Radost nad radost

Radost nad radost https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303639/bmid_radost-nad-radost-pqL-303639.jpg 5 6 4

Kouzelné básničky pro děti s ilustracemi Adolfa Zábranského. Jen mít oči k vidění, uvidět, co každý z lidí nevidí a neuvidí. . . radovat se z květin, ptáčků, motýlů, včeliček, z májového deštíku i bláta, vidět krásu západu slunce, rozkvetlé louky, potůčku i řeky, páva i broučka, sedmikrásky, mateřídoušky, kvítku rozekvítku i šípkového trní u cesty, to všechno učí básník děti svými prostými, zvučnými verši, doprovázenými živými barevnými obrázky.... celý text

Eva193
19.04.2022 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem se rozhodla si knihu najít a koupit. Podařilo se mi získat vydání z roku 1956. Knížka je to nádherná. Překrásné ilustrace a prostá čistota, pokora, jednoduchost a radost z běžných věcí, které jsou v básních obsaženy jsou laskavé a dojemné. Tímto děkuji všem předchozím komentujícím, že mě motivovali ke koupi knihy.

helena8303
03.02.2022

Jedna ze zásadních knížek mého dětství. Daleko lepší, než pochmurná Hrubínova Květuška a její zahrádka. Tu nezachránily ani Trnkovy ilustrace, ta babice Zimnice byla prostě hnusná!!! ;-)
Povídala koza koze
jak šly spolu po úvoze.
Taková jsem pěkná, bílá,
ach, proč jsem se nezrodila
radši někde u boháčů?
kdyby tě tu uslyšela.
Už mi nemluv o pláči,
já mám chudé nejradši.
:-)
Je to už nejmíň 60 let, co jsem tu knížku držela naposledy v ruce. A byl to nádherný dárek pod stromečkem.
( Dneska je autor ve škatuli starých struktur a ve veřejné knihovně knihu nemají v databázi. Takže vnoučata si v ní nepočtou. )

koppy
31.03.2021 5 z 5

Tohle je naprosto úžasný zážitek. Ve všech směrech. Krásné básničky, krásná hra s jazykem. A k tomu něžné ilustrace Adolfa Zábranského. Dokonalá souhra, která se neomrzí. Knížka se ke mě dostala od mého strýce, který ji dostal v 50. letech k Vánocům (na předsádce je věnování :-) ), já ji četla své dceři a nyní i synovi a všichni si to užíváme.

EL.ZA
21.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka! Básničky znám nazpaměť, 100x čtená dětem i vnoučatům....Obrázky Adolfa Zábranského úžasné.

Synáčku můj, pověz nám,
proč jsi na svět přišel?

Já jsem přišel, abych slyšel,
jak potůček teče
od pramínku k řece.

Kdybych nebyl býval přišel,
tak bych nebyl býval slyšel,
jak potůček teče,

1988  92%O veselé mašince
1957  79%Básnický almanach 1956
1971  93%Čarokruh
1954  91%Domove líbezný

Kniha Radost nad radost je v