Radost - štěstí, jež pramení z nitra

Radost - štěstí, jež pramení z nitra https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26553/radost-stesti-jez-prameni-z-nitra-26553.jpg 4 34 4

Osho pokračuje v sérii promluv na různá ucelená témata. V Radosti Osho mluví o tom, co je štěstí. Podle něho jsou jedině lidské bytosti schopné být nešťastné - pro zvířata či stromy je štěstí přirozeným stavem. Člověk se musí vědomě rozhodnout, zda chce, či nechce být šťastný. Nejde tedy o to, zda je vnejší svět a náš život uspořádaný podle našich představ, ale o určitý stav mysli. Velký duchovní učitel se ve čtenářích snaží tento stav mysli, ono vědomí šťěstí, probudit a ukázat, jak kultivovat skutečnou radost, nezávislou na ničem zvenčí.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eugenika

Joy - The Happiness That Comes from Within , 2004

ArkAngel
14.05.2023 4 z 5

Rozmluvy o radosti, které přináší Osho, zabrušují do všech koutů lidského života. Proč jsou lidé nešťastní a je to ve společnosti považované za přijatelnější, než když jsou šťastní? Na to dává Osho jasnou odpověď a kromě toho pojednává také o odpouštění, drogách nebo autenticitě a vše pochopitelně propojuje s otázkami štěstí, rozkoše a blaženosti, což jsou pojmy, které od sebe odděluje a vysvětluje. Mnoha lidem kniha určitě pomůže a poradí.

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Tahle se mi líbila...

Lucif
23.02.2019 5 z 5

bezva, doporucuji

Taji
13.07.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších + Inteligence, Intuice, Tvořivost, Odvaha a Vědomí :-)

duchovní život

Osho