Radúz a Mahulena

Radúz a Mahulena https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11965/raduz-a-mahulena-11965.jpg 4 313 50

Pohádkové drama, které se stalo součástí odkazu dnes již klasického díla básníka a dramatika Julia Zeyera.

ladyfromskye
04.06.2015 5 z 5

Opravdu překrásné dílo! Jak jsem se dosud Zeyerovi vyhýbala (či snad na něj neměla čas?), tak teď mu to rozhodně vynahradím. Jen zamrzí množství chyb ve vydání nakladatelství ARTUR, Praha 2006. Pevně doufám, že druhé vydání už je opravené.

Anna_D
08.02.2015 4 z 5

Klasická pohádka s jednoduchou zápletkou o lásce mezi milenci ze znepřátelených rodů stojí za přečtení z několika důvodů. Za prvé je to kvůli vytříbenému a bohatému poetickému jazyku, za druhé kvůli kouzelné inspiraci starými slovanskými příběhy a zajímavým motivům odkazujícím právě na slovanskou mytologii.

Madluska
14.05.2014 4 z 5

Překvapivě dobrá divadeliní hra s klasickým a skoro již ohraným námětem rodového sváru a nešťastné mladé lásky. Zeyer to zachránil magickými rysy (taky bych chtěla bílého jelena) a kletbami, na druhou stranu ale někomu nemusí sedět dnes již zastaralé výrazivo a popisování toho, co je již dávno jasné a zřejmé. Hrozně ráda bych ale viděla dobové představení, hlavně kvůli scéně, protože průsvitnění kmene stromu si umím představit tak maximálně ve filmu. :-)

Verous
20.04.2014 3 z 5

Pohádka z kraje slovenského svým stylem odpovídá době, ve které vznikla - z dnešního pohledu se nám jazyk může zdát až přehnaně zdobný, události "dramaticky dramatické", zkrátka všechno je přemrštěné. Téma je čistě milostné, s tím také musíte počítat. Dílo mě neokouzlilo, ale ani neurazilo.

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Zajímavá pohádka, která nikoho neurazí :)

Lady Dracula
19.06.2013 4 z 5

Taková příjemná pohádka, jejíž děj je notoricky známý. Dílko, které se dobře čte.

ChrisSparrow
29.05.2013 4 z 5

Moc se mi líbila jak kniha, tak divadelní zpracování s Vojtou Dykem v hlavní roli :)

vejik
05.04.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem, příběh se mi moc líbil. Zeyer se pomalu stává autorem, po jehož knihách ráda sáhnu :)

Elisa.Day
13.01.2012 4 z 5

Docela fajn překvapení - nic jsem od toho nečekala a byla to taková milá pohádka...

Okřídlená li
30.11.-0001 3 z 5

Nic, co bych si přečetla znovu. Dramata nemám příliš v lásce a tohle bylo navíc TAK naivní.