Vílí křídla

Vílí křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87973/rafaelova-skola-rafaelova-skola-vil-87973.jpg 5 214 59

Rafaelova škola série

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?... celý text

Alíša236
01.09.2019 4 z 5

Dostala jsem na tuto knihu doporučení a nelituji. Čtení mě bavilo a vím co dceři doporučit až bude ve správném věku. Určitě se pustím i do dalšího dílu.

ŠošoGrayrose
01.08.2019 4 z 5

Wow!! Tato knížka neskutečně ohromila. Musím říct, že mě čeští autoři (kromě pár) nesedí. Tato knížka, ale i autorka u mne zabodovaly. Ten svět z prastarých mýtů a příběhů, no prostě paráda. Čte se to jedna báseň a já se autorce klaním za tento nádherný svět. Zajímalo by mne, jestli má autorka duši elementála a pokud jo, tak jakého??? Půl * dolů za Veroniku a další půl za to, že se možná Marina někdy chovala, až příliš dětsky.

Doporučuji;•)

Mauricie
27.04.2019 5 z 5

Přiznám se, že při čtení mě napadla jistá podobnost s Harry Potterem. Ale zatímco Rowlingová vytvořila zcela nový svět, v případě Rafaelky autorka čerpá z prastarých mýtů a legend, tyto příběhy dává do souvislostí, dále rozvíjí a propojuje i s poznatky z přírodovědy, léčitelství a ezoteriky. Vnímavému čtenáři předkládá spoustu námětů k přemýšlení. Pokud si začnete jednotlivé informace ověřovat, může se stát, že načas uvěříte ve svět elementárních bytostí nenápadně se pohybujících mezi námi.

Linda007
01.04.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila. Je pro děti, takže je také dost předvídatelná. Ale co mi opravdu vadí je Marina. Marinka je ve všem nejlepší a všichni učitelé ji protěžují, opravdu hnus. Myslím, že by se neměli děti učit, že musí být vždy perfektní. Líbí se mi svět elementálů a bylinky.

Čtenářka602
20.03.2019 5 z 5

Kniha byla super!!! Je harmonická, no prostě vílí..;)
Mne tedy pomáhala jako takové uklidnění ke spaní. Co se týče děju: jen mne štval Martin Špaček. Strašně by mne zajímalo, kdo na Marinu poslal orli.

Velmi doporučuji.

Ivka14
15.12.2018 4 z 5

Velice milá knížka,kde malá Marina zjišťuje informace o její zmizelé mamince.

milunka21
11.09.2018 5 z 5

Moc krásná kniha pro dívky. A přesto že jsem starší, příběh mě chytl a okouzlil. Moc se těším na další díl. :-)

Espresso
08.08.2018 5 z 5

Tak konečně jsem k narozeninám dostala vlastní vydání od jedničky do čtyrky. Nádherné obálky. Už si nemusím zamlouvat knihu pořád dokola v knihovně, byla jsem s tím asi dost otravná. Naštěstí knihovnice miluje Rafaelku taky, takže mě chápala. :-D Těším se na pětku, což asi bude hodně romantický díl. Autorka na blogu psala, že se objeví Mariny lev a já siaž doteď myslela, že je to Arthos. Jsem tým Arthos, takže to bude hodně těžký.

broskev28
22.07.2018 2 z 5

Rovněž nejsem cílová skupina, ba nacházím se spíše na opačném konci věkové úsečky, ale obvykle nemám problém s knihami pro mládež - koneckonců jako knihovnice bych měla vědět, co komu nabízím a doporučuji.
Nápad "přírodní školy" mi připadá skvělý, mnohem lepší než Bradavice, a její jméno mě taky nadchlo. Knížka zaměřená na rostliny a stromy, na přírodní jevy. Začátek nové kapitoly = nádherná ilustrační kresba, jako z Mattioliho herbáře; na každou jsem se těšila a zkoušela jsem hádat, o jakou bylinku jde.
Ovšem vlastní příběh, jednotlivé postavy a především hlavní hrdinka, tam jsem se opravdu nechytala. Kdyby to Marina psala jako svůj deník, tak bych to možná ještě jakžtakž chápala, ale v této formě mi to prostě nesedělo.
A co mě rozzlobilo nejvíc: postava Puka. Není to poprvé, co jsem se ve fantasy žánru potkala s jeho jménem a jeho začleněním do nového příběhu, ale nikdy to nebylo tak hloupě až infantilně.
Takže pro mne velmi nemilé zklamání - po Nemetonburku jsem tak nějak čekala víc. Ale kdoví, třeba se mi podaří přečíst i další díly a změním názor. Pokud má Kikulka 97 pravdu, mám se na co těšit.

