Vílí křídla

Vílí křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87973/rafaelova-skola-rafaelova-skola-vil-87973.jpg 5 214 59

Rafaelova škola série

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?... celý text

lucygreen
30.08.2023 5 z 5

Super kniha. První polovina byla taková seznamovací, jak už to u takovýchto delších sérií bývá. Proto jsem ze začátku uvažovala nad hodnocením tak tří hvězdiček, ale druhá polovina byla napsána opravdu poutavě a ani se nemuselo dlouho čekat na velké zvraty, děj nebyl nijak natahovaný a četlo se to moc dobře. Celkově námět je nádherný, opravdu se ani dospělí nemusejí bát, že by to bylo jen pro děti. Už se těším na další díly. Nevěděla jsem jestli nedat 4 hvězdičky, ale 5 si kniha zaslouží, za to jakou přidanou hodnotu má.

CalwenRamones
18.10.2022 5 z 5

Kniha přečtena za pár dní. Doslova originální děj před autorkou smekám na nic podobného ve fantasy jsem zatím nenarazila a v české literatuře fantastiky série nemá obdoby. Líbí se mi jak je zde zapojena esoterika, ekologie ale i mytologie nenásilnou formou sice nejsem již cílová skupina ale hrozně mě to bavilo :)

mrabla
24.07.2022 5 z 5

Nikdy mě nenapadlo, že by mohlo vzniknout něco jako "český Harry Potter" a že by se mi to mohlo tak líbit.... Je to fakt kouzelné!

zirafinec
23.10.2021 5 z 5

Já tuhle sérii miluju. Postavy jsou mi velmi sympatické a děj se nikde nezadrhává. Po pátém přečtení, které se uskutečnilo v rekordním čase (jeden den) musím stejně jako předtím doporučit všemi deseti.

Čteno jako e-kniha.

petrzel
31.07.2021 5 z 5

Krásná kniha ,dceru moc zaujala.

Áža707
04.07.2021 4 z 5

V příběhu se seznamujeme s dívkou Marinou, která nastupuje na Rafaelovu školu, protože její maminka si to přála a ke všemu se s jejím tělem děje něco podivného - ano jednoho dne z ní bude víla. Potkává se svými spolužáky a dalšími elementály a čeká ji nejedno dobrodružství.

Kniha je velice čtivá a myslím si, že osloví hlavně mladší čtenáře, ale rozhodně si najde své fanoušky i u starších jedinců. Styl psaní je velice pěkný, bohužel mě občas přišlo, že jsme v ději trochu moc poskočily, i když se situace dala lépe rozvést. Nesmím zapomenout na úplně luxusní ilustrace, které knihu provázely.

Strašně moc se mi líbila myšlenka, že se někteří elementálové rodí do lidského těla a když se nedostanou někam, kde by své schopnosti mohly rozvíjet, tak trpí bolestmi. Jednotlivé vlastnosti i právě zdravotní problémy pro jednotlivé elementály jsou velice promyšlené a dle mého originální. Další zajímavou a velice nápaditou věci je, že i když jste dryáda, tak musíte projít všemi proměnami v ostatní bytosti. Takže jeden rok budete vílou (prima na Rafaelově škole a první díl série), dalším rok prožijete jako nága, v tercii faunem. atd. V poslední řadě se mi líbí propojení fantasy světa a dnešního světa - děti mají telefony a píšou emaily.

Postavy byly zajímavé a rozhodně jsem našla své oblíbence. Občas mi přišlo, že není jasné kolik jim je, v některých chvílích mi nepřišlo, že by se dívky chovaly na dvanáct, ale mnohem starší (např. se malují rudou rtěnkou).

Příběhu nechybí správné tajemství - kdo je Marinina matka, která ji opustila? A i trocha napětí - kdo se snaží Mariny zbavit. A i trochu tajemná, protože na Marinu a její rodina byla svržena kletba.

Knihu mohu doporučit pro všechny milovníky fantasy a Českého prostředí.

