Radleyovi – Upíři odvedle

Radleyovi – Upíři odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80391/bmid_radleyovi-upiri-odvedle-jhv-80391.jpg 3 217 58

Zdá se, že manželé Radleyovi, lékař Peter a jeho žena Helen, žijí naprosto normálně – bydlí na poklidném anglickém předměstí v krásném domě, klábosí se sousedy, navštěvují pravidelný čtenářský kroužek a zažívají obvyklé krize manželského páru středního věku. Jejich dospívající děti, Klára a Rowan, prožívají své teenagerské bolístky, stud a zlobu stejně jako většina jejich vrstevníků. Ale přece je na Radleyových něco zvláštního. Proč kolem jejich domu utichá zpěv ptáků a bzukot hmyzu? Proč se všichni členové rodiny pečlivě mažou opalovacím krémem 60+? Radleyovi jsou upíři. Manželé se snaží žít naprosto obyčejně, aby ani jejich děti neodhalily tohle strašné tajemství. Bez krve se totiž klidně obejdou - je to pro ně jen silná a lákavá droga umocňující jejich nadpřirozené schopnosti, jíž se snaží vyhýbat stejně jako lidé alkoholu nebo kávě. Jsou přísnými abstinenty i na poli milování, protože to je bez sání krve jen „objímání v pohybu“. Podle pokynů Příručky abstinenta dělají prostě všechno pro to, aby i nadále zůstali co nejvíc „normální“. Život v utajení probíhá celkem hladce a ordinérně, dokud jejich dceru Kláru nenapadne opilý spolužák a ona jej neroztrhá na cucky. Zavedené rodinné pořádky se obracejí vzhůru nohama a příjezd strýčka Willa, tradičního a krvelačného upíra, pohromu ještě znásobí. Následuje série zábavných a šílených událostí, které testují rodinné vztahy a s černým humorem odpovídají na otázku: Stojí za to popírat svou vlastní přirozenost?... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Kykys
01.02.2015 3 z 5

Na téhle knížce se mi líbil hlavně ten konec. Jinak děsná nuda. Ale je pravda, že je to zas něco jiného, nového a jako film by to možná mohlo obstát.

eliska3246
27.01.2015 3 z 5

Tak tohle je kniha s opravdu netradičním náhledem na upíry. :) Pro mě je takovou oddechovou četbou. Konec byl ale hodně brutální, což mi na knize nesmírně imponovalo. Úplné zakončení je trochu kýčovité, ale vhodně dopisuje příběh.

Pavlína 13
25.01.2015

Dobrá.. :)

Andy0892
24.01.2015 3 z 5

Překvapilo mě, že v knihovně jsem tuto knihu našla v sekci dětských knih. Tam bych ji opravdu nezařadila. Moc kladně bych knihu nehodnotila, ale zase bych ji nechtěla úplně odepsat. Zřejmě u téhle knihy víc než u jiných záleží na vkusu čtenáře.

1v8na
17.12.2014 3 z 5

některé pasáže byly nudné, ale pokud jsem je přeskočila to mohu říct, že to stálo za to.

Janniska
30.11.2014 3 z 5

Lepší průmêr.S knihami tohoto typu se teď roztrhl pytel.

Jiřinakub
01.10.2014 1 z 5

Tak to byla jedna z nejhoršich knih, co jsem kdy četla. Z knihy není naprosto jasné pro kterou věkovou skupinu je kniha napsaná, zda pro náctileté nebo pro dospělé. Psano v ich formě a to nikoli z role jedné osoby ale z pozice všech co v knize vystupují. Vtip a humor jsem v této knize opravdu nenašla.

Shinju
22.08.2014 2 z 5

Rodinka upírských exotů.

Anna 13
09.08.2014 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha byla velmi zajímavá. Ze začátku mě kniha bavila. Jakmile, ale do příběhu vstoupil Will začalo to být zmatené. Moc jsem si tohohle upíra neoblíbila. Kniha mne na chvíli začala nudit a přemýšlela jsem o tom, že její četbu ukončím. Zůstala jsem, ale kvůli Rowanovi, u kterého mne zajímal jeho konec. Nakonec se kniha rozjela a já se od ní ani na minutu neodtrhla. Takže jí nakonec dám 4 hvězdičky. Willa mi líto nebylo. Líbilo se mi, že Rowanovi se nakonec splnil sen a zůstal navěky s Evou. Doufám, že i Klára a Jared si najdou někoho blízkého.

LilianVanRose
09.08.2014 3 z 5

No jako ze začátku mě příběh docela nadchnul a já jsem byla spokojená. Ale ten konec? Co to jako sakra bylo? Bylo to hrozně splácané dohromady a skoro to ani nedávalo smysl...Prostě jak kdyby někdo tlačil na autora ať to honem dopíše ať to je blbost nebo ne....Škoda no..mohlo to skončit lépe

kayu
20.07.2014 4 z 5

Zajímavé, jak autor zasadil příběh jen do několika dnů. Události, které se v těch dnech staly se možná zdají víc než napínavé, ale autor to pojal hodně oddechově. Mně se knížka vážně líbila.

