Radikální upřímnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Všichni pořád lžeme. Jenže lhaní a předstírání nás vyčerpává a je zdrojem většiny lidského stresu,“ říká Dr. Brad Blanton, psychoterapeut s čtyřicetiletou praxí. „Tento stres má v konečném důsledku na svědomí deprese i úzkosti a souvisí s chronickou únavou, syndromem vyhoření i nejrůznějšími tělesnými obtížemi. Neupřímnost je zároveň zdrojem problémů v mezilidských vztazích.“ „Když neříkáme našim nejbližším lidem pravdu o tom, co cítíme, drží nás to uzamknuté v našem mentálním vězení. Čím déle v tomto vězení zůstáváme, tím rychleji náš život upadá do šedi a vytrácí se nám z něj radost a živost. Máme na výběr se buď z tohoto vězení vysvobodit, nebo pomaloučku umřít. Cestou, jak se dostat ven, je stát se upřímným.“ Radikální upřímnost je americkým bestselerem, který byl přeložen do více než 15 jazyků. Tato kniha je praktickým manuálem, jak dosáhnout ve svém životě svobody, intimity a radosti. Brad píše nevybíravým jazykem a nebojí se poukázat na mýty, pověry a lži, kterým jsme byli vystaveni naší výchovou a kulturou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289596/radikalni-uprimnost-Jls-289596.jpg 3.67
Žánr
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Maitrea
Orig. název

Radical honesty, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Radikální upřímnost

Přidat komentář
kneslova
29.11.2019

Být pravdivý k sobě i ostatním je jistě osvobozující, ale autor to dovedl ad absurdum. Avšak hlavní myšlenka knihy je skvělá i třeba popsání jak je dobré projevit hněv.

Sazovsky
26.08.2018

Obsah knihy je plný užitečných informací a autorových zkušeností. Mě už hodněkrát pomohla v manželství získat svobodu bytí a svobodu jednání.


Canelle
12.07.2018

Díky této knize jsem, dá se říct, procitl. Nevím, zda to bylo pouze mým určitým psychickým rozpoložením, a nebo je to zcela autorova zásluha. Nicméně po přečtení pár stránek jsem se odhodlal k této "radikalizaci" a udělal něco, za co jsem na sebe neskutečně hrdý. Vypustil jsem jednu "sračku" a pocítil jsem obrovskou úlevu. Právě proto dávám této knize plné hodnocení, I když vím, že překlad není excelentní a ani kniha sama o sobě není žádnou průlomovou myšlenkou. Jenže naplno splnila svůj účel, začal jsem se pozorovat v tom, co říkám, a zjistil, že plno věcí neříkám tak, jak jsou. A nyní se začínám s upřímností seznamovat a hlavně jí taky projevovat. Děkuji za tuto knihu, otevřela mi oči a podpořila mou osobnost. Autor možná není skvělý člověk, ale zato je sám se sebou očividně spokojený, jelikož si jde za tím, co chce. A to by mělo být poselstvím pro každého.

petaSk
07.07.2016

Autor knihy svým způsobem připomíná to, co většina psychologických knih i knih osobního rozvoje, a to upřímnost a otevřenost k sobě, ostatním a světu. To je v pořádku, protože mám za to, že kdyby tak každý žil, žádných knih by nebylo třeba, proto je nutné to vtloukat do hlavy mnoha způsoby. A kniha v tomto ohledu jen neopisuje a je na hony vzdálena způsobu psaní superlativních a "úžasných" věcí plných knih americkým autorů. Místy mi ale přišlo, že autor se snaží odlišit za každou cenu a to tím, že vás šokuje. Nevím, jestli je to vina překladu, ale když na každé stránce čtu slovo "sračka", už mi to nezní jako známka otevřenosti, ale jako snaha za každou cenu šokovat.
Autor sám přiznává, proč tuto knihu píše, ale nejen díky tomu mi přišel nadmíru protivný a arogantní. Často nám předhazuje svůj jediný správný názor. A i když pak dodává, že je to jen jeho názor, tak mi to přijde jen jako zahlazení představy o vlastní neomylnosti.
A pak tady jsou extrémní a pro mě zbytečné nebo destruktivní případy naprosté upřímnosti. Například se přiznávat rodičům, že jsem si v pubertě bez dovolení půjčila auto (proč?), nebo partnerovi, kolikrát a s kým jsem mu byla nevěrná, co jsme spolu dělali, co jsme si říkali a jak se mi to líbilo. A pokud si to partner neumí do detailu představit, tak jsem mu toho neřekla dost a nebyla jsem dostatečně upřímná. To je podle autora nutné, abychom se zbavili vlastní úzkosti a deprese. Já to spíše pokládám za výsměch podváděnému partnerovi. Ale pokud to neuděláte, vyhodí vás z terapie.
To jsou extrémní příklady z knihy, ale pokud pominu toto, autor má pravdu v tom, že mnohdy se schováváme za vlastní přetvářku a lži a jsme příliš zbabělí na to, abychom si otevřeně promluvili o nepříjemných věcech s člověkem, kterého se to týká, a jen to řešíme se všemi okolo.

Doporučujeme

Jez a běhej
Jez a běhej
Proč spíme
Proč spíme
Doba jedová
Doba jedová
Velmi osobní kniha o zdraví
Velmi osobní kniha o zdraví