4/5

Artemis886
21.05.2021 5 z 5

Tenhle příběh mě fascinoval od začátku svým příběhem, světem, postavami a hlavně hlavní hrdinkou Marinou, oblíbila jsem si ji hned, kvůli její odvážnosti a charakteru.
Svět který tady autorka popisuje je tak nádherný, že kdyby byla možnost se tam podívat okamžitě bych šla. Elementární bytosti, příroda a samotná Gaia zde dělají nádherný zážitek ze čtení. Neumím se dočkat až si přečtu další díly

Knihomollla
07.03.2021 5 z 5

Tato kniha je přímo nadpozemská. Příběh, který mě nikdy neomrzí, plný kouzelné atmosféry a něžné lásky. Myšlenky Mariny, která je mi velmi sympatická. Oblíbila jsem si její tvrdohlavost a odhodlanost stát si za svým.

Miluji tento díl a celou tuto nadpozemskou sérii.

Magdiczka
09.02.2021 5 z 5

Takový milý příběh. Chtěla jsem si přečíst něco lehčího a tohle bylo perfektní.

Verunka926
20.12.2020 3 z 5

Na tuto knihu jsem byla moc zvědavá a když jsem se konečně dostala k jejímu přečtení, udivilo mě, jak moc čtivá byla. Příběh byl jednoduchý a přesto pěkný. Marinu jsem měla ráda a už se těším na další díly.

Katelovesbooks
22.11.2020 5 z 5

Knížka byla super už se těším na další díly. Byla čtivá a děj se mi líbil.

FlLys
08.11.2020 3 z 5

Pěkná knížka pro holčičky. Moje představy o vilách jsou tedy dost jiné. Podle mě české vily nemaj křídla. A taky si nemyslím že by byly přelétavé co se chlapů týče. Kdyby nějaké divoženky, ale víla je pro mě éterická bytost s těmi nejušlechtilejšími vlastnostmi. Ale moc se mi líbí představa, že mezi lidmi jsou elementálové a ty trpí bolestmi. Hned jsem se tam poznala.

PajaPaja007
03.11.2020 5 z 5

Velke prekvapeni a zazitek. Dekuji.

Lily-fairy
21.08.2020 4 z 5

Kdysi, v páté třídě, jsem zde zanechala 5 hvězdičkové hodnocení a zařadila knihu ke svým nejoblíbenějším. Teď jsem po necelých pěti letech zpět a musela jsem hodnocení srazit. Knize bych udělila 3 hvězdičky, ale rozhodla jsem se pro průměr. Protože vím, že pro správnou věkovou kategorii je kniha dokonalá.
A co mi na ní teď vadilo? Styl psaní, který dost často připomínal wattpad, a postavy. Nebo spíš Marina. Chvílemi se chovala na mnohem více, ale bylo nám stále připomínáno, že jí je 11 a je jenom nejlepší, nejvhytřejší... Ale ten svět je pořád kouzelný. V rereadingu série plánuji pokračovat, protože se nemůžu dočkat, až se dostanu do dalších dílů, které snad budou víc ya.

ja.knihomolka__
20.07.2020 4 z 5

4,3⭐️/5⭐️
U knihy hned musím vyzdvihnout obálku, ilustrace a taky mapu! Byla mi poskytnuta i krásná tematická záložka.

A co mi vyhovovalo, byla ta čtivost! Četlo se to neskutečně rychle. Super byly i krátké kapitoly.
Ale docela mi vadilo, že hlavní hrdinka Marina je hodně “dětská”, ale zároveň vyspělá. Nevím, jak to popsat.

Líbil se mi ale nápad na příběh a hlavní zápletka, kterou jsem sice asi 50 stran předtím, než autorka napsala pravdu, odhalila, ale i tak mě to překvapilo a bylo to zajímavé!

Bohužel tam na mě bylo ale málo akce... Nevím, jestli to bylo tím, že jsem před touhle knihou četla nějakou hodně akční knihu, ale někdy jsem se tam bohužel nudila.