KellyH
30.06.2014 2 z 5

Já jsem pořád při tom čtení čekala, kde je jako teda ta vtipnost a zábavnost, kterou předesílá zadní obálka... Neříkám, že to bylo vysloveně špatné, ale jednak to tedy bylo víceméně nudné, pak taky předvídavé, no a prostě nevím. Ale vím, že už si to nikdy znovu nepřečtu, nic pro mě :)

Pucimka
27.06.2014 4 z 5

Na jednu stranu jednoduché oddechové čtení na stranu druhou je kniha velmi napínavá, přestože se odehrává jen během asi dvou nebo tří dnů. Jediné zklamání pro mě byl konec, čekala jsem trochu více. Ale zase mě pobavily intertextové odkazy na filmy a literaturu.

THERISA
22.05.2014 3 z 5

Trošku jiná rodinka, trošku jiný příběh o upírech. Možná by to bylo lepší jako film. Autor je nápaditý, snaží se do milionkrát zrecyklované látky přinést něco nového, ale jeho styl je poněkud krkolomný. Možná by bylo lepší, kdyby svůj talent a nápady zužitkoval jako scénárista, psaní scénářů by mi k jeho stylu sedělo tak nějak lépe.
Je zajímavé sledovat, jak je zde upíří rodinka nejprve zobrazena jako banda umořených jedinců, které v životě nic netěší, protože musí předstírat a nemohou si dovolit dělat to, co je jim přirozené. Na druhou stranu strýček, který si užívá až moc a potěšení už mu to ani za mák nepřináší. A pak jsme tam ještě my, obyčejní lidé, vesměs samá paka.
Hm, nápad super, ale kdyby to vzal do ruky někdo jiný, třeba by to bylo kvalitnější čtivo.

trynitrix
15.03.2014 3 z 5

Poučný příběh jak abstinovat pro teenageři, udělaný právě tak aby to mladí četli, nebylo to špatný.

Dela90
10.03.2014 4 z 5

Knížku jsem si koupila na popud kamarádky. Upoutala mne svou obálkou coby krvácející muffin. Ze začátku mě moc nebrala, ale postupem času, jsem dospěla k názoru, že se mi knížka líbí. Asi proto, že byla pojata tak nějako jinak než všechny dosavadní knihy o upírech, které jsem četla. Jediné co bych knížka vytkla, je ten konec, který byl dle mého názoru, příliš rychlý. Vše se rázem vyřešilo a bylo hotovo. Čekala jsem asi trošku více napětí :)

TessDragon
05.01.2014 4 z 5

Na knihu Radleyovi jsem poprvé narazila na jednom knižním blogu, kde ji jedna slečna zrecenzovala a hned mě zaujala vtipně pojatá obálka. Přečetla jsem si recenzi a říkám si proč ne. A nezklamala teda až na ten podle mě zbrklý a odfláknutý konec, kvůli kterému jsem nedala plný počet * . Knížka byla hodně čtivá a i napínavá, hned jsem si oblíbila Willa, ta prudká změna chování podle mě byla přece jen dost nereálná, tak i proto se mi nelíbil ten konec. Je to naštěstí zase jiná upířina, v rodinném pojetí, tak neočekávejte Stmívání nebo Upíří deníky. ;) Takže kniha se mi hodně líbila, jen ji bohužel zkazil ten konec.

Andvejka
01.01.2014 2 z 5

Pořádně ani nevím, co ke knížce napsat - nápad s abstinujícíma upírama není špatný, nicméně celé uchopení příběhu mě osobně nezaujalo. Jediné, na co se "vyplatilo" čekat byla smrt Willa, i když jsem si myslela, že ho nakonec zabije Petr...

BooksLucyKing
11.12.2013 3 z 5

Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného. Moje očekávání to vůbec nesplnilo, ale když od toho upustím, tak kniha byla jak na houpačce, začátek se mi moc líbil, pak to začalo drhnout, sem tam se to zase povedlo, a ke konci to bylo úplně nahoru dolů. Ten nejkritičtější, kulminující moment byl super, ale absolutní konec už snad kýčovitější a předvídatelnější být nemohl. Takže celkově oddechové čtení, které nenadchne ale ani neurazí.

Hašlerka
11.12.2013

Tahle kniha mi na jednu stranu překvapila, ale na druhou stranu mě zklamala. Myslela jsem že bude více napínavější. Jediný napínavý děj je v tu chvíli kdy ona zabije toho kluka. Toť vše.

upíři

Matt Haig