Radši na lvy

Radši na lvy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256870/radsi-na-lvy-256870.jpg 5 2 3

Veselé vyprávění o strýčkovi z Ameriky, který přijede s výpravou krajanů do vlasti a je příbuzenstvem, předhánějícím se v snaze získat jeho přízeň, hýčkán pozornostmi. Autorka humorem a satirou zaútočila proti přežitkům měšťáctví a pošetilému obdivování lidí ze země "neomezených možností".

karolina1545
30.09.2021

Milé, oddechové čtení. Jen v tom proudu řeči a myšlenek jsem se občas ztrácela, co, kdo, kde, o kom a o čem. Asi jsem nad tím moc přemýšlela, a to zrovna tato knížka nepotřebuje. ;-)

Enxinka
09.05.2018 5 z 5

Absence přímé řeči způsobila, že se mi příběh míhal před očima naprosto samovolně. Knížka se mi líbila, pohled malé holky na to, jak rodina jde strýčkovi z Ameriky na ruku byl ppravdu zábavný.

vodovodnice
19.10.2016 4 z 5

Knížka je velmi srandovní. Je napsaná ve stylu - jako když píše malá holčička a svýma očima popisuje chování příbuzenstva když přijel do Československa strýček z Ameriky. Příbuzenstvo se může kvůli strýčkovi přetrhnout, očekávají dárky a na konci návštěvy i auto, které tu strýček koupí aby se mohl všude podívat a které si zpět do Ameriky nebude brát.
Je to hodně legrační knížka o lidech jak se můžou přetrhnout v ochotě, jen když z toho něco kyne :-) Doporučuji přečíst.