Je to taková pohodová kniha, na léto skvělá volba, ale mně tam pořád něco chybělo. :D

Vrátíme se zpátky k hlavní hrdince - záviděla jsem jí dobré známky :D, ale vadilo mi, že ona všechno dělá, pomáhá, což se dá čekat, protože je to hlavní hrdinka, ale já bych dala i trochu prostoru i vedlejším postavám, které byly taky super.

Ale ten fantasy svět! Wow! To je geniální nápad!
Prostě to, jak autorka vykreslila svět, tu obrovskou školu a přírodu kolem ní, postavy... to se mi moc líbí a za mě je to velké plus!
Obdivuji autorku a knihu doporučuji!

Ivčulí
04.06.2020 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, co to asi může být, to bude nějaká pohádka pro náctileté, i když jsem četla, že se do této knihy zamilovaly i dospělé ženy... A ono to tak opravdu je. Po přečtení této knihy jsem ihned objednala dvě další ...

sgjoli
24.05.2020 5 z 5

Tato kniha byla pro mne velkým a hodně příjemným překvapením. Tušila jsem, že by mne tato kniha mohla bavit, ale kniha mne uchvátila ještě víc! A co na tom, že je to označováno jako kniha pro děti/mládež.
Bavil mne autorčin styl psaní - milý a laskavý. Číst tuto knihu mi přišlo jako pohlazení po duši. Při čtení téhle knihy jsem se cítila hrozně dobře. Autorka tu skvěle skloubila napětí, romantickou zápletku, trochu mystična s fantasy prvky, léčitelstvím, ekologií a esoterikou. Možná to na první pohled může působit jako nesourodý pelmel, ale funguje to naopak velmi dobře.
Jelikož se příběh odehrává ve škole, je třeba počítat s tím, že většina hlavních postav jsou buď děti nebo jejich učitelé. A také že se zde děti musí vypořádat se svými školními problémy, ale mně to nevadilo. Naopak myslím, že to autorka měla skvělé vymyšlené. Stejně skvěle je tu pojatý i ten svět nadpřirozených bytostí.
Potkáte se tu s řadou nadpřirozených bytostí - od víl, přes dryády, fauny až po kentaury a sirény. Celý ten školský systém tu byl dobře propracovaný a mě to bavilo. Jako vstupní díl do série mi to přišlo výborné, člověk tu pozná nejdůležitější základy fungování tohoto světa.
Navíc je tu i řada záhad a různých otázek, na které chce hlavní hrdinka a potažmo i čtenář znát odpovědi. Kniha je díky tomu i dost napínavá a čtivá. Cítila jsem nutkání pořád a pořád číst a knihu neodkládat, protože jsem chtěla všemu přijít na kloub.
Jsem nadšená, dávám jednoznačně 5 hvězd a snad se co nejdřív dostanu k dalšímu dílu.

JankaV80
05.01.2020 5 z 5

Tahle kniha, kterou začíná fantasy ze světa elementálů situované do Rafaelovy školy na Křivoklátsku, mě velmi příjemně překvapila a to přesto, že jsem dospělý člověk. Fantasy kniha je od české autorky, což mě moc těší. Je to důkaz toho, že i u nás jsou spisovatelé, kteří umí psát poutavě.
Příběh vypráví o dvanáctileté dívce Marině, která na přání své maminky, která rodinu opustila, když ji byl rok, nastoupí na přírodovědně víceleté gymnázium s názvem Rafaelova škola. Není to ale škola každá jiná, je to škola pro elementály jako jsou víly, nágy, fauni, dryády, aj. A jak to tak už vypadá, je to škola, ve které by se mohla dočkat ze stran profesorů pomoci a najít maminku. Jenže nic není tak jednoduché, jak se zdá :-)
Knihu určitě doporučuji, je psaná jednoduše, srozumitelně, všechno v ní je krásně vysvětlené a v ději jsem se neztrácela. Těším se na další díl z této série.

popeluška
30.12.2019 5 z 5

Milá a moc krásná kniha. Jsem nadšená a těším se na druhý díl. Maximálně jsem si knihu užila :-)

kozlík24
11.10.2019 5 z 5

Je to nejlepší série, co jsem zatím četla. Miluji, jak série roste se čtenářem!