Kikulka97
07.06.2018 5 z 5

Skvělá česká autorka a tohle je jen první díl z celé série. A můžu říct, že další díly jsou jen lepší a lepší

Aaginka
16.03.2018 5 z 5

Četla jsem ji jako mladší a teď jsem si ji chtěla trochu oživit. Pořád mě baví a je taková vílí a kouzelná.

IsobelleFarbs
29.12.2017 5 z 5

Jelikož jsem se tyto Vánoce konečně dostala k vlastnímu vydání, tak jsem se rovnou vrhla na znovu přečtení. A ta knížka je prostě skvělá! Milovala jsem ji jako mladší a i teď ji mám moc ráda a jsem nadšená.
Marinu si prostě nejde nezamilovat. A to nemluvím o ostatních postavách, každá z nich má skvěle vykreslený charakter a je v něčem výjimečná. Já si třeba naprosto zamilovala také Puka a Arthose.
Ale v čem je tahle kniha, tak úžasná kromě postav? Moc se mi líbí, že pojednává o trochu méně používaných fantastických tvorech, jako jsou třeba fauni, dryády, namfy atd.
Líbí se mi celý koncept Rafaelovy školy, kdy se studenti každý rok promění v jednoho z elementárních tvorů. Rafaelka je plná magie a kouzel, takové Bradavice bez čarodějů.
Navíc se v ní skrývají nápadnější i méně nápadnější informace a rady ohledně ekologie, esoteriky, léčitelství a okolo přírody vůbec.
Rozhodně doporučuji a to nejen dětským čtenářům.
A ještě musím pochválit obálku a grafiku druhého vydání knihy, je prostě kouzelné.

bubblebut
28.11.2017 5 z 5

Jako malá jsem tuhle knížku milovala, okouzlila a nadchla mě tím nejlepším možným způsobem.

any333
13.09.2017 5 z 5

Nejspíš proto, že jsem toho o knize tolik slyšela, mě trochu zarazilo provedení. Trvalo mi, než jsem si zvykla na autorčin neobvyklý styl psaní, tak jednoduchý, ale nakonec se mi to podařilo.
Opakem provedení byl námět, který jakožto velmi originální oceňuji a těším se, co se to dál s elementály bude dít. A navíc, nějaká taková škola v Česku? Krásné, kdyby vážně existovala, hned bych se tam k nim na gymnázium napsala.
Jediné, co mi jako další trochu vadilo, byla nenadálá zjištění o rodiných svazcích, je to prostě všude, a Marinino smýšlení nad Martinem. Snad mohla vědět, že jí to nevyjde, tak proč to pak pořád musí omývat?
Každopádně se těším na další díl a odhalení, která s sebou přinese. A taky na Buližníkovy hlášky, pod některými z tohohle dílu jsem se prohýbala smíchy.

Nairis
26.05.2017

Absolutně úžasná, dobrá oddychovka od běžného, občas trochu nudného světa :-)
Nápad je skvělý, jen občas připomíná dětské knížky, nato, že je pro starší. Možná by to chtělo trochu barvitější text a občas i děj, jinak oblíbená knížka!

01.05.2017 5 z 5

Úplně úžasná kniha,jsem závislá na světě Rafaelovy školy a navíc se to skvěle čte.Oceňuji i postavy a nápad zasadit školu pro elementární bytosti přímo do Čech.
Už se těším na další díly.

12.04.2017 5 z 5

Krásný návrat do odby,kdy jsem byla Rafaelkou naprosto,ale naprosto unešená a zůstávám věrnou fanynkou dodnes.Navíc je toto vydání krásné,reedice se moc povedla.

03.04.2017 5 z 5

Jak tak koukám,Rafaelka se dostala do nejzobrazovanějších knih...což je jedině správně!
Celá řada je prostě boží.

Morčička
26.12.2016 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, jedna z mých nejoblíbenějších, celá série je výborná.

sarach1
06.11.2016 5 z 5