu povedené. Těším se na další díl!

zdazilek
06. listopadu

Za mě velice povedené. Mě kniha pořád držela ve střehu a strašně nerada jsem ji odkládala. Nebylo tam nic navíc, kde by se čtenář nudil, vše do sebe pěkně zapadalo a děj neúprosně plynul rychleji a rychleji. Za mě velké doporučení.

Věrka69
04. listopadu

Děj nabírá takovou rychlost, že jsem se při čtení "zadýchala". Pro mě za poslední dobu jedna z nejlepších detektivek, těším se na pokračování.

hs777
02. listopadu

Daniel Cole se mi naprosto trefil do vkusu ... bez velkého zdržování rovnou do děje. To, co jsem se dozvěděla v anotaci, se stalo hned na prvních pár stranách a dál pokračovalo závratným tempem. S ubývajícím časem do dalšího termínu se mi nekontrolovaně zvyšoval adrenalin v krvi. Jestli je to začátek série, od prvního dílu jsem fanouškem.

skipiii
02. listopadu

Napínavý děj, velice zajímavý námět, který byl i docela dobře zpracovaný.....a pak přišel závěr knihy a v mých očích celou knihu shodil. Řekla bych, že si kniha zasloužila lepší konec a ne konec "ďábelský". I přesto, že se mi kniha z větší části líbila a byla napínavá, nenazvala bych ji "neočekávanější krimithriller roku". Za mě jsou daleko lepší a propracovanější knihy. Hezký průměr.

T.rinka
01. listopadu

Dlouho se mi nestalo, že bych měla čas a knihu přečetla za den. Včera jsem oželila spánek a Hadrového panáka jsem prostě MUSELA dočíst a nelituju toho. Doporučuji všem, kteří mají rádi thriller!

Sirius

další ze současných krimi/thrillerů, který trpí tím samým problémem jako všechny dnešní současné krimi/thrillery - je to prostě moc dlouhý. Rád bych si zase jednou přečetl něco, co bude mít tak 250 stran max, ale to odbočuju. Hadrový panák je debut. A jako debut to rozhodně není blbý. Je to místy mrazivé, taky mě to bavilo číst (byť krácení by fakt nebylo na škodu) a má to pár sympatických postav, z nichž mě ten hlavní, který navazuje na tradici samotářských detektivů z rozrytou duší překvapivě bavil nejmíň, protože mi zkrátka už od začátku přišel jako násilnický hovado než jako ušlechtilý rytíř. A s počtem mrtvol byla klika, že se to odehrávalo v Londýně - takhle se alespoň město nezměnilo v totální osadu zombíků. Jo a taky to má dost zajímavej zvrat, potažmo závěr. Ne tak silnej jako má třeba Lehane nebo Flynnová, ale autorovi nelze upřít snahu, že se na to snažil jít trochu jinak. A ačkoliv mě to ke konci už trochu nebavilo, tak mě závěr navnadil k tomu, abych si přečetl i pokračování.